Designovky do kuchyně

Designovky do kuchyně

Kuchyňská váha je kouskem, který prostě v kuchyni musíte mít v jakékoliv podobě. To se nedá popřít. Bez toho se žádné vaření či pečení neobejde. Některé jsou neforemné, škaredé či těžkopádné. Ale na druhou stranu jsou tu takové, které nebudete chtít schovat. Přesně takové dvě jsme dostali na otestování.
Dvě úplně identické váhy, jen s různým potiskem a jiným barevným podkladem. Černý a bílý podklad je tak univerzální, že se hodí do každé kuchyně. Záleží jen na vás. Samotný motiv se tématicky hodí do kuchyňského prostředí a ničím neurazí.

Balenie vah je úsporné a uvnitř kromě samotné váhy, která je zabalená v tvrdém kartonu, a jednostránkového manuálu, nenajdete nic víc. A ani to není třeba. Navíc, když založíte váhu mezi knihy, tak tam i zapadne. Na přebalu se dozvíte i všechny potřebné informace a technické parametry. K těm se dostaneme později.

Salter

Hlavní platforma váhy je vyhotovená z odolného skla a mírně přečuhuje přes samotné tělo celé váhy. Nemusíte se proto bát na ni něcovylít, protože ji můžete utřít mokrým hadrem. Když váhu otočíte, zjistíte, že hodně součástek pro samotné vážení není třeba. Čtyři nožičky zabezpečují, aby váha správně vážila, ať suroviny položíte kamkoliv na plochu (nemusíte do středu). Jedinou vaší starostí bude péče o výměnu baterie typu CR2032. Jednu už najdete nainstolavanou ve váze a stačí jen vytáhnout umělohmotný proužek.

Nepřehlédněte:
Oslavte s námi “Pancake Day”
Salter

Zapuštěný display nenarušuje celkový design a je čitelný téměř za každých podmínek. Samozřejmě jen kromě úplné tmy, jelikož není podsvícený. To by kladlo i větší nárok na baterii a tolik by nevydržela. Pod displayem najdete ještě dvě tlačítka. Jedno na nulování a vypínání a druhé na přepínání jednotek. Právě přes pravé tlačítko můžete přepínat  mezi vážením tekutin nebo suchých potravin a ještě mezi metrickým a imperiálním systémem, pokud byste náhodou vařili pomocí čistě anglických či amerických receptů. Nemusíte tak jednotky přepočítávat.

Salter 1171HRDR
Tlačítko nulování je zase dobré, pokud nechcete zašpinit více mís a všechno vážit jen v jedné. Po každém přidání surovin vynulujte váhu a važte znovu. Takto můžete navážit celkově až 5kg surovin. Počas celého spektra vážení, vám váha váží s přesností na 1g, což je k nezaplacení, pokud jste zapomněli na přídání koření v jednotkách gramu.

Salter 1171HRDR

Díky svému pravidelnému obdélníkovému tvaru o rozměru 225 x 158 x 17mm nebude překážet na stole či pracovní desce, ale nebude problém ji ani někem odložit. Za cenu 580 Kč (22.90,- €) je to ideální kuchyňská váha, za kterou se nebudete stydět. K dokonalosti nám chybí jen jediné - aby se obrázek dal měnit. Ale ta cena by už byla podstatně vyšší.

Zatím v nabídce máme dvě verze s kořením a bylinkami, ale na cestě je ještě jedna verze s praktickým potiskem. 

Nepřehlédněte:
Plechy na pečení od f. Salter
Salter 1171CNDR
comments powered by Disqus