Kvalitní zpěněné mléko za každých okolností

Kvalitní zpěněné mléko za každých okolností

Po kladných ohlasech na nový Vintage zpěňovač mléka od Ariete mi nedalo, abych si ho i já nevyzkoušel. Sice nemám rád kávu s jakoukoliv formou mléka, ale adeptů na tuto kombinaci se stále v domácnosti najde dost. Takže pojďme do toho.
V kompaktní krabici toho nenajdete moc: samotný zpěňovač méka spolu se čtvercovou základnu kterou znáte u rychlovarných konvic, kryt nádoby a dva druhy „šlehačů“, které vhání vzduch do mléka. Vnitřek nádoby je teflonový z nepřilnavého povrchu, který Vám zas bude známý z pánvic. Na těle přístroje najdete jen jediné tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Proto sem byl po rozbalení zvědavý, co přístroj dokáže.

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Zpěňování mléka

Mám připravené čtyři druhy mléka (sójové, nízko-, polo-, plno-tučné) různyých teplot (pokojová a z leddničky). Než  začnete musíte se rozhodnout, jakou kávu si chcete připravit. Podle toho si volíte šlehač – pokud si chcete vypít latte použijte malý černý nástavec, který napění mléko jen jemně. Pokud si chcete pochutnat na cappuccine zvolte stříbrný spirálový nástavec. Podle toho též budete vědět kolik mléka můžete maximálně do Vintage zpěňovače mléka nalít. Při přípravě cappuccina naléváte maximálně po 1. rysku a pokud si připravujete latté, tak po druhou rysku. Nalévám první druh mléka a zapínám. Nezapomeňte nasadit kryt nádoby, aby Vám mléko případně nevyšplíchlo jako mně :). Po necelých dvou minutách mám zpěněné mléko, které sotva jde ven do poháru. Testuju další druhy mléka, a výsledek dostávám vždy identický. Jediná "otravná" věc je umývání. Samotná nádoba neobsahuje žádný vybírací vnitřekkromě dvou vyměnitelných „šlehačů“ proto to do myčky dát nepůjde a musíte to umývat ručně. Jinak by Vám tam mléko zkyslo. Navíc, když to proudem vody opláchnete i zvenku, nelze to ihned použít, jelikož zespodu nádoby se nachází konektory se základnou.

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Teplé nebo studené zpěněné mléko?
Na krabici od zpěňovače mléka si všímám, že je možné dělat studenou i teplou verzi. Jenže na přístroji nenacházím kromě toho jednoho tlačítka žádné jiné. Po chvíli zkoušení zjišťuji, že pokud podržíte při zapínání tlačítko déle, tak namísto červeného podsvícení máte zrazu modré. Jak jednoduché a vlastně i logické. O vypínání se starat nemusíte, přstroj se vypne sám. Tak jako při testu za tepla i za studena dostávám stejné výsledky s každým druhem mléka.

Nepřehlédněte:
Značka Ariete přináší na český a slovenský trh skvosty nejen italské kuchyně
Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Závěr
V případě, že naumíte dobře pracovat s tryskou vašeho kávovaru pro zpěnění mléka (opravdu to chce cvik), případně kávovar nedisponuje vůbec touto fukcí a potrpíte si na kvalitní latte či cappuccino, je tento přístroj určený právě pro vás. A i dětem udělá na snídani radost napěněné mléko, zvlášť, když do něj přihodíte lžičku granka. Jediné mínus dávám okamžitému umývání po použití, ale téměř každý přístroj je potřeba po použití umýt.

comments powered by Disqus