Legendární značky – Salter část 5.

Legendární značky – Salter část 5.

Salter je jedna z mála značek, která svými výrobky usnadňuje lidem život už dvě a půl století. Počátek její produkce sahá tak daleko do minulosti, že si některý z jejich výrobků klidně mohl najít cestu na dvůr Marie Terezie. Tato značka původem z Británie má dnes pobočky v nejrůznějších koutech světa - od Austrálie přes Hongkong až po Spojené Arabské Emiráty, nebo třeba Chile. Je tedy jasné, že takto rozlehlé zázemí dnes již nadnárodní firmy má opravdovou váhu. Nicméně stejně jako v životě člověka i u této společnosti mělo vše skromný začátek.
Vše začalo u pružin
     SALTER HOUSEWARES se zrodila před neuvěřitelnými 255 lety, roce 1760, v anglické vesničce Bilston. Richard Salter, toho času pružinář, začal s výrobou „kapesních mincířů“, které se nápadně podobaly dnešním rybářským vahám. Se svým bratrem Williamem si na tomto nástroji založili živnost a o 9 let později položili také základ rodinného podniku. V následujícím roce 1770 se podnik přemístil do města West Bromwich, kde se stal na celých 200 let jedním z nejdůležitějších zaměstnavatelů.

History scales Salter

Obrovský rozmach během jediné generace
Salter Poster History     Společnost převzal v roce 1825 Richardův synovec, který ji přejmenoval dle svého jména na George Salter & Co. Georgovi se podařilo vybudovat rozlehlou a výborně vybavenou manufakturu. Ze stejného sídla společnost vyráběla širokou škálu vah včetně úplně první koupelnové váhy ve Spojeném království. Své portfolio navíc ještě rozšířili o plynové žehličky, veřejné automaty na mince a také ve Spojeném království debutující psací stroj. Během jediné generace se rodinný podnik rozrostl do nevídaných rozměrů a přinesl mnoho zásadních novinek. V roce 1884 si společnost připisuje další prvenství, tentokráte na jiném než průmyslovém poli - na poli travnatém. Založili totiž fotbalový klub WB Strollers, později West Bromwich Albion FC, a jako první firma umístili svou ochrannou známku na dresy fotbalistů.

Z rodinného vlastnictví až na světový trh
     Byznys vzkvétal i během první poloviny dvacátého století a rokem 1950 pokořila zaměstnanost 2000 lidí ve stále stejném městě. Po téměř dvou stech letech od založení - v roce 1972, přestala být výhradním majitelem rodina Salterů a až do roku 2002 bývala součástí různých velkých korporací. Protože noví majitelé vždy cílili na jiný sektor trhu, než byl ten původní, došlo v únoru 2002 k tomu, že se vedení Salter Housewares Ltd. rozhodlo pro odkoupení své společnosti, aby mohli opět cílit na spotřebitelský trh. Jejich záměr se vydařil a tak nyní Salteru patří 40% podíl na britském trhu, což v přepočtu znamená, že se z kvality jeho výrobků těší až 8 miliónů domácností.

Nepřehlédněte:
Parní čističe a zvířata
Váhový etalon pod křídly progresivního inovátora
     Růst společnosti Salter Housewares Ltd. byl v následujících dvou letech tak strmý, že se stal velmi lákavým předmětem akvizic, což nakonec vyústilo v prodej v březnu 2004 americké HoMedics Company - společnosti s vedoucím postavením v oblasti domácího wellness. Se sídlem ve Velké Británii, USA, a Kanadě a s distribučními kanály do více než 100 zemí světa je Salter Housewares Ltd. stále jedničkou v prodeji vah. Nyní je navíc součástí nanejvýš úspěšné skupiny HoMedics - společnosti s neustálým rozvojem a důrazem na inovace.

Nezpochybnitelný lídr i po 250 letech
     Na světě je nemnoho značek, jejichž jméno je známé po mnoho generací. A v oboru vah je toto naprosto unikátní. Jedno je však pro všechny tyto dlouhověké společnosti bez rozdílu zaměření společné. Je to jistota kvality a precizně odladěných postupů, vycházejících z předlouhých tradic a naproti tomu také neustálý tah kupředu, neúnavné hledání možností pro inovace, neboť bez toho by v konkurenčním prostředí neměly šanci přežít tak úctyhodnou dobu.
comments powered by Disqus