4 jednoduché kroky k výběru zastřihovače vlasů a vousů

4 jednoduché kroky k výběru zastřihovače vlasů a vousů

Poohlížíte se po novém zastřihovači, s nímž budete mít možnost perfektně sobě nebo komukoli z rodiny či přátel upravit vlasy a vousy? V tom případě byste se měli seznámit se 4 parametry, podle nichž je vhodné vybírat, aby vám přístroj posloužil podle vašich představ.
Promyslete si, co od strojku očekáváte
     Příslušenství ke strojku si zvolte podle toho, co chcete se strojkem zastřihávat – zda vlasy, nebo vousy.

     Co není radno podceňovat, je voděodolnost a omyvatelnost strojku. Nepředpokládáme, že by se snad se zastřihovačem někdo pouštěl do vany plné vody, ale ke kontaktu s vodou může při úpravě vlasů a vousů jednoduše dojít. Pokud si chcete být jistí, že ani v takovém případě se vašemu strojku nic nestane, rozhodně si vyberte některý z voděodolných – lépe se také udržují v čistotě. Mějte přitom na paměti rozdíl mezi strojkem voděodolným a omyvatelným – ten první snese vodu jakkoli, ten druhý můžeme opláchnout vodou, ale jinak je určen k použití nasucho.

Remington R5150

     Nemůžeme v souvislosti se zastřihovači nezmínit ty hygienické, zejména ty od společnosti Remington, které jsou špičkou na trhu. Jakékoli zastřihování chloupků vyčnívajících z nosu, uší nebo obočí je s nimi velice jednoduché a kromě hygieny je jejich použití také podmíněno estetikou. Hygienický zastřihovač se tedy může stát i perfektním dárkem například pro muže středního a pokročilejšího věku, které problémy s nepěkně vypadajícími chloupky trápí. Posloužit může i na detailní úpravu strniště v hůře dostupných místech.

Nepřehlédněte:
Jak vybírat dárek pro muže? Praktický návod i několik dárkových tipů Remington
     Naprostou jedničkou z naší nabídky je zastřihovač vlasů Remington HC5880 Indestructible. Jak už jeho název napovídá, je téměř nezničitelný a s výkonem super magnetického DC motoru 7,4 V se vám dostane takřka profesionální péče. Za motor by výrobce možná dal i ruku do ohně, zatím na něj nabízí 10 let záruky. Strojek je určen k pravidelnému a dlouhodobému používání a jeho odolnost je zaručena výrobou z takových materiálů, z jakých se běžně vyrábějí štíty nebo čelní skla automobilů.  

Remington HC5880

Zjistěte výdrž baterie strojku
     Rozdíl mezi jednotlivými zastřihovači je i v délce výdrže baterie a jejího nabíjení. Zřejmě nikdo by neocenil strojek, který se bude půl dne nabíjet a během 10 minut používání bude opět vyžadovat dobíjení. V naší nabídce najdete různé zastřihovače s různými bateriemi a je na vašem zvážení, zda vám bude stačit strojek s výdrží baterie 40, 60 nebo až 120 minut. Na každý pád doporučujeme lithiové baterie, které se vyznačují delší životností.

     Důležitá je také volba mezi síťovou a akumulátorovou baterií. Je mezi nimi rozdíl v tom, zda musíme mít strojek při používání zapojen do sítě, nebo je dostatečná energie naakumulována v baterii.

Jaký materiál nožů vybrat
     Zastřihovače se samozřejmě liší také ve svém provedení, zejména pak v materiálech použitých na čepele nožů. Nejčastějšími variantami jsou titan, keramika a nerezová ocel. Všechny tyto materiály jsou tvrdé a odolné vůči korozi. Pro ty, kteří chtějí strojek používat dlouho a často, je nejlepší volbou titan. Nože z něj vyrobené jsou omyvatelné pod vodou a samoostřící. Ocelové nože se nedají omývat pod vodou a časem se otupí, ale běžnému uživateli, který nepotřebuje strojek používat denně, skvěle stačí. Stejně tak mohou naprosto vyhovovat i keramické nože, které jsou sice samoostřící jako ty titanové, ale nedají se omývat pod vodou.

Nepřehlédněte:
Legendární značky – Remington - část. 6
Remington MB4040

Zvažte poměr cena/kvalita výrobku
     Kromě třech zmíněných parametrů, na kterých můžete směle postavit svůj výběr zastřihovače vlasů či vousů, jsou samozřejmě i další hlediska, podle nichž můžete strojek zhodnotit a zvolit. Je vhodné porovnat cenu a kvalitu výrobku, jeho přidané hodnoty, například jak rychle se baterie strojku nabije na maximum, celkový výkon, variabilita nejrůznějších nástavců, rozměry a hmotnost, složitost ovládání, možnost údržby, případně samoostřící čepele jako třeba u modelu Remington MB4555 Touch Control, USB nabíjení, protiskluzová rukojeť a mnoho dalších.

Remington PG6070

Nepodceňte výběr zastřihovače, může vám sloužit roky
     Nejdůležitější kritéria výběru – vaše očekávání, výdrž baterie, materiál nožů a finanční možnosti – si dobře promyslete. Dobře vybraný strojek vám může prokazovat dlouhou a perfektní službu. Je pochopitelné, že s každým dalším vylepšením přichází i vyšší cena, a tak určitě zvažte i to, jaké vychytávky od strojku ještě požadujete a bez čeho už se obejdete.

Remington HC5880

     Pokud si nebudete s výběrem ani po přečtení těchto rad, neváhejte a zeptejte se nás na konkrétní modely zastřihovačů. Spolu výběr stoprocentně zvládneme!
comments powered by Disqus