Zdraví dýchacích cest a extrémní horko

Zdraví dýchacích cest a extrémní horko

V důsledku probíhajících klimatických změn jsou extrémní povětrnostní jevy stále častější, zejména během vln veder. Ty mohou vést k nárůstu chorob dýchacích cest projevujících se například teplotami, jejichž důsledkem mohou být akutní stavy, v krajních případech dokonce smrt. Děti, starší či obézní lidé nebo ti s chronickými chorobami (cukrovka, alkoholismus, onemocnění ledvin, jater a kardiovaskulárního systému) a především pacienti s chronickým respiračním onemocněním by měli v takových podmínkách dodržovat určitá pravidla, díky kterým mohou předejít různým komplikacím.
10 tipů jak snadněji zvládnout extrémní horka
1. Zvyšte příjem tekutin (omezte alkohol, slazené a sycené nápoje). Nezapomínejte na to, že malé děti a starší osoby nemusí cítit žízeň, proto by měly být nabádaní, aby pili hodně tekutin.

2. Připravujte lehká jídla a stravujte se pravidelně. Omezte těžké a příliš kořeněná jídla.

3. Pokuste se být v klimatizovaném prostředí. Pokud to není možné u vás doma, uchylte se do kin, muzeí, nákupních center, supermarketů a podobně.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
4. Vyvarujte se přímému slunečnímu záření, především v čase mezi 10. a 15. hodinou. Pokud se musíte nevyhnutně vystavit slunečnímu záření, učiňte tak s náležitou ochranou: noste klobouk s širokým okrajem, sluneční brýle s ochranou proti UVA a UVB radiaci, opalovací krém (ochranný faktor vyšší než 30) a bílé nebo světlé oblečení vyrobené z bavlny pokrývající většinu těla .

5. Vyhněte se pobytu na pláži během nejteplejších hodin dne. Důchodci a děti do tří let by neměli chodit na pláž během horkých dnů, případně jen brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Malé děti by se měli vyhnout přímému slunečnímu záření.

6. Ochlazujte pokožku vlažnými vodními lázněmi.

7. Omezte venkovní aktivity, které vyžadují velkou fyzickou námahu, zejména povolání jako stavbař či zahradník a některé sporty jako basketbal či cyklistika, především během extrémně horkých dní.

Nepřehlédněte:
Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?
8. Nikdy nenechávejte děti, starší či křehké osoby uvnitř vozidel vystavených přímému slunci, kde může teplota dosáhnout hodnoty vyšší než 60 °C. Pokud auto nemá klimatizaci, měli byste cestovat s pootevřenými okny.

9. Chraňte bydlení: zabraňte vniknutí tepla do vašeho obydlí pomocí zatažení rolet a větráním podvečer, kdy je venkovní teplota nižší než ta uvnitř. Děti, starší osoby a osoby připoutané na lůžko by měli mít velmi jemné a lehké ložní prádlo.

10. Nezapomeňte zkontrolovat vaši rodinu, přátele a sousedy. Ptejte se na zdravotní stav lidí, kteří jsou izolováni, závislí od pomoci jiných, starší nebo mentálně či sociálně křehcí a žijí ve vašem okolí. Pomozte jim překonat horké dny.

AirFree

Většina lidí trpících rýmou, alergiemi nebo astmatem vyhledává pláž, protože na těchto místech se ve vzduchu vyskytuje menší koncentrace alergenů. Narážení vln do písku a skal vytváří aerosol, který pomáhá přirozeně zvlhčit nosní sliznici a usnadnit dýchání. Přesto je během horkých dnů nejlepší zůstat uvnitř v klimatizovaném prostředí. Avšak vzhledem k současné nelehké situaci se šířícím se korona virem toto léto zřejmě opravdu nebude jednoduché vyjít si k moři a proto ho pravděpodobně mnozí z nás stráví v pohodlí domova. I zde si však víte zpříjemnit vzduch a usnadnit tak svému tělu například od nepříjemných příznaků alergie. Pomůže vám čistička / sterilizátor vzduchu AirFree. Během léta je třeba být obezřetný, protože bakteriím a plísním se daří právě v teplém a vlhkém prostředí, jelikož mají vhodné podmínky pro rozmnožování a šíří se velmi rychle. AirFree využívá technologii TSS - termodynamický sterilizační systém. V jádru, které obsahuje patentované keramické těleso, se vzduch ohřívá na teplotu 200 ° C a tím ničí mikroorganismy nacházející se ve vzduchu. Následně se ochlazený a sterilizovaný vzduch opět vrací do místnosti. Díky tomu se už nemusíte bát přemnožených bakterií či virů a můžete si tak vytvořit vlastní útočiště, do kterého se uchýlíte při prvních příznacích respiračních potíží. Čistička / sterilizátor vzduchu AirFree je dostupný v různých velikostech, proto se nemusíte bát vzít ho s sebou například na dovolenou či umístit napevno v domácnosti. Volba je jen na vás.
comments powered by Disqus