Legendární značky – Russell Hobbs – část. 8

Legendární značky – Russell Hobbs – část. 8

Zmíníte-li před jakýmkoli Britem značku Russell Hobbs, okamžitě se mu rozzáří oči a jeho chuťové pohárky zažijí velmi příjemné déjà vu. Proč? Tato značka je totiž synonymem vysoce funkčních a designových kuchyňských spotřebičů té nejvyšší kvality. Za dobu svého vzniku se navíc může pochlubit hned několika prvenstvími, v nichž se snoubí spotřebiče pro dřívější dobu nadčasové, v kombinaci s inovacemi, které usnadňují život milionům lidem na celém světě. Ale pěkně popořádku. Pohodlně se usaďte a nechte se unést jedinečným příběhem, na jehož počátku stál velký sen a možná až příliš troufalý nápad.
Spojení dvou inženýrů změnilo svět
     Rok 1952, Velká Británie a dvě ničím zajímavá jména, o nichž Spojené království doposud nemělo sebemenší potuchy. Bill Russell a Peter Hobbs, jako zkušení techničtí inženýři, vsadili na křehké spojenectví nesoucí se v duchu dobrých nápadů a futuristických vynálezů, jež jim v průběhu následujících 63 let přinesly vytouženou slávu, obdiv, řadu ocenění i patentů. Kromě toho změnily zásadním způsobem život nejen britských domácností, ale také ostatních domácností napříč generacemi i světadíly.

Světová prvenství na sebe nenechala dlouho čekat
     Ještě tentýž rok se Russell Hobbs významně angažuje do vývoje jednoho z předchůdců typických dnešních kávovarů. Tento kávový perculator nesl jméno CP1 a položil základy domácí přípravě kávy. Přesto, že se jednalo o pokrokový vynález, velkého úspěchu se ve svých prvopočátcích nedočkal. Absolutní šílenství se ovšem strhlo přesně o tři roky později, kdy pánové Russell a Hobbs uvedli na trh historicky první rychlovarnou konvici. Ohřev vody získal tímto vynálezem zcela nový rozměr a britské domácnosti začaly futuristické konvice skupovat po stovkách. Díky tomu překročila značka o pár let později historickou hranici milionu prodaných přístrojů, což bylo na tehdejší dobu vskutku obdivuhodné číslo.  

História Russell Hobbs

Russell Hobbs ovládá britský i světový trh

     Firma byla v balíku prakticky od prvního dne svého založení. Výrobky zastoupené milionovou produkcí vystřídala pětimilionová hranice a pozice světového leadera ve výrobě rychlovarných konvic, automatických kávovarů a speciálních konvic pro přípravu sypaného čaje. Konkurence neměla šanci, Russell Hobbs se totiž stával pojmem, o jehož kvalitách se chtěli přesvědčit všichni napříč světadíly. A pánové ve svých inovacích neustávali. Další světové prvenství obhájili díky první dotykově ovládané rychlovarné konvici (2009), jež zajímavým způsobem ozvláštnila ohřev vody a umožnila snadnou regulovatelnost její teploty.

Nepřehlédněte:
Rýžovar – nejprodávanější zázrak na světě
História Russell Hobbs

Sortiment přizpůsobený britským domácnostem
     Jelikož si Britové vždy zakládali (a do dnešní doby také zakládají) na vydatné snídani konzumované v okruhu nejbližších, potřebovali k její přípravě více než jen samotnou konvici. Na jejich prosby zareagovala firma inovativními snídaňovými sety, jejichž srdcem byl toustovač s neméně kvalitní rychlovarnou konvicí a kvalitní kávovar. Britové si tyto sety oblíbili prakticky přes noc a svou kuchyni tak ozdobili vysoce funkční avšak designovou dokonalostí, jež byla pro výrobky této značky typická. Na český a slovenský trh značka pronikla na podzim roku 2010, kdy si na svou stranu postupně získala řadu moderních domácností. Zákazníci si díky dobrým zkušenostem oblíbili řadu nových pomocníků, mezi nimiž nechyběl ani luxusní domácí panini gril Russell Hobbs 17888 určený k přípravě lahodných grilovaných pokrmů pěkně v pohodlí svého domova, výkonný stolní mixér Russell Hobbs 21350 nebo mini sekáček Russell Hobbs 20320, jehož inovativní funkce, stejně jako desing nahrávají moderní přípravě pokrmů pro celou rodinu. A aby toho nebylo málo (nebo aby pánové Russell a Hobbs nevyšli ze cviku), další světové prvenství obhájili v roce 2011 s prvním kompletně dotykově ovládaným snídaňovým setem.

História Russell Hobbs

Budoucnost zahalená futuristickým oparem
     Značka Russell Hobbs ve svých inovacích neustává. V současné době na světový trh dodává nejen vysoce kvalitní kuchyňské pomocníky, rychlovarné konvice a kávovary, v jejím sortimentu naleznete také nespočet menších domácích elektrospotřebičů od žehliček, až po parní mopy. V současné době můžete v britských domácnostech vidět i tzv. velké domácí spotřebiče Russell Hobbs, ale pračkám a ledničkám s mnohými inovativními funkcemi zatím v kontinentální Evropě majitel značky nenaordinoval nástup na trh. Významným milníkem a krokem vpřed je také vzájemné spojení značky se společností Spectrum Brands, jenž vlastní také  společnost Remington, kterou jsme vám představili v jednom z minulých článků. Co vzejde z toho netradičního spojení, to se v současnosti můžeme pouze dohadovat. Jedno je však jisté, futuristický nádech výrobkům Russell Hobbs rozhodně chybět nebude!
comments powered by Disqus