Cukrová vata jako z Matějské poutě

Cukrová vata jako z Matějské poutě

Jak jde o testování, vždy se hlásím jako dobrovolník. Ještě ochotnější sem, když dostanu možnost testovat něco netradiční - vlastně čím větší výmysl, tím lépe. Výrobník cukrové vaty byl však už i na mně velká výzva. Bez jakýchkoliv znalostí a zkušeností se mi do toho velmi nechtělo. Očekával jsem, že budu muset kupovat speciální potraviny. Kolegové znalí problematiky mě vyvedli z omylu a tak byl výrobník cukrové vaty od společnosti Ariete naložen do auta. Těžko říct, kdo se těšil víc, jestli já nebo moje dítě.
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Tak jako palačinkovač, jehož výsledky testování s receptem na špenátové palačinky už znáte, tak i tento výrobník cukrové vaty patří do série PartyTime a jeho design je v retro stulu 50 let v zářivé červené barvě. Krabice je nevelká a v domácnosti Vám nezabere moc místa. V balení je kromě hlavní jednotky i horní kryt pro zachytávání cukrové vaty, speciální kovový talíř ve kterém se rozehřívá cukr, odměrka na cukr a pár kousků kornoutků pro okamžité použití, když nemáte doma špejle. Samotná kompletizace nevyžafuje studium manuálu a všecho do sebe krásně zapadne. Už je ťuknout do jediného knoflíku, který najdete na těle přístroje a párty může začít.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Překvapilo mě, že byl přístroj při prvním použití rozehřátý do minuty a pů a do dvou minut už začal produkovat cukrovou vatu. Tak jako i u jiných přístrojů, chce to trošku cviku a zručnosti, takže první cukrovou vatu se mi nepodařilo správně namotat, ale při třetím pokusu už mi to šlo od ruky a velikostí byla jako z lunaparku. Výrobník cukrové vaty má úplně jednoduché použití. Po zapojení přístroje do elektřiny stačí nasypat cukr do středu kovového talíře a zapnout. Chvilku počkáte a můžete začít namotávat cukrovou vatu. Další cukrové vaty byly vyrobené už celkem rychle, tak sem začal experimentovat. 

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Cukrová vata podle vaší chuti
Na internetu jako i na obrázcích  sem viděl, že jsou u přístroje vyfocené i bonbony. Po informacích od kolegů sem našel doma velkou krabici "tvrdých" bonbonů a pustil sem se do výroby různých příchutí. Osobně doporučuju bonbony před vložením do přístroje alespoň přelomit/rozřezat na polovinu. Já, neznalý věci, sem tam vložit bonbon celý a po chvíli vyletěl ven namísto cukrové vaty bonbon :) Nebojte se, nešlo o nic život ohrožujícího. Po úvodních úspěně-neúspěšných pokusech sem zjistil, že bohatě stačí dát do talířku jeden kus celého bonbonu a zbytek doplnit cukrem. Z toho jednoho bonbonu bude mít celá cukrová vata danou chuť.

Nepřehlédněte:
Ariete Party time aneb Čas na pořádnou zábavu!
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Nebojte se experimentovat
Měli jste už někdy hašlerkovou cukrovou vatu? Tu jen tak někde nedostanete, ale doma si ji můžete vyrobit. Jedna hašlerka, a jde se na to. Chuť je zajímavá, jakobyste jedli hašlerkovou pěnu. Medové bonbony, mentolové atd. Fantazii se meze nekladou. Případně můžete kombinovat. Půl hašlerky, půl medového bonbonu a jde se znova. Původně sem měl v plánu vyrobit 2-3 cukrové vaty, nakonec mě to pohltilo a bylo ich 7 :) Celkem dobrá generálka před návštěvou s detmi. To se už výrobník nezastavil a my jsme si pochutnali na 15 cukrových vatách s příchutěmi od výmyslu světa.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Čištění
Kromě toho, že celou linku okolo budete mít od krystálového cukru, který se Vám určitě vysype, hlavně když s ním budou manipulovat děti, tak to vůbec není komplikované. Horní kryt po použití očistíte od skaramelizovaného cukru, vyndáte vychladnutý kovový talíř a dáte to do myčky na nádobí. To je všechno.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Hodně stěstí, bohatou fantazii a hodně nezapomenutelných dětských oslav.

comments powered by Disqus