Multifunkční mlýnek Zelmer: součást povinné výbavy každého milovníka masových specialit

Multifunkční mlýnek Zelmer: součást povinné výbavy každého milovníka masových specialit

Hledáte výkonného pomocníka, který vám pomůže s přípravou domácích klobás, mletého masa k nedělnímu obědu nebo základem na poctivé domácí hamburgery? Nehledejte! Našli jsme ho za vás. A dokonce poctivě otestovali. Tohle je multifunkční elektrický mlýnek Zelmer – seznamte se, prosím!
Parametry výběru
Při výběru kvalitního a spolehlivého pomocníka na chatu i do kuchyně pro nás byl důležitý jeho výkon, stejně jako nabídka příslušenství. Tuhle základní podmínku splňovalo rovnou několik mlýnků legendární značky Zelmer, která v sobě snoubí více než 50 letou tradici s funkčním designem a poctivostí.

Nakonec jsme se rozhodli pro multifunkční elektrický mlýnek Zelmer ZMM4050B, který vás hned po prvním vyzkoušení zaujme obrovským 1900W výkonem. Co to znamená v praxi? Třeba skutečnost, že během minuty namelete 2,5 kilogramu masa! Rychle, spolehlivě a bez námahy. A to je argument, který se zkrátka neodmítá.

Tajemství spočívá nejen v silném motoru mlýnku, ale taky kvalitní kovové mlecí komoře, která představuje srdce celého přístroje. Její součástí jsou totiž tři druhy mlecích destiček a oboustranný nerezový nůž, který si hravě poradí i s tužšími kousky masa.  

Nepřehlédněte:
Mleté maso je nejlepší, když si ho připravíte doma. Prozradíme tipy, jak na to!
Pokud byste přece jen modelu ZMM4050B naložili víc, než dokáže „zkousnout“, přístroj okamžitě aktivuje spojku přetížení motoru, která ho bezpečně odstaví z provozu a zabrání tak jeho poškození. Hloupost? Ba naopak! Praktická vychytávka, která prodlužuje životnost přístroje a šetří vaši kapsu.

Zelmer mlynček na mäso

Nejde jenom o maso
Elektrický Zelmer mlýnek je primárně samozřejmě určený zejména pro zpracovávání masa, jehož kvalitu chcete bezpečně a spolehlivě kontrolovat. Potenciálu multifunkčního mlýnku Zelmer ale využijí taky ti, kteří masu příliš neholdují. Místo něj v něm mohou připravovat základy zeleninových karbanátků nebo placiček, případně na přístroj nasadit jeden ze čtyř druhů bubínkových struhadel, která se postarají nejen o zmíněnou zeleninu, ale taky nejrůznější druhy (zejména tvrdších) sýrů nebo nevděčné škrábání brambor.

Nechybí ani plnička pro přípravu vege nebo klasických klobás, nebo pomalý odšťavňovač, který dostane z vaší oblíbené zeleniny nebo ovoce maximum šťávy, vitamínů a dalších pro tělo nezbytných látek. Pro zajištění maximální bezpečnosti jsou součástí mlýnku i protiskluzové nožičky.

Závěrečné resumé
Společně s jednoduchou a intuitivní obsluhou, která prakticky spočívá jenom ve zmáčknutí tlačítka ON nebo OFF, představuje tenhle šikovný pomocník nepostradatelnou součást povinné výbavy každého milovníka masových i vege specialit. Když k výše uvedenému připočteme ještě snadnou údržbu a úctyhodný výkon, jen stěží budete hledat konkurenta, který by v tomhle zátěžovém testu obstál stejně dobře, ba dokonce lépe!

Nepřehlédněte:
Kupujete kvalitní maso? A víte, jak ho vlastně poznat?
comments powered by Disqus