Kávové speciality jako z dobré kavárny? Odhalte s námi tajemství mistrů kávy!

Kávové speciality jako z dobré kavárny? Odhalte s námi tajemství mistrů kávy!

Milovníci Caffè latte, ledové kávy, Cappuccina nebo Macchiata si jistě svůj oblíbený nápoj nedokáží představit bez našlehané mléčné pěny. Ona pěnová čepice totiž kávový nápoj pozvedne na zcela novou úroveň. Tito kávoví gurmeti si tak záměrně vybírají ty nejlepší a nejvyhlášenější kavárny, kde je už obsluha většinou zná. Pokud si je pozvete na návštěvu, s „turkem“ nebo „rozpustnou“ u nich příliš nepochodíte. Co kdybyste jim ale nabídli kávu, na kterou jsou zvyklí ze svých oblíbených kaváren? Bez několika praktických pomocníků to ale nepůjde.
Osvojte si základy
Způsobů, jak doma připravit opravdu dobrou kávu, je hned několik. Především je ale důležité uvědomit si, že tajemství chuti a vzhledu Caffè latte, Cappuccina a dalších nápojů na bázi našlehaného mléka, je ukryto právě v použitém mléce a především pak jeho správné přípravě. Na horké mléko zahřáté v mikrovlnné troubě zapomeňte. Při výrobě napěněného mléka jakožto hlavní ingredience i esence těchto oblíbených kávových nápojů se neobejdeme bez pěniče mléka.

Rozmanité způsoby přípravy mléčné pěny
Mléčnou pěnu pochopitelně můžete vyrobit s ručním šlehačem, frapovačem nebo kvalitním přístrojem na espresso. Těch nejlepších výsledků ovšem dosáhnete pouze s výrobníkem mléčné pěny čili zpěňovačem (chcete-li pěničem). My jsme pro vás vybrali přístroj Ariete Vintage Cappuccino v krémové barvě.

5 výhod zpěňovače mléka Ariete Vintage Cappuccino
1. Příprava velkého množství moderních kávových specialit
2. 3 funkce – 3 různé druhy pěny
3. Automatické ukončení procesu přípravy
4. Průhledné víčko pro sledování průběhu výroby pěny
5. Snadné a velmi intuitivní ovládání

Nepřehlédněte:
Kvalitní zpěněné mléko za každých okolností
Ariete Vintage

Retro krasavec Ariete Vintage Cappuccino

Ariete Vintage Cappuccino navazuje na svého neméně slavného předchůdce Ariete Retro Cappuccino. Hned na první pohled vám bude jasné, že zpěňovač mléka Ariete se přívlastkem „Vintage“ nechlubí jen tak náhodou. Dokonalá elegance, ukrývající se za tímto jednoslovným označením, vás příjemně překvapí ihned po vybalení přístroje z krabice. Elegantní křivky, příjemná krémová barva a retro design dělají z tohoto přístroje dokonalý doplněk do domácností i kanceláří.

Snadná příprava a ještě jednodušší čištění
Ovládání přístroje je opravdu velmi jednoduché a intuitivní, o čemž jsme se sami přesvědčili během nedávného testování. Stačí vyjmout průhledné víčko, nalít do nepřilnavé nádoby plnotučné mléko po připravenou rysku, zavřít víčko a zapnout přístroj. Jakmile zhasne kontrolka, mléčná pěna je připravená! Díky zmíněnému nepřilnavému povrchu je údržba nádoby otázkou několika sekund.

Závěrečné resumé
Na závěr musíme opět zmínit neotřelý design výrobku, stejně jako jeho 3 funkce, které upotřebíte při přípravě oblíbeného Caffè latte, Cappuccina i dalších kávových a čokoládových specialit. Za cenu 1 899 Kč jej nyní pořídíte v našem e-shopu, kde pro vás držíme hned několik kousků skladem!
comments powered by Disqus