Překvapení a aktualizace od kamer Amaryllo

Překvapení a aktualizace od kamer Amaryllo

Ke značným aktualizacím koncem roku 2014 došlo u kamer zn. Amaryllo. Tato značka je největším skokanem v oblasti IP kamer na monitorování, i když v pravém slova smyslu nemůžeme hovořit o IP kamerách. Tato firma se totiž zaměřila na to, abyste nemuseli mít znalosti domácích počítačových sítí pro správné nakonfigurování. Přávě proto výrobek pojmenovala Skype bezdrátová IP kamera, i když právě poslední aktualizací můžeme slovo Skype úplně vypustit. Už totiž pro správné fungování není Skype potřeba.
Začneme pěkne od začátku. Konfigurace a zprovoznění kamery je opravdu velmi jednoduché. Stačí si stáhnout aplikaci iCam HD 360 z Google Play nebo AppStore do Vašeho telefonu a postupovat podle kroků zobrazovaných v aplikaci. Po zadání hesla do vaší WiFi sítě se vygeneruje QR kód, který stačí ukázat kameře. Kamera Vás bude o správném načítání informovat zvukovým signálem. A to je opravdu vše! Kamera je připravená pro použití. Jednoduché, že? Zde bychom mohli náš článek i uzavřít :)

Načítám video ...
Na videu můžete vidět přiložení telefonu s vygenerovaných QR kódem. O úspěšném načítání kódu informuje kamera jednoduchým pípnutím. Po načítání se snaží kamera připojit na WiFi síť, což můžete pozorovat jako blikání LEDky na kameře. Po úspěšném připojení a nakonfigurování znovu informuje zvukem.

Jenže aplikace nabízí podrobnější nastavení a ovládání i pro počítačové analfybety. Nám aplikace po správném nakonfigurování, ještě před nastavováním, nabídla update firmware. Z toho usuzujeme, a i ze zkušenosti s prvními modely, že možnosti kamery jsou široké a záleží na tom, co výrobce nabídne. Přitom hardware se nemusí měnit, jen software. Samotný firmware proběhl bezrpoblémoě a aplikace nás o průběhu a úspěšnosti pěkně grficky informovala.

Nepřehlédněte:
Ostatní vystavovatelé na IFA 2014
V nastavení, si můžete zvolit, zda má kamera reagovat na pohyb, nebo zvuk (nebo oboje) a tak Vás informovat o stavu ve Vámi monitorovaném prostoru. Samozřejmostí je i monitorování úplně po tmě, jelikož je zařízení vybaveno infračerveným světlem v oku neviditelném pásmu. Informace o narušení může probíhat textovou nebo obrazovou formou, kdy Vám zašle zhotovený snímek. Toto je to nejzákladnější nastavení.

Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Aktualizace firmware kamery přes aplikaci je úplně jednoduchá Noční infračervené přisvětlení

Užitečná je také schopnost kamery kontinuálně nahrávat video na vsunutou mikroSD kartu (není součástí balení) nebo ho přímo uploadovat na Google Drive, kde máte 15 GB prostoru (karta je podmínkou při uploadu na Google Drive) a to ve volitelných rozšířeních  360p, 480p a 720p. Pri rozlíšení 720p to vychází přibližně na  12.5MB/min, což vychází na 20 hodin záznamu do Google Drive v nejvyšším rozlišení.

Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360
Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360 Amaryllo iCam HD 360

Amaryllo iCam HD 360Součástí aplikce je i možnost se v reálném čase napojit na kaameru a dotykově ovládat pohyb. Vůbec není podmínkou být se telefonem na té stejné síti jako kamera, to by ztrácelo význam. (Toto nebylo v předcházející softwarové verzi a muselo se to vykonávat přes Skype a ne vždy to fungovalo). Navíc, přes kameru můžete i hlasově komunikovat, zařízení je vybavené totiž jak mikrofonem, tak i reproduktorem. Představte si, že jste někde mimo dům a Váš miláček bez dozoru vyvádí. Přes kameru ho můžete okřiknout. Možná Vás i poslechne.

Druhou novinkou je to, že jako první výrobce využívá novou technologii Google WebRTC. Je to vlastně otvevřený kód pro prohlížeče pro komunikaci v reálném čase bez potřeby dodatečných pluginů do prohlížečů. Zatím to podporují prohlížeče  Google Chrome (od verze 23), Mozilla Firefox (od verze 22) a Opera (od verze 18). V aplikaci si vygenerujete přístupový kód a následně na kameru můžete přistupovat přes webové rozhraní na adrese http://live.amaryllo.eu. Takto můžete mít v práci stále otevřené malé okno se živým přenosem z vaší domácnosti. Taková soukromá Reality Show.

Nepřehlédněte:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
Načítám video ...
Ukázka technologie Google WebRTC v praxi. Ovládání kamery přes webové rozhraní bez potřeby dodatečných instalací pluginů do prohlížeče. Všimněte si pohybu kamery a obrazu. Je to téměř v reálném čase. Samozřejmě je tam nějaká odezva, když to nejde po interní síti ale přes internet

TakovouReality Show si můžete vytvořit i jako šéf pro monitoroání zaměstnanců, ve skladě, či probíhá výklad a náklad bez problémů, v kase při práci s hotovostí atd. Nám se to osvědčilo pro monitorování příchodu dětí ze školy, pokud jako rodiče jsme stále v práci, nebo monitorování chalupy. Jedinou nevýhodou je to, že zařízení nemá 3G modul a vyžaduje WiFi s připojením na internet, ale to už je téměř všude. Ale za cenu  5 300 Kč, co bychom více chtěli, protože ta je více než přijatelná.
comments powered by Disqus