Tagliatelle s vodkou - Tagliatelle alla vodka. Specialita na víkend

Tagliatelle s vodkou - Tagliatelle alla vodka. Specialita na víkend

Tagliatelle a vodka?  Že to nejde dohromady? Nechte se překvapit! Tuto kombinaci si určitě oblíbíte. Netradiční kombinace s úžasným výsledkem pro české gurmány!
V Itálii jsem se v průběhu života naučila upravovat těstoviny na různorodé způsoby a právě tento je netradiční. Příprava vám nezabere víc než čtvrt hodiny a na výsledku si pochutnají čtyři lidé. Jako vždy je základem nerozvařit těstoviny, dodržujte pravidlo "al dente", směs mějte připravenou vždy před uvařením těstovin.

Co budeme k přípravě potřebovat:
- 350 g tagliatelle (pro zpestření mohou být i dvoubarevné)
- 1 vejce (nejlepší domácí)
- 4 lžice másla
- ¼ litr smetany
- 1 pohár vodky
- petrželová nať
- čtyřbarevné koření
- sůl

Postup přípravy:
1. vejce uvaříme na tvrdo, ochladíme studenou vodou a očistíme
2. do velkého hrnce s dostatečným množstvím osolené vody dáme vařit tagliatelle
3. na pánvi rozpustíme máslo, přidáme smetanu, pohár vodky, nameleme trochu koření, přidáme několik lžic vody z těstovin. Vaříme do zhoustnutí, osolíme
4. zceděnou těstovinu promícháme v míse s připravenou směsí, nameleme trochu koření a znova promícháme
5. připravené uvařené vajíčko na tvrdo prepasírujeme přes sitko přímo na těstoviny, posypeme petrželovou natí  a ihned bez promíchání podávame

Nepřehlédněte:
Citronové špagety - Spaghetti al limone
Tagliatelle

Můj tip na závěr:
Pokud se rozhodnete udělat si domácí těstoviny zelené barvy, tak do těsta je třeba přidat 200 g propasírovaného špenátu uvařeného v páře. Já jsem si přípravu těstovin ulehčila díky kuchyňskému pomocníkovi na výrobu těstovin. Pokud máte k dispozici i jiné bylinky, tak doporučuji ještě na hotové jídlo nastříhat pažitku a na závěr ozdobit bazalkou.
comments powered by Disqus