Zachraňte svoje rychlovarné konvice. Tady je jednoduchý návod

Zachraňte svoje rychlovarné konvice. Tady je jednoduchý návod

Co si budeme povídat. Rychlovarná konvice je vděčným dárkem, který se v kuchyni neztratí. Proto se stále častěji objevuje pod našimi vánočními stromečky. Pokud jste jednu takovou sami obdrželi, měli byste vědět, jak se o ni starat tak, aby vám sloužila pokud možno co nejdéle. Na začátek prozradíme, že jedním ze zásadních problémů je vodní kámen a další nečistoty, které se v konvici usazují. Máme ale tipy, jak mu nedat šanci.
Základní pravidla pro používání rychlovarné konvice
Vždy vařte pouze tolik vody, kolik doopravdy potřebujete. Nejen, že ušetříte náklady, ale také ochráníte dno konvice před nečistotami a ulpívajícím vodním kamenem, který se bude tvořit ze stojaté vody. A stojatá voda je další problém, se kterým si ale poměrně jednoduše poradíte. V konvici zbývající vodu nenechávejte. Vylijte ji třeba do konvičky na zalévání květin a později zužitkujte.

Vodní kámen, to je prevít
Pokud bydlíte v oblasti s výrazně tvrdou vodou, pak jistě pozorujete, že se vodní kámen tvoří doslova před očima. Nejen, že tenhle prevít prodlužuje dobu nutnou k ohřátí vody, také snižuje životnost varné konvice. V extrémním případě totiž hrozí riziko přehřátí a nevratné poškození spotřebiče. Kousky vodního kamene se navíc mohou odlupovat a dostat do vody, kterou si zaléváte ranní kávu. A to určitě nechcete.

Rýchlovarná kanvica

S vodním kamenem zatočí filtrační konvice
Problém vodního kamene můžete poměrně snadno odstranit jednou pro vždy. Stačí jen do konvice lít přefiltrovanou vodu. K jednoduché, přesto však účinné filtraci vám poslouží filtrační konvice Laica. Proč právě Laica? Protože na poli filtrace vody působí více než 20 let. Společnost vznikla v roce 1974 v Itálii a v současné době najdete její výrobky téměř na všech kontinentech.

Nepřehlédněte:
6 nesmyslných mýtů o kohoutkové vodě: Opravdu umřete na nedostatek minerálů a otrávíte se chlórem?
Testy, atesty a certifikace
Filtrační konvice, stejně jako vyměnitelné filtry, jsou vyráběny výlučně v Itálii a podrobovány těm nejpřísnějším testům. Proto se mohou pochlubit celou řadou certifikátů od nezávislých a renomovaných laboratoří, které zahrnují například i světový certifikát zdravotní nezávadnosti nebo certifikát vydaný českým Státním zdravotním ústavem (SZÚ).

Co obsahuje „česká“ voda?
V České republice má přístup k pitné vodě 95 % obyvatelstva. Mnohým ale vadí její typický chlorový zápach, kterého není voda na mnoha místech v Česku stoprocentně zbavena. Kromě chloru, který je do vody přidáván kvůli desinfekci, tady najdeme také síran hlinitý nebo polyfosforečnany. Proto ve vodě zůstává stopové množství dusičnanů, rtuti, vápníku, chloru nebo třeba i pesticidů. Pitná voda dále obsahuje oxid vápenatý a oxid hořečnatý, které mají vliv na tvrdost vody. Jejich vysrážením vzniká vodní kámen. Ze zdravotního hlediska je však množství těchto látek v normě. Na druhou stranu někomu nemusí kohoutková voda chutnat.

Laica Filtračné kanvice

Jak pracují filtrační konvice Laica?

Součástí filtračních konvic Laica je QuickFill otvor na víku pro snadné a rychlé naplnění vodou z kohoutku bez nutnosti sundat víko. Jakmile voda proteče, začne pracovat Bi-flux filtr, který redukuje těžké kovy, odstraňuje herbicidy a pesticidy, zápach chlóru a případné zakalení, zlepšuje chuť a vůni a v neposlední řadě také redukuje vodní kámen. Bi-flux filtry jsou vyrobeny z bezpečných materiálů, které nevypouští do vody žádné škodlivé látky. Jsou proto „BPA free“. Během pouhých 4 minut zvládnou konvice Laica přefiltrovat jeden litr vody.

Kde všude najde přefiltrovaná voda uplatnění?
Přefiltrovaná voda je zbavená herbicidů, pesticidů, typického zápachu chloru a zakalení. Je proto mnohem chutnější, což se odráží na pitném režimu kanceláří či domácností, které filtrační konvici Laica vlastní. Kromě toho, že je určena ke každodennímu pití, z ní můžete jednoduše vařit - připravovat lahodné omáčky či polévky. Své uplatnění najde také na poli domácích spotřebičů. Naplnit jí můžete nejen rychlovarnou konvici, ale také kávovary, žehličky nebo parní čističe či generátory. Pokud se chcete pochlubit s tím, jak nakládáte s přefiltrovanou vodou vy, přidejte se ke kampani #dobavodova. Stačí váš příspěvek označit stejnojmenným hashtagem a my už o vás budeme vědět.

Nepřehlédněte:
Tak trochu jiná voda: filtrační konvice LAICA
Laica Filtračné kanvice
comments powered by Disqus