Ariete ART909

Ariete ART909

Dnes se mi dostal do rukou výrobek Italské renomované značky Ariete, konkrétně pizza pícka. Po vybalení z krabice jsem zůstal překvapen designem a velikostí pícky. V balení se nacházely dvě široké naběračky na pizzu. Pícka je v krásné červené barvě a velikost je přiměřená. Taková, že se vejde k ostatním spotřebičům v domácnosti.
Na vrchním panelu se nachází indikátor nahřívání pícky s regulací výkonu od 1 do 5 a jednoduchý časovač. Uvnitř pícky je plocha z kamene nebo šamotové části. Z vnitřku krytu je jednoduchý ohřev.

Nyní přejdu k výrobě pizzy a základu těsta. Připravil jsem si těsto v poměru:

350g hladké mouky, 250ml vlažné vody, lžička soli, lžička cukru, lžíce oleje a droždí. Všechno jsem to smíchal a nechal těsto vykynout. Když těsto nakynulo, tak jsem ho vyválel na velikost pícky. Zapnul jsem pícku na číslo 5 a dokud se nahřívala, tak jsem si připravil pizzu podle vlastních ingrediencí. Když jsem to měl hotové, otevřel jsem poklop pícky, plochu jsem posypal hrubou moukou a vložil pizzu v syrovém stavu. Potom jsem stáhl teplotu ze stupně 5 na stupeň 3. Pizza se dělala spolu s nahříváním do 10 minut. Pizza byla krásně propečená a křupavá, jako z pizzerie. Chuť pizzy je vynikající a samozřejmě záleží i na ingrediencích, jaké si na ni dáte.

Nepřehlédněte:
4-minutová večeře s pizza píckou od Ariete
Ingredience mé pizzy: základ jsem použil rajčatový protlak, na to jsem narovnal kolečka salámu, posypal nastrouhanou oozzarellou, kukuřicí, olivami a nakonec jsem dal nivu - pizza byla úžasná.

Samotná pizza pícka dokáže udělat i mraženou pizzu, ale přiznám se, že to jsem nezkoušel. Pro mě bylo lepší si připravit vlastní pizzu podle svých představ.

Doporučil bych tento výrobek zákazníkům a věřím, že by si ho oblíbili, tak jako já.
+ Krátká doba přípravy
+ Pizza chutná jako z pizzerie
+ Kámen nebo šamot na kterém se peče pizza
- Ocenil bych, kdyby kryt měl sklo. Viděl bych, kdy je pizza hotová
comments powered by Disqus