Křupavé waffle na počkání

Křupavé waffle na počkání

Sladké potěšení s naší novou značkou Ariete pokračuje! Mysleli byste si, že po cukrové vatě a palačinkách sáhnu po hotdogovači nebo popcornovači z řady Party Time, kterou teď ve velkéom zkouším. Nebránil bych se teda ani tomu, ale sladké v naší rodině milujeme, a proto jsme se rozhodli testovat wafflovač. Pro nás úplná novinka. Waffle jsme ještě nikdy nedělali a hned na úvod můžu říct, že premiéra dopadla přejedením.
Recept sem si vyhledal na internetu. Ve všeobecnosti se recepty velmi neliší, tak sem si intuitivně vybral níže uvedený na odzkoušení. Z uvedeného množství připravíte 5-6 kusů waflí:

185 ml polotučného mléka
1 hrnek hladké mouky nebo špaldové (250ml)
1 ks vejce
50 g másla
1 PL vanilkového cukru DrOetker
2 ČL prášku do pečiva DrOetker
1 špetka soli

Ariete Party waffle

Já osobně, pro velkou chuť, sem tuto dávku zdvojnásobil. Originál recept mluví o roztopeném másle a taktéž bílky by se měly samostatně vyšlehat a přidat do těsta. Tyto dva body sem ignoroval, pro nedostatek času a dostatek lenivosti. Taktéž i vanilkový cukr sem nahradil klasickým cukrem, protože vanilkový sem vypotřeboval při experimentech s cukrovou vatou :) Všechny ingredience sem dal do jedné misky a rozmíchal tyčovým mixérem. Škruňkání  v břichu mě přesvědčilo, že nechci čekat na odstátí těsta, a tak sem „nastartoval“ wafflovač. Po zapojení do elektřiny nemusíte dělat nic jiného, jen čekat až zhasne indikátor připravenosti, což trvá přibližně 5 minut a můžete se pustit do pečení.

Nepřehlédněte:
Ariete Party time aneb Čas na pořádnou zábavu!
Ariete Party waffle

Podle toho jaké waffle upřednostňujete si zvolíte množství těsta. Pokud preferujete tlusté měkoučké a jemné waffle přilejte trošku víc těsta tak, aby mřížka byla zalitá. Díky přidanému prášku do pečiva waffle vyrostou, s čímž sice pčístroj počítá, ale když to přeženete, může se stát, že těsto vyteče a čištění wafflovače Vám po dopečení zabere víc času. Nic tragičtějšího se však nestane, jelikož přístroj disponuje pojistkou, kterou při zavírání zacvaknete. Pokud máte rádi křupavé waffle, tak je stačí nechat ve wafflovači o něco déle, případně dát péct méně těsta.

Ariete Party waffle
Ariete Party waffle

Po vyndání je můžete hned servírovat. Postačí troška džemu nebo nutella, případně čerstvé ovoce a šlehačka a chutný dezert, nebo pro milovníky sladkého klidně i oběd, je na světě...dobrou chuť.

Ariete Party waffle
comments powered by Disqus