DVB-T vysílání a rádio v mobilu? Žádný problém!

DVB-T vysílání a rádio v mobilu? Žádný problém!

Denně pro Vás zařazuji do našeho obchodu několik produktů, kde si každý najde to svoje. Nedávno mi takto na zpracování došla zajímavá položka, která mě dost zaujala a okamžitě jsem zaběhl do skladu, že ji pro Vás otestuju. Jedná se o přenosný DVB-T přijmač pro mobilní zařízení.
Při čtení specifikace jsem se ani nepozastavil nad samotnou velikostí zařízení. Až když jsem ho hledal ve skladu, tak mě už samotné balení překvapilo. Je totiž jen o málo větší než dva balíčky cigaret. A to bylo jen balení. Samotný přijímač je asi tak třetina mobilního telefonu. Kromě toho v balení najdete teleskopickou malou anténu, redukci na standardní koaxiální přípojku a microUSB kabel. Co velmi oceňuju je, že výrobce zvolil právě microUSB kabel pro nabíjení což také ocení hlavně uživatelé mobilních zařízení s operačním systémem Android. Protože v drtivé většině přávě oni nabíjí pomocí microUSB rozhraní.

MediaTech DVB-T WiFi

Další výhodu tohoto přijímače je to, že k vašemu mobilnímu zařízení ho nemusíte připojovat žádnými kabely. DVB-T přijímač totiž po zapnutí jediným tlačítkem, které na těle přístroje najdete, vytváří vlastní WiFi síť. Takto se stačí k ní připojit. Abyste mohli vůbec toto zařízení ovládat, musíte si před tím stáhnout aplikaci SianoTV z Google Play či AppStore. A je úplně jedno či použijete mobilní telefon nebo nějaký větší tablet. A to je všechno. Samotná aplikace Vás už provede vyhledáním kanálů a jejich následným setříděním.

MediaTech DVB-T WiFi

Bohužel aplikace nedisponuje slovenskou ani českou lokalizací, ale to vůbec není potřeba. Stačí mít úplně základní znalosti anglického jazyka, případne žádné. Aplikace je totiž velmi jednoduchá. Primárně na tom budete sledovat televizi, takže budete listovat seznamem kanálů, pod kterými je napsáno, co právě vysílá, pokud daný kanál poskytuje EPG informace. Příjemnou vlastností je, pokud máte dostatek místa, nahrávání vysílání, či pozastavení nebo přetočení vzad. Jak moc dozadu budete moci, záleži na nastavení v aplikaci, kde vyrovnávací paměť je přednastavená na velikost 100MB což odpovídá přibližně 4 minutám. Víc vlastně v nastavení ani není. Můžete si tu znova přeuspořádávat naladěné kanály, podívat se na si informace o zařízení či aplikaci a povolit přehrávání audia na pozadí. Aplikace je jednoduchá a účelná. Samotné nahrané programy najdete v samotné aplikaci pod nahranými vysíláními.

Nepřehlédněte:
Legendární značky – Salter část 5.
MediaTech DVB-T WiFi

Podívejme se ještě na samotnou černou krabičku, která se vám při hmotnosti jen 6g vejde všude. Rozměry jsou 39x22x9mm a je tak menší než téměř jakákoliv nabíječka pro telefon. Sice sem nezjistil s jakou kapacitou je zabudovaná Li-ion baterie, ale na jedno nabití vydrží přibližne 4 hodiny. V případě, že chcete prodloužit výdrž, stačí příjmač napojit na zdroj např. i na powerbank a můžete sledovat Váš oblíbený program dál. I při nabíjení zařízení stále funguje.

MediaTech DVB-T WiFi

Osobně mě ještě zajímalo, či je krabička využitelná i s klasickým počítačem či notebookem. Při připojenípřes USB systém nijak nerozpoznal zařízení a tak daný port opravdu slouží jen k nabíjení. Z počítače sem se i připojil na danou WiFi, ale jelikož neexistuje od výrobce aplikace pro Windows či Mac OS X, tak jsemse nijak nemohl napojit na ovládání. Kdyby výrobce takovou aplikaci vydal, bylo by to úplně dokonalé. Ale i tak, při ceně 1 740 Kč je to super zařízení a pro sportovní fanatiky téměř nevyhnutelnost, aby jim neuteklo žádné vysílání a nemusí tak utrácet za drahá mobilní data ani kačku.

MediaTech DVB-T WiFi

Záverečný test
Pokud jste v dobře pokryté oblasti, tak samotný příjem je vždy kvalitní a stabilní bez jakýchkoliv rušení. Nedalo mi to, a sebral sem krabičku na výlet autem s tím, že otestuju příjem signálu za jízdy. Kpřekvapení, za jízdy městem s telefonem v držáku jsem se podíval na zprávy na TA3. Občas se vyskytlo nějaké kostičkování obrazu, a to hlavně na výpadovce, kdy rychlost ukazovala přibližne 100km/h. Nevím či to přisuzovat přímo rychlosti nebo kvalitě signálu, protože bydlím v okrajové oblasti Bratislavy v blízkosti rakouských hranic, kde je problém chytit i obyčejné FM vysílání. Každopádně tuto krabičku si budu pravidelně brát na služební cesty.
comments powered by Disqus