Nasekat, či rozmixovat? S univerzálním mixérem připravíte čerstvé ovoce i zeleninu

Nasekat, či rozmixovat? S univerzálním mixérem připravíte čerstvé ovoce i zeleninu

Vaření může být věda, ale i skvělá zábava a perfektní odreagování. Když si svou kuchyň vybavíte moderními pomocníky, s nimiž vám půjde práce pěkně od ruky a ušetří vám čas, uvidíte, že čas strávený přípravou pokrmů začnete mít rádi, a pokud už ho rádi máte, bláznivě si ho zamilujete. V tomto článku se zaměříme na tři pomocníky – food procesor, stolní mixér a sekáček. V čem se liší stolní mixér od food procesoru a kdy je nejlepší použít samotný sekáček? Dozvíte se v následujících řádcích.
Tip 1 – food procesor
      Mezi food procesory jsme pro vás vybrali Russell Hobbs, který je k dostání hned ve 2 variantách – v bílé barvě Aura a v červené barvě Desire. Rozdíl však není pouze v barvách, ale i ve vybavení.

     S tímto food procesorem můžete s radostí sekat, strouhat, krájet na plátky, šlehat a mixovat ingredience do přesné konzistence, jakou potřebujete. Aura je skvělým parťákem při přípravě omáček, polévek nebo pyré pro nejmenší děti. Součástí food procesoru bílé barvy je mlýnek na kávu, oříšky a koření, který nenajdete u červené varianty. Pokud ho však nepotřebujete, jistě vám postačí.

Russell hobbs food procesor

Tip 2 – stolní mixér
     Mnohdy opomíjeným pomocníkem v kuchyni může být stolní mixér, například Aura nebo Desire. V Auře můžete s dokonalou elegancí a bez většího úsilí rozmixovat ovoce na smoothie, mléčný koktejl, pyré pro děti nebo zeleninu na poctivou domácí polévku. Součástí Aury je mlýnek, který si bez problémů poradí oříšky, kávou a kořením.

Nepřehlédněte:
Makový dort s malinovo ružovým krémem
     Model Desire nabízí totéž co Aura, avšak bez mlýnku. Stejně jako u food procesoru musíme konstatovat, že pokud mlýnek nevyžadujete, Desire vám jistě pomůže se vším, co vám slíbí.

     Oba mixéry se dají perfektně využít pro práci, kterou snad nikdo nemá rád – pro výrobu bramborové směsi na bramboráky. Syrové brambory dokáže za moment rozmixovat a ušetří vám řezné ranky a další drobné nehody.

Russell Hobbs Desire

     Kromě toho jsou mixéry výborné pro přípravu smoothies, které leckdo miluje. Chuti čerstvě rozmixovaného ovoce zkrátka málokdo odolá…

     V čem se liší food procesor od stolního mixéru? Food procesor je spojení 2 samostatných strojů, například mixéru a strouhače. Food procesor, který jsme vám představili o několik odstavců výše, má na rozdíl od zmíněného mixéru plastovou nádobu a nemusí tak zvládnout přípravu horkých jídel. Odlišné bývají i nože. Pro přípravu dětských kašiček a podobných pokrmů je vhodnější stolní mixér.

Nepřehlédněte:
Pokochejte se těmito nádhernými spotřebiči do kuchyně z naší nabídky a vyberte si ten svůj!
Tip 3 – sekáček
     Prkénkům a nožům při sekání v moderních domácnostech už odzvonilo. Se sekáčkem Desire Mini nemusíte ani trochu riskovat újmu na zdraví v podobě pořezaných prstů. Sekáček je vhodný na sekání zeleniny do salátů, cibule do guláše a hodí se i při spoustě dalších příležitostí. Ovládání je jednoduché – jedním tlačítkem a dobou sekání sami určíte, na jak velké kousky chcete ingredience nasekat. Čím déle necháte sekáček pracovat, tím menší kousky budete mít. Využijete ho i při přípravě delikatesních pomazánek.

Russell Hobbs sekáčik

Všechny námi doporučené tipy jsou nejen výbornými pomocníky do kuchyně. Když je postavíte na linku, vaší kuchyni dají nádech moderny a designu – tak pěkně vypadají. Výrobky Russell Hobbs jsou svým stylovým vzhledem pověstné. Přesvědčte se na vlastní oči!
comments powered by Disqus