Ariete – Pastamatic: Kus slunné Itálie přímo u vás doma

Ariete – Pastamatic: Kus slunné Itálie přímo u vás doma

Zavřete oči a nechte se v myšlence unést někam daleko do prosluněné italské krajiny. Vychutnejte si vítr provoněný mořskou solí a levandulí z toskánských luk. Sluneční paprsky vás pálí na tváři a vzduchem se kromě krystalků mořské soli a levandule line vůně ještě něčeho mnohem zajímavějšího. Vůně čerstvě natrhané bazalky, masitých rajčat, zlatého olivového oleje, pikantního česneku a právě uvařených těstovin. Co takhle proměnit sen ve skutečnost a dopřát mu místo ve vaší kuchyni? Jestliže jste na uvedenou otázku odpověděli kladně, začtěte se do následujících řádků, na kterých vám představíme legendárního italského pomocníka Ariete, jež vám pomůže s přípravou domácích těstovín, nebo, chcete li,  „pasty“, sušenek, ale i křupavých cookies. A kdo ví, možná přidáme i nějaký ten recept na pravou italskou pochoutku…
Ariete PatamaticTradiční italský pomocník s retro nádechem
Příprava domácích těstovin je neodmyslitelně spjatá s italskými tradicemi. Italové mají těstoviny a my si neumíme představit den bez chleba nebo pečiva. Není se proto čemu divit, že se tradiční recepty na ty nejlepší lasagne, ravioly nebo fettuccine předávají z generace na generaci. A pořádná dávka tradicionalismu vás doslova „praští do očí“ ihned, jakmile se před vámi objeví geniální italský pomocník Pastamatic od Ariete. Jeho retro vzhled a design slibuje nevšední zážitky a perfektní výsledky v kuchyni i na talíři. Originální retro vzhled Ariete používá zcela záměrně, a to již od 50. let minulého století. Jeho výrobky s nezaměnitelným designem se tak vryly do paměti hospodyněk a kuchařů každé italské domácnosti. Jednoduché, avšak sofistikované funkcionality, stejně jako snadné ovládání a nenáročná údržba dělají z pomocníků Ariete oblíbence v kuchyních nejen v Itálii, ale i napříč světovými kontinenty!

Snadná příprava lehké večeře v italském stylu
Příprava lahodných domácích těstovinových pokrmů je s Ariete Pastamatic baladou. Nemáte-li vlastní recept na domácí těstoviny, nebo, chcete-li si spestřit jídelníček, můžete se nechat inspirovat kuchařkou, která je součástí balení tohoto tradičního italského pomocníka. Díky vylepšeným funkcím pak již stačí pouze vložit všechny potřebné ingredience do útrob stroje, který je promíchá a vytvoří z nich specifické těsto granulované konzistence. Dle zvoleného nástavce, (kterých je v balení rovnou šest), si následně sami zvolíte, zda budete k večeři servírovat pappardelle, nudle, špagety, fettuccine nebo voňavé sušenky. A když už jsme u těch špaget, pojďme si společně pochutnat na tradičních Aglio e Olio:

Na olivovém oleji zpěníte na kostičky nakrájený česnek, semínka chilli papriček a čerstvou hladkolistou petrželku. Mezitím uvaříte špagety (al dente – na skus) a necháte je okapat. K orestovaným ingrediencím přidáte na kostičky nakrájená rajčata a černé olivy. Krátce provaříte, přidáte špagety a ihned servírujete. Ozdobíte strouhaným parmazánem, čerstvou petrželkou, chilli semínky a na závěr zakápnete extra panenským olivovým olejem. Servírujte domácí těstoviny s geniálním italským pomocníkem Ariete Pastamatic a vpusťte slunnou Itálii do své vlastní kuchyně!

Nepřehlédněte:
Tagliatelle s vodkou - Tagliatelle alla vodka. Specialita na víkend
Ariete Pastamatic
comments powered by Disqus