Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?

Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?

Čističky vzduchu značky AirFree pomáhají výrazně snižovat znečištění vzduchu v interiéru. To především díky patentované technologii skryté uvnitř každého přístroje. Navíc jsou krom této technologie unikátní také svým líbivým designem. Pojďme se ale zaměřit na to podstatné, oč u výrobků pro zlepšení kvality života doopravdy jde.
Unikátní technologie pro výjimečnou efektivitu
     Jádrem výrobků AirFree je keramické spalovací těleso. To sterilizuje vzduch stejným principem, jako když lidé varem už po staletí sterilizují vodu. Vysoká teplota i v tomto případě likviduje plísně, bakterie, viry, ale také pyly, alergeny a pevné prachové částice PM2,5. Zvýšená koncentrace těchto částic může způsobovat závažné zdravotní problémy. Slovo „likviduje“ je zde velice důležité. Právě v tom tkví ten největší rozdíl oproti jiným typům čističek vzduchu, které většinou škodlivé prvky ze vzduchu jen zachytávají na filtrech, byť sebeúčinnějších. Tím dochází k hromadění škodlivin na filtru a k jejich šíření může opět docházet ať už při výměně filtru nebo při jeho přesycení vinou opomenutí včasné výměny. U AirFree výrobků toto riziko nehrozí, kromě likvidace prachových částic, virů a bakterií totiž dochází také k jejich spalování, po kterém zůstává čisté, bezprašné, a bakterií, plísní a virů zbavené prostředí.

Ako pracuje AirFree

Pohyb vzduchu i bez ventilátoru
     Ten je zajišťován fyzikálními zákony. Konkrétně se jedná o konvenci, neboli o proudění. Při tom teplý vzduch stoupá vzhůru, zatímco studený klesá. Čističky AirFree, jak již bylo zmíněno, vzduch sterilizují zahříváním. Nasávají studený vzduch od podlahy, ten následně projde spalovacím tělesem, zahřeje se na teplotu přes 200°C, pak se ochladí a vystupuje ze zařízení vzhůru, přičemž má lehce vyšší teplotu než při vstupu. Toto elegantní řešení eliminuje možnost poruchy ventilátoru a funguje s nulovým hlukem.

Princip fungovania AirFree

Účinnost ověřena a zaručena
     Ano, tvrzení výrobce možná znějí poněkud odvážně, ale jsou podložena nezávislými testy z několika zemí světa. AirFree totiž výrazně dbá na prokazování vlastností svých výrobků a na svém oficiálním webu uvádí dlouhý výčet atestů. Například švédský výzkum potvrdil, že tyto čističky dokáží snížit přítomnost ozonu o 26%. Dále třeba web Allery Consumer Review uvádí, že efektivita ničení alergenů uvnitř přístrojů AirFree je 99,99% a snížení úrovně alergenů v místnosti činilo 85% (ne 100% vzduchu projde skrze přístroj). V neposlední řadě je velmi dobře demonstrován sterilizační efekt v testu publikovaném zde.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
AirFree

Pro koho a kam je zařízení určeno
     Čističky vzduchu AirFree jsou primárně určeny ke snížení rizika křížových infekcí, jež mají na svědomí především organické částice.  Značně přínosné jsou pro alergiky, kteří potřebují ovzduší ve své domácnosti zbavit alergenů. Využití naleznou také u osob bydlících v oblastech, kde je venkovní ovzduší značně znečištěno. Lidé tím pádem omezují větrání a zůstávají v uzavřeném prostoru napospas existujícím látkám, které se v tomto prostoru nacházejí. K tomuto účelu lze doporučit čističku vzduchu AirFree P40. Dalším praktickým použitím je instalace do prostoru, kde jsou uskladněny potraviny. Jak již bylo prokázáno v „jahodovém“ testu výše, sterilizace vzduchu čističkou Airfree likviduje spory plísní přítomné v našem okolí a výrazně prodlužuje trvanlivost potravin. Pro tento účel se výborně hodí AirFree Fit, který lze snadno zavěsit na stěnu. Z komerčního využití pak lze jmenovat nemocnice, knihovny, laboratoře, openspace nebo hotely atd. Nejen tam, ale do všech větších prostorů (až 60 m²) je určen AirFree Lotus, jež je zároveň po designové stránce velice zajímavým počinem.
comments powered by Disqus