Solis je v kuchyni jako doma. Tady jsou ti nejlepší pomocníci

Solis je v kuchyni jako doma. Tady jsou ti nejlepší pomocníci

O značce Solis se vypráví legendy. Solis vlastně jednou takovou legendou doopravdy je. Známe ji už více než 110 let. Za první objev označený touto značkou však nemůže nic jiného, než touha po kvalitním a bezbolestném životě.
Jistý doktor W. Schaufelberger se značnou část svého života potýkal s bolestmi způsobenými revmatismem. Protože mu pomáhalo suché teplo, přišel s prvním vynálezem – elektricky vyhřívanou podložkou, která neměla úspěch pouze u něj, ale také v jeho širokém okolí.

Slovo dalo slovo a k podložce zanedlouho přibyl vůbec první fén, který byl pro tehdejší společnost převratným vynálezem. A od fénu to bylo jen krůček do kuchyně. A právě kuchyním, respektive kuchyňským Solis pomocníkům budou věnovány následující řádky.

Kávovary a mlýnky na kávu
Nemůžeme začít jinak, než Solis kávovary. Je to až paradoxní, ale impulsem pro výrobu prvního kávovaru byla druhá světová válka. Firma se totiž musela kvůli doporučení Federální rady přestěhovat ze švýcarského Curychu do Ticina. Za sebou měla úspěchem ověnčenou vyhřívanou podložku i legendu v podobě prvního vysoušeče vlasů. Solis se začal aktivně připravovat na výrobu prvního automatického kávovaru.

Nepřehlédněte:
Legendární značka Solis slaví 110 let. Takové byly její začátky
V roce 1983 přebírá společnost vlivný podnikatel Willi A. Nauer, který se zasloužil o nové divize exportu. O dva roky později pak přichází na trh první automatický kávovar, kterého se ihned po uvedení na trh prodalo přes půl milionu kusů. A to na tehdejší dobu rozhodně nebylo málo. V současné době jsou na našem trhu k dispozici nejen kvalitní Solis kávovary, ale také praktické doplňky pro domácí přípravu kávy.

Příkladem budiž třeba mlýnek na kávu Scala s tichým chodem, kónickým systémem mletí a časovačem pro vždy stejnou objemovou dávku mleté kávy. Zapomenout nesmíme ani na mlýnek Mulinetto Plus, který naopak vyniká extrémně jednoduchým použitím, výkonným motorem a tříštivým mechanismem mletí. Prvního zmíněného společníka – mlýnek na kávu Scala Plus u nás pořídíte za 3 199 Kč.

Solis Scala

Grily a multigrily

Autentickým grilům a multigrilům jsme u nás věnovali celý jeden článek. Přesto by ten dnešní nebyl kompletní, pokud bychom se o nich znovu nezmínili. Veškeré grily, které značka Solis nabízí, spadají do kategorie „Fun cooking“, prostřednictvím které získáte možnost vychutnat si vaření a sdílet jedinečné a nezapomenutelné chvíle se svými milovanými.

Z autentických grilů můžeme jmenovat SOLIS Teppanyaki@Home, který je inspirován japonskými kuchařskými mistry. Přímo před návštěvou je na grilu a pod poklicí připravován konkrétní pokrm. Gril má dvě samostatné tepelné zóny, umožňující připravovat třeba maso i zeleninu nezávisle na sobě. V našem e-shopu ho můžete pořídit za 7 990 Kč. Kromě Teppanyaki grilu můžete vyzkoušet také grilování na grilu SOLIS Deli, který se vyznačuje velkou odnímatelnou grilovací plochou, vyrobenou z kvalitního litého hliníku s optimální distribucí teploty. Tohoto praktického pomocníka u nás pořídíte za 9 299 Kč.

Nepřehlédněte:
Značka Solis se za 110 let stala legendou. Čím si nás získala?
Co se týče multigrilů, ty v sobě obvykle kombinují rovnou několik možností přípravy pokrmů. Standardem, bez kterého se žádný gril neobejde, jsou grilovací plochy. Multigrily Solis ale většinou disponují také menšími pánvičkami třeba pro přípravu palačinek nebo lívanců, anebo plochou, na které si můžete připravit chutný sýr raclette. Například model SOLIS Combi-Grill 3 in 1 navíc disponuje nádobou pro přípravu sladkého i slaného fondue. Všechny zmíněné grily najdete v našem e-shopu.

Solis teppanyaki

Vakuovačky

O vakuovacích systémech se nejčastěji bavíme ve spojitosti s nadměrným plýtváním potravin. Jen pro představu – potravinový odpad tvoří v Česku asi 30 % veškerého odpadu tuzemských domácností. A to rozhodně není málo. Jeho množství můžete snížit rovnou několika způsoby – začnete nakupovat pouze takové množství potravin, které bezpečně zkonzumujete a naučíte se pracovat s vakuovacími systémy Solis.

Díky nim prodloužíte trvanlivost vybraných potravin až 4x. Díky kvalitním a hygienicky nezávadným materiálům, které jsou použity pro výrobu Solis vakuovacích sáčků, navíc můžete takto opatřený pokrm připravit oblíbenou metodou sous-vide. Vakuovačky Solis pokryjí celou škálu potřeb zákazníků, od malých základních modelů, až po prémiové přístroje s pokročilými.

Za zmínku stojí třeba model SOLIS Vac Prestige, který představuje automatický vakuovací systém s odkládacím prostorem pro obalový materiál, řezačkou fólie, důmyslnou funkcí Pulse Vacuum, odnímatelným zásobníkem na tekutiny a dotykovými senzorovými tlačítky. K dispozici jsou ale také modely SOLIS Vac Premium, SOLIS Vac Smart nebo SOLIS Vac Quick s nesmírně jednoduchým a intuitivním ovládáním.  

Nepřehlédněte:
Multigrily Solis: Je libo čínu, palačinky, raclette anebo pizzu?
Solis Vac prestige

Další nepostradatelní společníci

Ovšem sortiment Solis nezahrnuje pouze kávovary, vakuovačky a grily. Díky praktickým pomocníkům do kuchyně si můžete zpříjemnit každodenní přípravu oblíbených pokrmů. K dispozici je například multifunkční vařič na vajíčka v prémiové kvalitě, prostřednictvím kterého nejenže vajíčka uvaříte, také z nich můžete připravovat omeletu nebo vejce pošírovaná.

Solis Varic vajec

Pokud si rádi pochutnáváte na pokrmu, jehož přílohou je rýže, pak se vám jistě bude hodit praktický rýžovar Compact, který se vyznačuje svou prostorovou úsporností nebo model Duo Program. Ten naopak pomáhá nejen s přípravou rýže, ale také zeleniny na páře.

V sortimentu Solis najdete i praktickou varnou konvici z kvalitní leštěné oceli, s objemem 1.5 litru a integrovaným osvětlením. Pokud chcete být opravdovými mistry v oblasti servírování a přípravy vybraných pokrmů, nezapomínejte ani na dobře nahřáté talíře. S těmi vám pomůže ohřívač talířů SOLIS Maxi Gourmet.

Aktuální nabídku Solis pomocníků do kuchyně najdete v našem e-shopu.
comments powered by Disqus