1000 tréningových hodin s TomTom Runner

1000 tréningových hodin s TomTom Runner

V únoru 2015 se ke mně díky spolupráci se Vzdy.cz dostaly první hodinky značky TomTom. Šlo o model Runner Cardio v černo-červeném provedení. Po krátkém seznamování sem si tyto GPS hodinky velmi oblíbil. Stali se součástí mých každodenních tréninkových, volnočasových a pracovních aktivit. Kromě zaznamenávání tréninkových jednotek sem je využíval i jako módní doplněk, budík a hodinky. Každé ráno a večer sem si zvykl pomocí nich změřit klidový tep, díky čemuž jsem měl aktuální informaci o stavu mého organismu. Na základě těchto hodnot naměřených přímo ze zápěstí sem mohl v případě výraznějších odchylek ihned modifikovat tréninkový proces a předejít tak možnému přetrénování nebo přicházající chorobě.
Hodinky sem kromě monitorování běžeckého tréninku využíval i při plavání, jízdě na kole i běžkách, při orientačním běhu i při silovém tréninku a turistice. Najvíc mě těšila dlouhá životnost baterky. I po 6 hodinovém horském běhu mi baterka ukazovala ještě přibližně třetinu kapacity. Nikdy se mi díky tomu nestalo, že by hodinkám došla šťáva v průběhu tréninku. Po dobu přibližně 2,5 letého používání sem hodinky ani jednou nemusel posílat do servisu nebo je restartovat po zamrznutí (to semi stávalo dost často u předcházejících GPS hodinek jedné známé značky). Akorát sem jednou musel reklamovat gumový řemínek, který po cca. 1,5 roku každodenního nošení praskl. Takové opotřebení materiálu při každodenním intenzivním používání se dá očekávat a nepovažoval sem ho za vadu výrobku. Při výměně řemínku mě zastupce TomTomu pozitivně překvapil rychlostí a bezproblémovostí tohoto úkonu.

Michal Krajcik

Samozřejmě každá elektronika má svoje limity a hlavně vestavěné nabíjecí akumulátory nevydrží do nekonečna. Baterka mých oblíbených hodinek TomTom vypověděla službu přibližně před měsícem. Po 2,5 roce každodenního používání a téměř každodenního nabíjení (spojeného s vyčítáním aktuálních dat do počítače). Po tuto dobu sem hodinkami zaznamenal 930 hodin tréninku se zapnutou GPS. Spolu s měřením tepu a využíváním funkce stopky byly hodinky počas své životnosti v tréninkovém provozu více než 1000 hodin.

Při ceně hodinek TomTom 100 EUR (Runner) - 300 EUR (Adventurer) a takové životnosti Vás hodina záznamu stojí 10-30 centů!  Pokud zohledníme, co všechno hodinky TomTom dokáží, je to vynikající poměr cena/ výkon.
Já sem z modelu TomTom Runner přesedlal na aktuálně nejvyšší model – TomTom Adventurer a sem znovu spokojený!

Nepřehlédněte:
Novinky od TomTom představené na IFA v Berlíně
Michal Krajcik

Hodinky me oslovily hlavně baterí s extrémní výdrží, zdokonaleným měřením tepu přímo z ruky, funkcí měření denních aktivit (počet nachozených km a kroků, délka spánku), monitorováním nadmořské výšky pomocí barometru a širokou paletou nastavitelných sportů. Hodinky plánuju prověřit ještě v srpnu v divoké přírodě severního Norska. Mám ale takové tušení, že je ani tam nemá co překvapit!
comments powered by Disqus