5 nejlepších aplikací pro fitness,  které vám pomohou s motivací a měřením výkonu

5 nejlepších aplikací pro fitness, které vám pomohou s motivací a měřením výkonu

Veškerá novoroční předsevzetí vzala před nějakou dobou zasvé a vám se proto stále nedaří dopnout oblíbené kalhoty nebo sukni, na niž nedáte dopustit? Prvotní nadšení ze sportovní aktivity a důsledná pravidelnost je záležitostí minulosti a vy jste tedy nuceni přemýšlet nad tím, co je v tomto případě špatně? S největší pravděpodobností ne lenost, ale nedostatek motivace je příčinou toho, že jste u sportovní aktivity nevydrželi tak dlouho, jak jste si to v prvopočátku plánovali. Motivace je totiž jedním ze základních faktorů, bez nichž se sport nedá dělat takřka na žádné úrovni. Patříte-li mezi soutěživé jedince nebo jednoduše chcete mít přehled o dosažených cílech a úspěších, je tento článek určen právě vám! Našli jsme pro vás totiž hned několik nejoblíbenějších fitness aplikací, díky nimž se vybičujete k maximálním výkonům.
TomTom MySports – nezbytný základ každého sportovce
Nemůžeme jinak, než začít aplikací TomTom My Sports, která umožňuje exportovat dosažené výsledky do celé škály dalších neméně oblíbených aplikací. Patříte-li mezi osoby, které kouzlo sport testerů TomTom teprve objevují, jistě budete zaskočeni nespočtem funkcí a vychytávek, jež díky tomuto praktickému společníkovi získáte. Přednostem a specifikům sportovních hodinek TomTom jsme se však věnovali v jednom z předchozích článků. Dnes svou pozornost proto zaměříme na samotnou aplikaci TomTom MySports, bez níž nedá správný sportovec ani ránu! Ale pěkně popořádku. Aplikace je určena k použití s GPS hodinkami TomTom Runner a TomTom Multi-Sport, s nimiž tvoří nerozlučitelný tandem. Prvním krokem je stažení aplikace TomTom MySports Connect prostřednictvím oficiálních stránek TomTom. Následuje připojení GPS hodinek a registrace do služby TomTom MySports, od níž se odvíjí váš další úspěch i progres. Registrace, stejně jako celé uživatelské rozhraní, je navíc již kompletně v češtině, proto se nemusíte bát zbytečných jazykových bariér.

TomTom MySports

Co všechno umí TomTom MySports?
Tuzemských i zahraničních aplikací pro nadšené sportovce je vskutku nepřeberné množství. Některé zvládnou měřit čas nebo tepovou frekvenci, jiné dokáží výsledky interpretovat prostřednictvím přehledných grafů či tabulek. Mnohé také propojují reálný svět s tím virtuálním, což představuje tolik žádanou motivační složku. TomTom MySports v sobě ve své podstatě vlastně kombinuje vše výše uvedené. Svůj pokrok můžete v průběhu času kontrolovat díky propracovanému grafickému ovládacímu panelu aktivit, kde uvidíte, jak jste ve svém snažení úspěšní či nikoli. Jednotlivé aktivity v kombinaci s konkrétními trasami si pak můžete prohlédnout na přehledné mapě, která umožňuje analyzovat jednotlivé segmenty nebo naplánovat segmenty další. Aby bylo vaše snažení vskutku efektivní, vyplatí se své pokroky průběžně kontrolovat. Závodit ovšem můžete nejen sami se sebou, ale stejně zapálenou komunitou ostatních sportovců. Chcete-li mít představu o tom, jaké sporty TomTom MySports podporuje, přečtěte si článek našich slovenských kolegů. Aplikace TomTom MySports totiž zvládne výsledky exportovat v rozličných formátech  (.tcx, .kml, .gpx a. fit) do jiných aplikací a platforem. Export výsledků je možno nastavit ručně nebo automaticky. Více, o exportu dat i tajných tricích se dočtete v tomto článku. A kde všude se vlastně můžete s dosaženými výsledky pochlubit nebo údaje nadále analyzovat a spravovat?

Export

Nike+ Running: analyzujte a chlubte se!
Jednou z prvních aplikací, do kterých je možno data a výsledky z hodinek TomTom Runner a TomTom Multi-Sport importovat, je aplikace Nike+ Running. Tato aplikace je určena především milovníkům běhu v rozličných podobách, kteří díky ní mohou sledovat uběhnutou vzdálenost, čas a spálené kalorie. Trasa běhu je mapována pomocí GPS signálu. O své úspěchy se zde můžete dle libosti podělit na sociálních sítích nebo prostřednictvím vlastní sítě Path. A hlasová podpora aplikace při každém „olajkování“ statusu určitě také mile potěší. Aplikace je zcela zdarma a nainstalovat si ji mohou majitelé zařízení, na kterých „frčí“ Android nebo operační systém iOS.

Nepřehlédněte:
Zkvalitnění přípravy orientačního běžce se zaměřením na sprint
Nike+

MapMyFitness: (z)mapujte se!
Řada sportovních hodinek, a hodinky TomTom nejsou výjimkou, umožňuje analyzovat a sdílet informace prostřednictvím propracované aplikace MapMyFitness. Také díky této aplikaci je možno sledovat uběhnutou trasu, čas, vzdálenost, rychlost, tempo i spálené kalorie – to vše pochopitelně v reálném čase. Aplikace je vhodná pro nejrůznější druhy pohybových aktivit od běhu, přes fitness až po jogging.  Také v tomto případě se jedná o bezplatnou aplikaci určenou pro platformu Android a operační systém iOS.

MapMyFitness

Runkeeper: soutěžte se svými nejlepšími výkony
  Aplikace Runkeeper ke svému fungování používá OpenStreetMap, díky nimž je možno zaznamenat uraženou trasu a další relevantní data. Uživatel si zde navíc může nastavit motivační cíle v podobě snížení váhy nebo uběhnutí určité vzdálenosti. Runkeeper též vede statistiky největších úspěchů uživatele (např. nejvyšší uběhnutá vzdálenost či nejdelší běh), čímž jej motivuje k ještě lepším výsledkům. Velkou předností této aplikace je možnost dodatečných změn aktivit, které jsou zde naimportovány právě z aplikace TomTom My Sports, jíž jsme se věnovali v úvodu tohoto článku. Aplikace vám pofrčí na všech zařízeních s Androidem nebo systémem iOs. Základní verze je navíc zcela zdarma, pro lepší tréninkové plány však doporučujeme stáhnout Elite verzi, za níž uživatel zaplatí 10 USD měsíčně nebo 40 USD ročně.

RunKeeper

Strava: a žádná výzva neunikne svému naplnění
Tato všestranná aplikace vám umožní zaznamenávat výkony, sledovat jak se v průběhu času zlepšujete a překonávat výzvy. K tomu potřebujete pouze GPS zařízení (mobilní telefon či sporttester) a počítač. Při jízdě na kole jste informování o uražené vzdálenosti, času i průběžném tempu. Aplikace zároveň ukládá převýšení, záznamy o trase a je možno ji přepnout na praktickou mapu. Po skončení jízdy se můžete daty prokousat skrze jednotlivé grafy a statistiky. Během několika mála sekund tak získáte detailní informace o nadmořské výšce, času, průměrné rychlosti, ale i své tepové frekvenci. Stejně jako všechny výše uvedené aplikace, je i Strava určena pro platformu Android a systém iOs. Základní verze je i v tomto případě zdarma, za verzi prémiovou si připlatíte 6 dolarů měsíčně nebo 59 dolarů ročně.

Strava

Co říci závěrem?
Jak je možno z výše uvedeného vyvodit, aplikací, které vám umožní detailně sledovat sportovní aktivitu, zároveň vás podpoří a pořádně namotivují, je skutečně nepřeberné množství. Ať již dáváte přednost běhu, cyklistice nebo fitness centru věříme, že tito praktičtí pomocníci se stanou součástí vašeho tréninkového plánu a zároveň vám do žil vlijí pořádnou dávku nové energie!
comments powered by Disqus