Jablečný ELIXÍR- imunita v

Jablečný ELIXÍR- imunita v "živých" pohárech

V předchozích článcích jsme vám ukázali jak připravit magický elixír lásky a netradiční "berber whiskey". Tentokrát jsme se zaměřili na elixír, který podpoří vaši imunitu a zaujme netradičním servírováním. Jablka představují symbol zdraví, plodnosti a říká se, že lidé, kteří mají rádi jablka jsou zábavní a charismatičtí. My jsme si při výrobě jablečného elixíru užili opravdu hodně srandy a výsledný nápoj jsme si nevěděli vynachválit.
Co nás na tomto receptu zaujalo?
Všechny elixíry z našeho seriálu jsou něčím specifické, výjimečné a mají blahodárný účinek na lidský organismus. V tomto směru jsou jablka tzv. "Povinná jízda" hned z několika důvodů:
1. Zlepšují trávení
2. Dokáží rychle uvolňovat cukry v organismu a dodávají nám okamžitou energii
3. Mají antioxidační účinky
4. Snižují tvorbu rakovinotvorných buněk a hladinu cholesterolu
5. 1 jablko obsahuje 5 až 20 mg vitamínu C.

Jablkový elixír

Jablečný Elixír připravíte úplně jednoduše:

Potřebné ingredience:
1. Filtrovaná voda (0,5 l)
2. 100% jablečný džus 1 l
3. Celá skořice 2ks + několik ks na míchání
4. Slupky z 1 pomeranče
5. Slupky z 1 citronu
6. Hřebíček

Nepřehlédněte:
ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu
1. Vitaminový základ
V prvním kroku jsme oloupali pomeranč a citron, které jsme předtím důkladně umyli horkou vodou. Do hrnce jsme nalili cca 0,5 l. Vody do které jsme vložili slupky spolu hřebíčkem a skořicí. Na vitamínový základ jsme použili vodu z filtrační láhve Flow'n go, která z ní odstranila chlor a výrazně tak vylepšila její chuť. Výrobce této filtrační láhve, Laica, myslel i na zachování minerálů v přefiltrované vodě, které jsou pro naše tělo doslova nezbytné. Ve vodě se tak uchovaly všechny potřebné minerály bez zápachu a příchutě chlóru. Po převaření jsme do našeho základu přilili 100% jablečný džus. Pak jsme se pustili do přípravy "živých" sklenic.

2. Sklenice k nakousnutí
Od dnešního dne si Jablečný elixír neumíme představit naservírovaný v obyčejném poháru. Živé poháry můžete po vypití jejich obsahu celé zkonzumovat a získat tak mnohem více vitamínů. Stačí odříznout vrchní část jablka a lžičkou "vydlabat" jeho vnitřek Následně do "živých" sklenic přelijeme náš elixír a servírujeme.

Jablkový elixír

Tento zázračný nápoj si můžete vychutnávat nejen v zimním, ale i v letním období. Volba je jen na vás.

P.S .: Nezapomeňte se o něj podělit J
comments powered by Disqus