Proč už výrobci nedodávají nabíječky?

Proč už výrobci nedodávají nabíječky?

Mnoho zařízení v dnešní době už nedodává ke svým produktům nabíječky, max. tak dodá příslušný kabel. Sice si na to mnozí stěžují, ale důvod je úplně jednoduchý. Je to hlavně kvůli lepší ceně, různým nařízením na emise a univerzálnost. Pojďme se na to podívat.
Samozřejmě mluvíme o produktech, které se nabíjí pomocí nějakého USB konektoru, většinou micro nebo mini USB. Toto rozhraní je tak univerzální, že si můžete zvolit, jak si nabijete tento produkt. Můžete ho nabít pomocí počítače nebo notebooku. Hlavně se tato informace objevuje ve specifikacích výrobku a mnoho lidí se jí lekne.  Existuje i jiné řešení.

Vivanco PA1001

Především existuje množství nabíječek do 220V zásuvky nebo do autozapalovače, které jsou zakončené USB výstupem tak jako na počítači. Navíc standard USB mluví o tom, že USB 1.x a 2.0 dodává 500mA, příčemž u USB 3.0 je to už 900mA. Myslelo se i na samostatné nabíječky, kde se odsouhlasilo, že lze dodávat až 5A. V konečném důsledku je úplně jedno jakou nabíječku použijete, každá která má USB výstup dobije libovolné USB zařízení. Záleži jen na tom, jak rychle ho nabijete. To už záleží na konkrétní nabíječce. Nezapomeňte, že lze nabíjet i z tzv. populárních přenosných powerbanků.

TomTom nabíjačka

Pokud tedy zařízení disponuje USB vstupem na nabíjení, je to jen výhoda. Nepotřebujete 10 různých nabíječek, stačí vám jedna do domácnosti, přípádně druhá do auta.
comments powered by Disqus