Jak a proč podporuje JBL atletiku a sport

Jak a proč podporuje JBL atletiku a sport

Americká značka JBL vznikla právě před 60 lety. Za celé to období se postarala o ozvučení většiny amerických kín, doprovází profi akustikou hudebníky na koncertních turné po celém světě, najdete ji v autech, ať už v originálních Toyotách, jeepech…nebo stovkách tisíc až miliónech dveří aut, jejichž majitelé chtěli lepší zvuk….v posledních dvou letech nese každý čtvrtý outdoorový reproduktor, který se ve světě prodá, logo JBL…
Každý správny rodič věří svému dítěti, svému snu. Zakladatel JBL  - J. B. Lansing (inciály se staly základem pro značku JBL) byl skvělý inženýr, ale špatný obchodník. Jeho společnost se potýkala s různými problémy. On jí však věřil natolik, že ji zachránil před krachem bizardním způsobem: životní pojistkou a sebevraždou…. Tato oběť skutečně znamenala záchranu společnosti a naplnění snu jejího zakladatele.

JBL Jump Fest

Atleti, podobně jako všichni sportovci, milují hudbu všude, kam se pohnou. Hudba ze sluchátek a přenosných reproduktorů dělá tréninky, cestování, týdny na hotelech i poslední hodiny soustředění před výkonem příjemnější.   Legendární zvuk, pověstný pro JBL se začal objevovat jako oficiální značka americké NBA i na hlavách fotbalistů jako Jerome Boateng. Postupně si JBL získala takovou oblibu, že jen v Evropě se letos prodá 5 milionů kusů nejprodávaněšího modelu reproduktoru JBL GO.

JBL Jump Fest

Když jsme se před dvěma roky seznámili s Jankou a Dankou Velďákovými, okouzlily nás svou bezprosřednotí a jasným směřováním své pozitivní energie. Hokejisté by to nazvali “jednoduchým, americkým stylem hry”. Děvčata Velďákovy strhávají svou "energií vodopádu" každého, kdo je pozná. Hlavně děti. A jsou na doraz. Dva roky jsme hledali něco, co jejich snům pomůže víc než sluchátka, reproduktor či příspěvek na přípravu. Vymysleli jsme s jejich trenérem Radem Dubovským a manažerem Alfonzom Juckom závody JBL JUMP FEST, které měly vysněné. Značce JBL, kterou už více než 20 let zastupujeme v Čechách i na Slovensku, to zároveň dává příležitost lépe prezentovat legendární zvuk JBL.

Nepřehlédněte:
JBL opět na Zlaté Tretře v Ostravě
JBL Jump Fest

Janka a Danka si užívaly na JBL JUMP FESTU ráno i podvečer. V rámci ranního “odpočinku" asistovaly při skocích desítkám dětí, které si je určitě na dlouho zapamatují. Janka dokonce posílala jednu mamku pryč: “Mamko, Ty si běž klidně zakouřit, my se o malé postaráme!”


Alex Bezeková nás zaujala tím, v jakých skromných až dezolátních podmínkách, v jinak velkém městě jako jsou Košice, se dokáže stát nejrychejší ženou česko-slovenska. Půvabná blondýnka s obrovskou "energií tigra" se i našim malým přičiněním mohla dostat na první soustředění do tepla z košické nevytápěné posilovny s kýblem na vodu z díry ve střeše. Na soustředění v zimě do haly cestovala téměř každý týden 1,500km….  Alex si splnila první ze snů, dostala se do semifinále mistrovství Evropy a jen kousek chyběl k olympiádě.

JBL Jump Fest

Pro Ivetu Putalovou byl přelomový rok 2015, kdy ukázala srdce bojovníka a na startu na Mistrovstvích Evropy v Praze překonala osobák a slovenský rekord v každém běhu na který nastoupila. Medaile jí unikla jen o setiny.  

JBL Jump Fest

Na JBL JUMP FEST jsme se rozhodli blondýnku a brunetku sjednotit typickou JBL mega dvojkilovou parukou v oranžových barvách.  “Kočandám" to slušelo v parukách i bez nich. Fotily se s dětmi, povzbuzovaly, zapisovaly jejich výkony v soutěži rychlosti na "letmou dvacítku" a rozdávaly radost a úsměvy. 

JBL Jump Fest

Ján Volko je sprinterskou bombou tohoto roku. Jen 19 letý se dokázal probojovat na seniorské Mistrovství světa v USA a do semifinále Mistrovství Evropy. Připomíná trochu lva. Zatím jsem ho viděl jen v klidu a při závodech, ale jeho trenérka Naďa Bendová ho zná, i když odhodí zábrany. Jano je pozoruhodný člověk. Uzavřený, extrémně skromný, inteligentní, studující bez studijních úlev na Fakultě informatiky a infromačních technologií . O Jankovi ještě uslyšíme. Je velmi talentovaný, hluboce věřící a má v hlavě jasno. Věnují se mu manželé Bendovi s velkou péčí a dlouhodobým plánem. 

Nepřehlédněte:
První JBL JUMP FEST se vydařil
JBL Jump Fest
Ján Volko

Jano přišiel na JBL JUMP FEST a rovnou se ptal “s čím môžem pomôcť?“. Jak rychle se zeptal, tak rychle dostal přes hlavu tričko s "velďáckým logem" JUMP FESTu, na krk sluchátka JBL…. A stokrát ukazoval děckám start z bloků …. Koho lepšího si mohly děti přát?  A víe kto byl z dětí nejrychlejší? Janko, 10 letý vnuk  slovenského semifinalisty Mistrovství Evropy na 100m z roku 1958 ve Stockholmu. Je tu šance, že by mohli za 8-10 let běžet spolu v jedné štafetě. Snád nám to někdo jednou připomene….  

JBL Jump Fest

Zážitek ale měly všetky děti. Většíně bylo jedno, kdo se jim věnoval (ale my víme, že to bylo to nejlepší). Byl to zářijový Den dětí, Janky a Danky.

JBL Jump Fest

Měli bychom si každý jít za svým snem. Spolu s ambassadory JBL ho pomáháme naplnit tak, jek už dnes umíme. Při sportu.

comments powered by Disqus