Jak český Pepa na Panini gril přišel aneb 4 tipy na vynikající grilovaný hermelín

Jak český Pepa na Panini gril přišel aneb 4 tipy na vynikající grilovaný hermelín

Milujete hermelín? A grilovaný? Potom zbystřete. Nemusíte čekat na grilovací sezónu, abyste si svou oblíbenou pochoutku mohli dopřát. S Panini grilem od Russell Hobbs ho můžete mít hned a tak často, jak budete chtít a uznáte to za vhodné. Panini gril jsme otestovali, můžeme ho jen doporučit a jako bonus vám přinášíme recepty na luxusní gastronomické zážitky.
Grily Russell Hobbs – revoluce v domácím grilování
     Panini Gril od Russell Hobbs je hotovým zázrakem a neměl by chybět v žádné domácnosti, kterou obývají hermelínoví labužníci. Gril se dá použít nejen na klasickou přípravu masa, a zeleniny, ale také na přípravu sendvičů, baget nebo hermelínu. S Panini Grilem můžete popustit uzdu své fantazii a konečně v kuchyni pořádně zaexperimentovat. Je ideální kombinací kontaktního a ploténkového grilu, na jednou se v něm dá připravit 5 porcí masa nebo 2-3 kusy panini baget. Díky nepřilnavému povrchu nestrávíte dlouhé hodiny jeho čištěním, po použití a vychladnutí ho stačí otřít papírovým ubrouskem či papírovou utěrkou.

4 tipy na přípravu delikatesního hermelínu
     Jistě už jste netrpěliví, jaké recepty jsme pro vás připravili, tak vás nebudeme déle napínat. Jako důkaz, že na Panini grilu můžete směle a bez obav zkoušet téměř cokoli, jsme vyzkoušeli starou dobrou klasiku – Pepu na gril, o něco komplikovanějšího Zamilovaného krále, Zamilovanou královnu a naprosto famózní hermelín s karamelizovanou cibulí na pivě. Všechny 4 recepty jsme se rozhodli vám doporučit. Jeden zážitek fantastičtější než druhý.

Pepa na gril
     To nejjednodušší, co můžete udělat, je koupit si Pepu na gril. Stačí ho přetřít olejem, okořenit speciálním kořením na sýr, přidat česnek, mladou cibulku, zabalit do alobalu a dát grilovat. Během několika málo minut už budete spokojeně broukat a pomlaskávat.
 
Grilovaný hermelín v alobale

Zamilovaný král

     Zní to romanticky? Však budete taky zamilovaní, už po prvním soustu. Nejprve ale musíte hermelín podélně rozříznout a natřít jednu plochu medem. Potom na ni poskládejte vlašské ořechy a přidejte plátek citrónu. Přiložte druhou polovinu sýra a na vrch opět dejte med, ořechy a citrón. Zabalte do alobalu a nechte grilovat. Výsledek si budete muset 100% zopakovat.

Nepřehlédněte:
Grilování (nejen) v paneláku
Grilovaný hermelín

Zamilovaná královna
     Zamilovaná královna vychází ze stejného principu jako Zamilovaný král – hermelín podélně rozřízněte, jednu polovinu potřete medem a posypte vlašskými ořechy. Místo citrónu však přidejte plátek broskve nebo jablka. Přiložte druhou polovinu sýra, opět přidejte med, ořechy a vybrané ovoce, zabalte do alobalu a grilujte. Výsledek bude o něco sladší a pravděpodobně osloví spíše něžnější stvoření mezi vámi. Nemusí to však být pravidlem.

Grilovaný hermelín

Hermelín s hořčicí a karamelizovanou cibulí na pivě
     U této delikatesy je nejprve třeba připravit cibuli. Na pánvi rozehřejte olej a přidejte na kolečka nakrájenou cibuli. Až cibule začne zlátnout, přisypte 2 lžíce hnědého cukru a míchejte, dokud nezačne karamelizovat. Jakmile se tak stane, přelijeme vše trochou piva a dochutíme solí.

     Hermelín potřeme hořčicí (nejvhodnější je dijonská), poklademe na něj cibuli, zabalíme do alobalu a grilujeme. A pak už si jen vychutnáváme výsledky svého snažení.

Grilovaný hermelín

Jak poznáte, že je hotovo?
     Panini gril umožňuje grilování z obou stran a to, že je sýr hotový, poznáte jednoduše podle dotyku prstem – jakmile je sýr na dotyk měkký, je hotový a můžete ho sundat z grilu. Je ale třeba, aby byl opravdu měkký, ne jen pružný – takový by vám příliš radosti asi nezpůsobil. Hotovo můžete mít za 15-20 minut, a to kompletně, pokud recept nevyžaduje delší přípravu. Hermelín bude ugrilovaný za cca 4 minuty. A navrch pro vás máme ještě jeden tip – jestliže nemáte toustovač, neváhejte a vyrobte si k hermelínu v Panini grilu také chléb zapečený s česnekem. Budete unešeni!

Nepřehlédněte:
Revoluce v grilování aneb jde to i jinak: bez ohně, bez námahy, bez tuku a s pomocníky!
     Nespoléhejte na příchod teplého počasí a grilovací sezóny. Dopřejte si svou oblíbenou pochoutku – grilovaný hermelín – za každého počasí a v pohodlí domova. Inspirovat se můžete nejrůznějšími recepty na internetu a tak zkoušet stále něco nového. Pusťte si do domova Russell Hobbs a připravte se na revoluci v domácím grilování!
comments powered by Disqus