Zázračné rostliny, které zlepšují kvalitu vzduchu

Zázračné rostliny, které zlepšují kvalitu vzduchu

Věděli jste, že některé pokojové rostliny dokáží produkovat chemické sloučeniny (spolu s kyslíkem), o kterých bylo prokázáno, že zlepšují kvalitu vnitřního prostředí, aniž by škodili domácím mazlíčkům? Po celém světě existují rostliny, které produkují nejen kyslík, ale mohou také filtrovat těkavé organické sloučeniny v interiéru. Tyto sloučeniny mohou dráždit dýchací systém a v horším případě mohou způsobovat vážné onemocnění, protože mají karcinogenní vlastnosti. Kromě toho, že jde o relativně levnou alternativu, rostliny mohou přirozeně upravovat vlhkost a také mohou tlumit hluk, čímž přinášejí pohodlí do interiéru. Studie také ukazují, že rostliny v pracovních prostorech či kancelářích mohou snížit až 60% absencí v práci způsobených zdravotními problémy.
Zde je seznam vedoucích chemických sloučenin, které mohou rostliny filtrovat, jakož i jejich zdrojů.
- Benzen, toluen, xylen - přítomné při znečištění životního prostředí a používané i v rozpouštědlech. Podezření na karcinogenní vlastnosti.
- Hexan - může pocházet z plastových povrchových úprav a je zodpovědný za mírné příznaky nervového systému, jako jsou závratě a bolesti hlavy.
- Styren - uvolňován z koberců a určitých podlahových materiálů. Dlouhodobé vystavení vysokým koncentracím může způsobit změny nervového systému včetně únavy, bolesti hlavy a závratí.
- Formaldehyd - přítomný v některých nových povrchových úpravách, barvách a kobercích, který může způsobit podráždění očí, nosu a hrdla.
- Oxid uhelnatý - plyn z neúplného spalování fosilních paliv může pocházet z vnějšího prostředí nebo ze spalovacích procesů (například z dřevěných pecí a krbů) v interiéru. Může způsobit nevratné poškození krevních buněk, které přenášejí kyslík do tkání, a může být při vysokých dávkách smrtelný.
- Trichloretylen - používá se v lepidlech, mazivech barev, lacích, ředidlech barev a některých pesticidech.  Akutní účinky zahrnují bolesti hlavy, závratě a ospalost. Z dlouhodobého hlediska může způsobit značné poškození nervového systému.

AirFree

Podívejte, které rostliny mají tyto výjimečné vlastnosti
Kenta (Howea forsteriana) - tato rostlina je druh palmy původem z Austrálie. Ačkoli venku dosahuje výšky až 18 metrů, dá se pěstovat i uvnitř v květináči, kde dosahuje maximálně 3 metry. Studie ukazují, že Kenta může kromě hexanu redukovat benzen, toluen a xylen.
Trpasličí palma (Phoenix roebelenii) - tato malá palma, původem z Japonska, dokáže redukovat formaldehyd a toluen.
Areca palma (Dypsis lutescens) - původem z Afriky, je jednou z nejpopulárnějších malých palem na světě. Je schopná redukovat aceton, formaldehyd a toluen.
Chlorofyt (Chlorophytum comosum) - tato malá rostlina, původem také z Afriky, je schopná z prostředí odstraňovat formaldehyd, benzen, oxid uhelnatý a xylen.
Bambus (Chamaedorea elegans) - středně velká rostlina, která kromě toho, že vám doma navodí atmosféru tropického podnebí, redukuje formaldehyd, benzen a trichlorethylen.
Gerbera (Gerbera jamesonii) - tato malá rostlina podobná sedmikrásce může redukovat formaldehyd, benzen a trichlorethylen.

AirFree

Tyto rostliny jsou schopny redukovat množství těchto látek ve vzduchu a mohou opravdu pomoci kvalitě vašeho vzduchu, ale ne vždy je snadné se k nim v našich končinách dostat.

Nepřehlédněte:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu AirFree: jak dopadlo testování?
Snadno dostupným a trvalým pomocníkem při čištění je čistička - sterilizátor vzduchu Airfree, která vzduch vysokou teplotou očistí a následně ochlazený vypouští zpět do místnosti. Vzduch zbavuje různých mikroorganismů a jiných škodlivin včetně virů. Toto prakticky bezúdržbové zařízení si zaručeně oblíbíte.
comments powered by Disqus