Zkraťte dobu rekonvalescence na minimum!

Zkraťte dobu rekonvalescence na minimum!

Ordinace lékařů se plní nemocnými pacienty. Mnozí odchází s diagnózou chřipky. Kvůli ní už někteří ředitelé škol vyhlásili chřipkové prázdniny, v lavicích totiž chybělo až 90 % školáků. Stejný scénář každoročně nastává také na pracovištích. Pokud jste si vylosovali onoho pomyslného „Černého Petra“ a aktuálně se s onemocněním horních a dolních dýchacích cest, záněty středouší a vedlejších dutin nosních nebo jinou zdravotní komplikací léčíte, máme pro vás tip, jak zkrátit dobu rekonvalescence na minimum a rychleji se tak vrátit k běžné denní náplni, koníčkům a rodině.
Neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní
Určitě jste slyšeli stokrát omílané moudro týkající se nejzákeřnější (pánové jistě prominou) mužské nemoci – rýmy. Právě ta je totiž doprovodným příznakem naprosté většiny onemocnění. Nutno zmínit, že v některých situacích může být extrémně obtížné se jí zbavit nebo bolavým dutinám ulevit.

Spousta z nás míří s prvními příznaky nemoci do lékáren pro nějaký osvědčený lék z reklamy. Na druhou stranu si možná neuvědomujeme, že některé z komerčních a volně prodejných léků mohou při špatném nebo dlouhodobém užívání vyvolávat nepříjemnou závislost.

Naštěstí existují méně drastické a mnohem přirozenější metody, jak se nepříjemné rýmy a dalších příznaků nemoci (případně alergie) zbavit. Řeč je o inhalaci, která může v některých případech zkrátit dobu trvání rýmy a zbořit tak mýtus o týdenním trápení. Tak jdete do toho?

Nepřehlédněte:
Nepříjemné projevy alergie lze mírnit inhalací
Laica inhalator

Snadnější průběh nemoci a kratší doba rekonvalescence
Jak už jsme zmínili výše, pravidelným a správným inhalováním vhodného roztoku (tipy na ty domácí), můžete zkrátit dobu rekonvalescence, ale také snížíte riziko případných komplikací (např. přesun infekce na jiné místo v těle). Inhalaci provádějte dvakrát až třikrát denně, popřípadě v jiných intervalech podle doporučení lékaře. O tom, jak správně inhalovat, se zmiňujeme v tomhle článku.

Pokud trpíte nemocí hrtanu nebo průdušek, mlžinu vdechujte ústy pomocí náustku, který je součástí každého inhalátoru.

• Mohlo by vás zajímat: Nejprodávanějšími inhalátory u nás jsou ty od italského výrobce LAICA, které se mohou pochlubit všemi důležitými certifikáty a plně vyhovují nejpřísnějším normám EU.

Cílem této inhalace je pročistit dýchací cesty od zaschlého hlenu a případných choroboplodných zárodků, posílit jejich přirozenou obranyschopnost a další funkce. Trápí-li vás problémy s nosními dutinami, nadechujte se páry nosem přes masku. Tímto způsobem se zbavujete nadbytečného hlenu, zklidňujete nosní sliznici a odstraňujete bakterie a další případné nečistoty usazené na ní.

Nepřehlédněte:
Co se děje s tělem při alergii a jak vám může pomoct přenosný inhalátor?
Laica inhalator

5 hlavních výhod inhalace:
• Hlavní výhodou je dosažení vysoké koncentrace léčiva ve specifické oblasti (např. dutiny),
• částice tvořící aerosol pokrývají značnou plochu
• nebulizační (inhalační) léčba snižuje nežádoucí vedlejší účinky typické pro běžné metody (např. vznik závislosti na kapkách a sprejích do nosu),
• umožňuje silný lokální účinek bez celkového zatížení organismu,
• díky moderním inhalátorům je inhalace vhodná i pro malé děti (jak vybrat inhalátor pro dítě poradíme v tomhle článku).

Inhalace přirozeně zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty. Ty pak tolik nevysychají a člověk se nepotýká s nepříjemným pocitem sucha, který doprovází různá onemocnění a vyskytuje se i při nízké vlhkosti vzduchu nebo v prašném prostředí. Inhalace je zároveň nesmírně šetrným prostředkem v boji s alergiemi anebo astmatem. Moderní inhalátory navíc odstraňují otoky a tím zlepšují průchodnost dýchacích cest. Dále napomáhají k rozpouštění přebytečných hlenů, což vede k lepšímu vykašlávání a k uvolnění nosních dutin. Nesmíme zapomenout také na to, že inhalace celkově zlepšuje přirozené funkce sliznice dýchacích cest a tím zkracuje dobu rekonvalescence.
comments powered by Disqus