Zpět do školy!

Zpět do školy!

Návrat dětí do škol se v této době a po tak dlouhé karanténě může zdát děsivý. Naučte se pár triků, které mohou přispět k bezpečí vašich dětí po návratu do školních lavic. V následujícím článku přinášíme několik základních tipů a vy se tak můžete cítit alespoň o něco klidnější.
Vlády jednotlivých zemí světa postupně zmírňují nebo se chystají zmírňovat karanténní omezení, co pro děti i dospělé znamená pomalý návrat k normálu. Návrat do školních lavic bude výzvou pro mnoho dětí, které se posledních pár měsíců trápily s přizpůsobením se náhlému narušení běžné rutiny. A pro rodiče může být představa, že pošlou děti do školy ještě během probíhající pandemie, také náročná. Jsme tady, abychom vám pomohli zajistit větší bezpečnost vaší rodiny pro případ, že se karanténní omezení začnou uvolňovat.

Späť do školy

Poučte své dítě o nových informacích týkajících se koronaviru
Vědci shromáždili údaje ze zemí celého světa a dospěli k závěru, že momentálně mají obecně děti infikované virem SARS-COV-2 lehký průběh onemocnění a tvoří 1 až 3% hlášených případů COVID-19. To však neznamená, že nemohou onemocnět nebo mít těžší průběh onemocnění COVID-19, proto je vždy důležité být ostražitý a pokračovat v přijímání preventivních opatření.

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (the CDC) zveřejnilo rozsáhlé pokyny, které mají školám pomoci připravit se na návrat dětí do tříd. Poučení vašich dětí o tom, jak virus funguje, na koho má největší dopad a jak mohou snížit riziko jeho šíření nebo riziko šíření jiných choroboplodných zárodků, by mohlo vést k tomu, aby se vaše děti cítily klidněji a bezpečněji, stejně, jako by to při jejich návratu do škol mohlo ujistit i vás.

Nepřehlédněte:
Seznamte se s odvrácenou stránkou vašeho "sladkého domova"
Bezpečnější návrat do škol pro všechny
Vědci stále zkoumají vliv koronaviru na děti. Je však zřejmé, že virus může být zvláště nebezpečný pro starší osoby a pro osoby s již existujícími zdravotními problémy. Abyste zajistili bezpečí pro všechny ve své domácnosti, ale i ve vaší širší rodině a okolí, je dobré naučit vaše děti určitá pravidla, pro bezpečnější návrat do škol.

Připomeňte vašim dětem, aby si umyli ruce po příchodu do školy, stejně ale i při odchodu ze školy domů. Nabádajte je, aby se ze školního oblečení převlékli hned po příchodu domů, oblečení vyperte v pračce a pokud je to možné, doporučuje se také osprchování. Připomínejte jim důležitost zdravé výživy a pití dostatečného množství tekutin a povzbuďte je, aby opravdu dodržovali pravidla týkající se hygieny rukou. Pokuste se být dobrým příkladem tím, že si budete pravidelně mýt ruce, vyhýbat se dotykem obličeje a správně nosit masku. V ideálním případě by se tyto věci měly stát obvyklým zvykem jako čištění zubů.

Udělejte z vašeho domova bezpečnou zónu
Kvalita ovzduší bude zvláště důležitá v chladnějších měsících roku. Mnoho vědců se obává, že v zimě dochází k další vlně, protože teploty ven klesají a lidé tráví více času v interiérech. Fenomén sezónních infekcí je něco, co vědci zkoumají již mnoho let. Je téměř nemožné ovládat vše, co se děje v prostředí školní třídy, ale můžete zajistit bezpečné a čisté prostředí u vás doma.

Späť do školy

Postupně si navykněte na pravidelné čištění povrchů u vás doma, kterých se pravidelně dotýkáte, jako jsou kliky dveří, dálkové ovladače, vypínače světla či kuchyňské desky a stoly. Zvažte investici do čističky vzduchu. V tomto případě může být dobrou investicí koupě čističky-sterilizátoru vzduchu Airfree. Airfree můžete umístit například do obývacího pokoje a můžete tak zajistit, že vzduch, který dýcháte vy i vaši blízcí, bude obsahovat méně virů a alergenů. V případě, že vy nebo vaše dítě trpíte sennou rýmou či astmatem, měli byste zvážit umístění čističky-sterilizátoru vzduchu Airfree i do ložnice či dětského pokoje, protože Airfree zajišťuje snižování množství pylu, spór plísní a jiných dráždivých látek ve vzduchu a to díky vysoké teplotě v jádru Airfree, kterým vzduch prochází a tím se čistí. Dbejte na dodržování opatření, pravidelnou hygienu a čistý vzduch u vás doma a chraňte sebe i vaše nejbližší s pomocníky Airfree!
comments powered by Disqus