Smoothies boom: nestíháte? Nemáte čas? Připravte si smoothie „to go“!

Smoothies boom: nestíháte? Nemáte čas? Připravte si smoothie „to go“!

Známe to všichni. Otřesný zvuk budíku, rychlá návštěva koupelny v polospánku a úprk na metro či parkoviště. O snídani doma ani nezakopneme a žaludek se o svůj příděl začne hlásit již v metru, nejpozději pak po příchodu do práce. Na stole máme zbytek vody od včerejška a v kuchyni zapomenutý hrnek od kávy. Po jídle samozřejmě ani památky.
Daň za uspěchaný život
     Že vám tento scénář nápadně připomíná každodenní rutinu? Pak věřte, že tímto svému tělu příliš neprospíváte. Ba právě naopak. Ne nadarmo se říká, že snídaně je základem dne. Pokud ji vynecháte, nejen, že si parádně zpomalíte metabolismus, ale také budete rychle unavení a vaše pracovní výkonnost se bude pohybovat těsně nad hranicí nulové produktivity.

Russell Hobbs Smoothie

Nedostatek času není pádná výmluva!

     Jestliže ráno opravdu nestíháte, v práci už chybějící snídani neodeženete. Co takhle si ale připravit chutné a jednoduché smoothie, jehož výroba vám nezabere více, než pár minut? O tom, co to vlastně smoothie je jsme se zmiňovali v několika předchozích článcích, jejichž součástí byly také originální recepty na lahodné kombinace, které prospějí nejen našemu zažívání, ale také mohou zajímavě pohnout s ručičkou osobní váhy.

Russell Hobbs Smoothie

Smoothie: ideální řešení pro věčně zaneprázdněné dietáře
     V jednom z dřívějších článků jsme se zmínili o tom, že lahodné smoothie je jediným dietním koktejlem, který odborníci na zdravou výživu i lékaři vřele doporučují. Nejen, že namixované smoothie obsahuje řadu vitamínů, minerálních látek a živin, také je lehce stravitelné a v letních dnech pořádně osvěžující. Mixovat můžete kde co – od sezónního ovoce, přes bylinky, až po zeleninu nebo oříšky či semínka. Přidáte-li do smoothie trošku mléka nebo bílého jogurtu, dodáte tělu nejen lehce stravitelné jednoduché sacharidy, ale také potřebnou dávku bílkovin. To vše rychle, jednoduše a bez námahy.

Nepřehlédněte:
Domácí smoothie: v létě lahodné osvěžení, v zimě zabiják bacilů
Russell Hobbs Smoothie

Kde hledat inspiraci?
     Na internetu naleznete nespočet receptů na slané i sladké smoothie. Setkat se občas můžete i s takovými kombinacemi, které byste za normálních okolností s největší pravděpodobností nepozřeli. Správně namixované chutě vás ale mohou ve výsledku příjemně překvapit. Kromě receptů ovšem narazíte i na nespočet „smoothie diet“, díky kterým se vám podaří za poměrně krátkou dobu zhubnout nějaké to kilo navíc. Mějte ovšem na paměti, že nestačí pouze popíjet lahodné koktejly z čerstvého ovoce či zeleniny, aleje nutné zařadit do svého denního harmonogramu také trošku toho pohybu a hlavně se vyvarovat nezdravých návyků a zbytečných prohřešků.

Russell Hobbs Smoothie

Desatero úspěšné smoothie diety:
1. Odpovězte si na otázku, proč do toho jdete
2. Vytyčte si reálný cíl
3. Vybavte se výkonným kuchyňským společníkem
4. Začněte se smoothie dietou v den, který je pro vás něčím významný
5. Nenechte se odradit prvotními neúspěchy
6. Za každý – byť i sebemenší úspěch se nezapomeňte odměnit, třeba jen roztomilou maličkostí
7. Prostudujte nejrůznější druhy receptů a tradičních i těch méně tradičních smoothie kombinací
8. Važte se jednou za čas ne každý den a pamatujte na to, že nejdříve se tělo zbavuje vody a při nesprávně zacílené dietě pak potřebných svalů
9. Zařaďte do svého harmonogramu pohyb a pobyt venku
10. Nečekejte zázraky!

Bez spolehlivého pomocníka to nepůjde
     A tímto pomocníkem teď nemyslíme jen partnera nebo kamarádku. Abyste si smoothie koktejl připravili, je ideální pořídit si praktický mixér, v němž můžete koktejl nejen namixovat, ale také si jej pomocí praktické nádoby odnést třeba do práce nebo na pracovní poradu. Praktickým pomocníkem je v tomto případě stolní mixér Russell Hobbs Kitchen Collection Mix & Go 21350-56, který pořídíte již od neuvěřitelných 769 Kč! Uff… v letních pařácích je to více, než osvěžující cena, nemyslíte?
comments powered by Disqus