Legendární značky – Varta – část. 7

Legendární značky – Varta – část. 7

Co má společného bateriový článek, vzducholoď, Neil Armstrong, naslouchací zařízení, automobil a Severní pól? Více, než se může na první pohled zdát. Se vším výše uvedeným je totiž spojena jedna z legendárních značek, jež si zaslouží detailní představení na následujících řádcích.
Původem německá společnost Varta, jejíž založení je datováno k roku 1887, je i v dnešní době opravdovým pojmem na poli akumulace energie. Její produkty přinesly lidstvu nejen mnoho nevšedních a futuristických vynálezů, čímž usnadnili život milionům lidem po celém světě, ale také se staly každodenním pomocníkem v domácnosti i na cestách. Pojďme se podívat, kdo stál za vznikem tohoto německého giganta a jaká prvenství VARTA doposud obhájila.

Historicky první akumulátory
     První zmínky o společnosti VARTA přicházejí již v roce 1887. Tehdy Adolf Müller zakládá firmu Büsche & Müller, jenž spolupracuje s neméně známými giganty (Siemens a AEG). S nimi se pokouší o historicky první akumulátory na světě. Po sérii pokusů a omylů přichází kýžený výsledek a oslava nevídaného úspěchu. Dalším zlomovým bodem je rok 1893, kdy zakladatel VARTY poprvé představuje německému trhu elektro auto, jež v sobě ukrývalo jedno velké tajemství – baterii VARTA, jež položila základ dalších úspěchů.

Varta história

Severní pól ozářilo světlo VARTY
     Další světové prvenství si předchůdci „dnešní“ VARTY připisují v roce 1896. Právě tehdy totiž vyráží expedice v čele s polárním výzkumníkem Fridjofem Nansenem na velmi nebezpečnou a náročnou túru, jejíž cíl je jasně daný. Severní pól – to je, oč tu běží! Expedice má ovšem jedno neopomenutelné eso v rukávu, kterým je historicky první elektrické světlo, jenž odolává i 50 stupňovým mrazům. VARTA slaví další úspěch, na jehož počátku byla pouze troufalá myšlenka. Společnost expanduje na světové trhy a stává se váženým partnerem.

Nepřehlédněte:
Legendární značky – Salter část 5.
Varta história

Multifunkční sortiment pro každou příležitost
     V roce 1904 se společnost AFA přejmenovala na AFA – VARTA a svou výrobu zaměřila na malé přenosné baterie, které se staly srdcem automobilů i nejrůznějších druhů svítilen. Zanedlouho se VARTA stává společností s nejširším sortimentem v oblasti mobilní energie. Rok 1935 se nese v duchu velkých vynálezů i katastrof. Obří vzducholoď Hindenburg v sobě ukrývá VARTA baterie. Ty ovšem za její zkázu nemohou. Katastrofu způsobil únik smrtelného vodíku uvnitř zeppelinu. Ovšem ani to společnost neodradilo od dalších výzkumů. Proto v roce 1948 spatřuje světlo světa historicky první suchá článková baterie.

Varta história

Nesmrtelná ASIC baterie
     Baterie pro automobily a svítilny přišly VARTĚ málo. Proto začíná svůj sortiment rozšiřovat o další unikátní vynálezy, jimž dominuje ASIC baterie. Ta byla součástí rádií, malých spotřebičů, ale třeba i naslouchacích zařízení. I v dnešní době patří ASIC baterie k nejsilnějším a nejoblíbenějším produktům společnosti.

VARTA dobyla svět, na řadě je Měsíc
     Neil Armstrong v roce 1969 dobývá Měsíc a u tohoto přece VARTA nemůže chybět! Zodpovědní pracovníci a techničtí inženýři z NASA vybavují kameru astronauta právě bateriemi značky VARTA. Co si budeme nalhávat – jistota je prostě jistota. Jak již všichni víme, vesmírná mise skončila úspěchem. A VARTA na něm nese svůj neopomenutelný podíl. Nesmrtelné baterie si po dobytí Severního pólu připisují další netradiční úspěch, tentokrát na vesmírném poli!

Varta história

Nové inovace i nejrychlejší nabíječka světa pod křídly VARTY
     V průběhu dalších let VARTA oslavila úspěch s alkalicko-manganovou baterií, stejně jako s novou generací oblíbených Lithium Polymer baterií. V roce 2004 pak vstupuje na trh s nejrychlejší nabíječkou na světě, díky níž lze bateriové články nabít za pouhých 15 minut! Praktické, že? V roce 2002 se stala Varta Consumer Batteries součástí Rayovac Corporation, která se o tři roky později přejmenovala na Spectrum Brands. Spectrum Brands sdružuje ty nejzvučnější „A“ značky spotřebitelských výrobků, mezi něž patří například takoví giganti jako Remington, Russell Hobbs, Stanley nebo Rayovac. Roku 2010 světlo světa spatřuje unikátní systém rozlišení baterií TriEnergy, který usnadňuje používání baterii v každé domácnosti každému uživateli. Primární baterie VARTA jsou dnes neodmyslitelnou součástí řady tuzemských i zahraničních domácností.

Nepřehlédněte:
Je dTest opravdu objektivní?
Varta história

VARTA – oborový specialista
     Více, než 100 letá tradice, v kombinaci s nejmodernějšími materiály a jejich dlouhou životností, dělá ze společnosti VARTA jednoho z reprezentantů oborových specialistů. Společnost nedávno oslavila 125. výročí, přežila dvě světové války a v současné době produkuje až 98 % svých alkalických baterií pouze na území Německa. Z výše uvedeného tedy vyplývá, že jde skutečně o společnost s dlouhou tradicí a výrobky té nejvyšší kvality. Nechcete-li dělat kompromisy mezi cenou a kvalitou, je sázka na výrobky VARTA sázkou na jistotu.
comments powered by Disqus