Filtrační konvice na vodu Laica testovaná Státním zdravotním ústavem!

Filtrační konvice na vodu Laica testovaná Státním zdravotním ústavem!

Po tom, co konvice konkurenčních značek měly problém projít testy, jsme se rozhodli jít s kůží na trh s konvicemi značky Laica a nechat je otestovat Státním zdravotním ústavem.
Požádali jsme Státní zdravotní ústav o odborné posouzení zdravotní nezávadnosti filtračních konvic Laica určených pro úpravu pitné vody. Ústavu jsme dodali jednu filtrační konvici na vodu Laica XXL Firenze spolu s univerzálním filtrem na vodu Bi-flux a jednu filtrační konvici se speciálním Bi-flux filtrem Magnesium active, jehož složení zvyšuje množství hořčíku ve vodě.  

Jak dopadly filtrační konvice na vodu Laica v testu Státního zdravotního ústavu?
Obě filtrační patrony LAICA Bi-flux a Bi-flux Magnesium active vyhověly hygienickým požadavkům a to dle mikrobiologických i dle chemických zkoušek vody.

Naměřené hodnoty Státního zdravotního ústavu plně vyhověly normám. Na základě těchto výsledků můžeme doporučit užívání filtračních konvic Laica i speciálního Bi-flux filtru Magnesium active.

Nepřehlédněte:
Ani Vánoce nemusí být hrozbou pro vaši štíhlou linii: 5 tipů na praktické dárky, díky nimž se nemusíte bát postavit na váhu
Státní zdravotní ústav doporučil doplnit do návodu k použití některá upozornění, což samozřejmě obratem reflektujeme.

Jsme rádi, že můžeme prohlásit, že filtrační konvice Laica s filtračními patronami Bi-flux splňují hygienické požadavky na zařízení na úpravu pitné vody dle požadavků zákona č. 258/2000 Sb.

Pro ty, které zajímají konkrétní výsledky měření filtračních konvic Laica a speciálního Bi-flux filtru Magnesium active, vybíráme:
„Po přefiltrování vody došlo k poklesu výskytu chlóru z hodnoty 0,11 mg/l pod mez stanovitelnosti. Koncentrace vápenatých iontů, které mají na svědomí vytváření vodního kamene, klesla z původních 79 mg/l na hodnotu 66 mg/l. Tvrdost vody klesla z hodnoty 2,2 mmol/l na hodnotu 1,8 mmol/l.

Co se týče speciálního filtru Bi-flux Magnesium active, zde se zvýšila koncentrace hořčíku ve vodě z 6,5 mg/l na hodnotu 8,9 mg/l. Po noční stagnaci vody hodnota mírně klesla na 8,7 mg/l, takže pro nejlepší účinky doporučujeme pít vodu s přídavkem hořčíku vždy čerstvou hned po přefiltrování."

Nepřehlédněte:
Oživte Váš talíř růžovými palačinkami!
Plné znění testu Státního zdravotního ústavu si můžete přečíst zde:

Vyjadrenie Laica
comments powered by Disqus