Jaké jsou zkušenosti s robotem Russell Hobbs AURA? V čem je unikátní?

Jaké jsou zkušenosti s robotem Russell Hobbs AURA? V čem je unikátní?

Russell Hobbs Aura je elegantní kuchyňský robot, který disponuje spoustou praktických funkcí – jeho součástí je například odšťavňovač, kráječ, mlýnek na maso a další vychytávky. Tento všestranný pomocník usnadní práci v každé kuchyni při přípravě jakéhokoli jídla. Jakékoli dlouhé popisování nikdy nenahradí zkušenosti, které sdílí jeho majitel. Proto jsme se rozhodli poprosit jednu z majitelek robota Russell Hobbs Aura o její dojmy a zkušenosti s robotem od vybalení z krabice přes instalaci až po samotnou přípravu nejrůznějších pokrmů
Dano, proč jste se rozhodla zrovna pro tento model?
     Byl to můj první výběr kuchyňského robota a jedním z faktorů, které rozhodovaly o výběru, byla cena. Stále ještě studuji a přivydělávám si při škole. Po nastudování informací na webu, co je důležité při výběru robota a následném zkoumání nabídky jsem objevila právě Auru, která mě přesvědčila širokou nabídkou funkcí. Ani jsem ještě nestihla všechny využít. Také mě zaujala tím, že má celokovové převody a navíc příjemný vzhled. Za pěknou cenu pěkný stroj.

Všude se můžeme dočíst, že Russell Hobbs Aura zaujme už svým designem. Je to pravda?
     Je. Není to žádná extravagantní vychytávka 21. století, ale právě svým jednoduchým a čistým designem a sněhobílou barvou se hodí do každé kuchyně, což je pro mě jako pro ženu také podstatné. Asi jako většina žen vybírám všechny spotřebiče nejprve očima a potom se teprve můžu soustředit na funkce, ať už vybírám konvici, robota nebo pračku.

Russell Hobbs kuchynský robot Aura

Které jeho funkce a vlastnosti jste ocenila zatím nejvíce?
     Dvě funkce jsou mojí srdeční záležitostí – hnětení a odšťavňování. Vyrobit kynuté těsto byla moje noční můra, teď mám hotovo za 3 minuty a ještě mám čisté ruce, prostě paráda. Když jsem si robota vybírala v době záchvatů zdravého stravování a životního stylu, který mě občas chytí, tak právě odšťavňovač pro mě představoval velké lákadlo. Skvěle odšťavní nejen dužinaté ovoce jako pomeranče a mandarinky, ale zvládne i jablka nebo mrkev. Stačí jen pár sekund a z ovoce je zdravá šťáva. Byla jsem mile překvapená i tím, že se vytváří minimum odpadu, který je vytlačen do jedné nádoby. Odpad je téměř suchý, takže jsem si jistá, že z ovoce dokáže robot vytlačit většinu šťávy.

Nepřehlédněte:
Makový dort s malinovo ružovým krémem
Jak se s robotem pracuje a manipuluje?
     Úplně jednoduše. Systém přichycení nádoby i nástavců je jednoduchý, a přitom bezpečný.  Poprvé jsem si nebyla moc jistá, jak poskládat odšťavňovač, ale to jen proto, že jsem se nenamáhala se čtením návodu. Potom už to šlo hravě. S robotem si poradí i fyzicky nepříliš zdatný člověk.

Nepřekáží robot v kuchyni, když ho zrovna nepoužíváte?
     Zatím bydlíme ve sdíleném podnájmu, takže prostoru v kuchyni opravdu nemáme na rozdávání. Když Auru nepoužívám, je v krabici. Když ho ale vytáhnu, máme ho na stole i 2 nebo 3 dny a neomezuje nás. Zabírá asi tolik místa jako kávovar.

Russell Hobbs kuchynský robot Aura

Co všechno už jste s ním připravila za pokrmy?
     Asi nejvíc nám pomohl při přípravě pravých domácích hamburgerů – hnětením těsta a mletím masa. A byly výborné! Nejčastěji Auru využívám na přípravu koláčů, protože ráda peču a přítel vaří. Když dělám pečené buchty, tak těsto je po vyhnětení robotem jemnější a vláčnější než při ručním hnětení. Přítel si zase nemůže vynachválit Auru při přípravě našich oblíbených bryndzových halušek. Brambory na těsto máme nastrouhané za pár minut. Navíc když je nemusíme strouhat půl hodiny a ještě s vlastními prsty, hned nám víc chutná.

Už se vám stalo, že vám robot s něčím opravdu nepomohl, něco se nepovedlo?
     Jedinou nevýhodou, kterou podle mě robot má, je to, že má jen jednu misku na šlehání. Když potřebuji vyšlehat sníh z bílků a potom i zbytek těsta, musím sníh přeložit a teprve potom mohu pokračovat. To je podle mě jediné mínus. Trošku legrace jsme zažili při prvním odšťavňování, kdy jsem do Aury hodila hodně velké kusy mrkve a potom jsem je v zákrutách prsty lovila. Ale zvládla jsem to a robot už šlape jako hodinky.

Nepřehlédněte:
Vánoční revoluce: Prožijte konečně svátky v klidu a pohodě – poradíme vám, jak na to!
     Zdá se, že kuchyňský robot Russell Hobbs Aura byl vyroben tak, aby ladil ke každé kuchyni a mohl potěšit každou hospodyni nebo šikovného kuchaře. Ušetřete si čas i nervy pořízením toho správného pomocníka a vychutnejte si své oblíbené lahůdky s ještě větší chutí!
comments powered by Disqus