Zažila jsem historicky první český BeautyCon na vlastní kůži a přináším vám unikátní reportáž o vznikajícím fenoménu

Zažila jsem historicky první český BeautyCon na vlastní kůži a přináším vám unikátní reportáž o vznikajícím fenoménu

30. května 2015, 10 hodin ráno, pražské studio Pozitiv a hlouček netrpělivě postávajících slečen. Tak přesně takhle nějak začal historicky první český BeautyCon – unikátní událost, která má ve světě nevídanou oblibu. Youtube i sociální sítě pár dnů před konáním této události zahltila výzva známé Youtuberky Carrie Kirsten a její kolegyně Meshi, která je ve světě online krásy poměrně čerstvým nováčkem, jenž si ovšem velmi rychle buduje silnou základnu fanoušků a odběratelů. Ve svém videu fanouškům obě Youtuberky odhalily pečlivě utajované tajemství, vyzvaly je ke spolupráci na unikátním projektu a návštěvě stověžaté matičky Prahy s příslibem šokující změny vizáže. Jak akce nakonec dopadla? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!
Proměna začíná…
     Vraťme se zpátky před studio Pozitiv. Hlouček mladých a krásných slečen doplňuje moje maličkost. Dávám se do řeči a ptám se na první dojmy. Ty jsou různorodé. Holky jsou zvědavé, nedočkavé a také trošku nervózní. Největší strach z proměny má ovšem paradoxně právě youtuberka Mesha, která přichází mezi prvními. Zanedlouho uslyšíme hlasitý smích a spatříme další skupinku slečen, jíž vévodí nezkrotná Carrie. Rychle se pozdravíme a míříme ke dveřím studia. Otevře nám další hvězda Youtube – Tomáš alias Touha z kanálu Motivace Jinak. Jeho úsměv vystřídá šok pramenící z počtu slečen, které společně s youtuberkami dorazily. Po prvotních rozpacích vcházíme do studia a netrpělivě čekáme, co se bude dít.

Všichni na svá místa!
     I přesto, že je studio nevelké, sálá z něj útulnost a přátelská atmosféra. Celý den a zejména pak proměny slečen bude dokumentovat zkušený fotograf Jaroslav Knirsch a špičkové pomocníky Remington pro úpravu zevnějšku, s nimiž bude pracovat profesionální kadeřník, kterého očekáváme každou chvílí, má na starosti produktová manažerka Danka Kmitová.  Po rychlém občerstvení a seznámení vchází do dveří ti, kteří se o nás budou dnes s profesionální péčí starat – hvězda kadeřnických salónu Pavel Buřič a profesionální vizážistka – nápadně připomínající Keiru Knightley – Diana Faltusová. Štáb studia rozmístí světla, techniku, Pavel s Dianou vybalí kufry a jde se na to!

Beautycon

Slečny nevěřily svým očím

     Jako první se proměny zúčastní fanynky našich youtuberek, které je ovšem nutno odlíčit a připravit na budoucí proměnu. Jaro zuřivě fotografuje, slečny si užívají profesionální péče a relaxují. Já mezitím zpovídám nejdříve Meshu a po ní i Carrie, které proměnu absolvují až na samém konci BeautyConu. Jejich dojmy jsou rozporuplné, zatímco Mesha má menší obavy z krátkého účesu, Carrie, která ráda svoje fanoušky šokuje, se naopak na změnu těší. Nikdo doposud netuší, že si v duchu pohrává s myšlenkou na zásah holicím strojkem… Ale zpět ke slečnám, které prochází přeměnou. Přestože patří k těm, na kterých příroda krásou rozhodně nešetřila, výsledek nám všem svorně vyráží dech. Okouzlující účesy, originální líčení a barvičky, které jsou pro léto doslova jako stvořené. Jedna po druhé předstupují před zrcadlo a jejich údiv střídají lesknoucí se oči dojetí. Dianka bude muset make-up určitě opravovat :) Jak jednotlivé proměny fanynek dopadly, se můžete podívat zde  a tady.

Nepřehlédněte:
Otázky a odpovědi k AirFree čističkám vzduchu
Hvězdy na scénu!
     Zřejmě nejvíce jsou proměnou svých svěřenkyň šokované samotné youtuberky, které se již nemohou dočkat, až usednou do horkého křesla Pavla a Diany. Jejich čas právě nastal a my můžeme být svědky unikátní přeměny, která u nás nemá obdoby. Carrie si vezme do parády Diana a Meshu Pavel. Po zhruba půlhodince se může Carrie pochlubit make-upem, za nějž by se nemusela stydět žádná filmová hvězda. Tyrkysové stíny a linky ve stejném barevném tónu ji překrásně rozzářily a oživily. S Meshou si zatím pohrává kadeřník Pavel, který respektuje její přání a délku vlasů nechává prakticky stejnou. Provzdušnění a oživení vlasů je prvním krokem k objemnému vlnitému účesu, který si Mesha tolik přála.

Beautycon

Šokující proměna nadzvedla ze židle všechny zúčastněné
Po několika hodinách je dílo dokonáno! Obě youtuberky na sobě vzájemně mohou oči nechat. Všichni ve studiu jsme svorně ztratili řeč. Carrie si nechala strojkem vyholit několik pramenů vlasů, čímž šokovala všechny zúčastněné. Kudrnatý účes, který ji ovšem Pavel vytvořil, je okouzlující a všechny nás velmi mile překvapil. Měděné vlasy v kombinaci s tyrkysovým letním líčením proměnily Carrie v opravdovou filmovou hvězdu, za kterou by si producenti zajisté utrhali obě ruce. Na celou proměnu se můžete podívat díky této infografice. Mesha naopak díky líčení a vlnitému účesu, jenž přidal její vlasům na objemu, získala romantický look a šmrnc, po kterém se její fanoušci (zvláště ti mužského pohlaví) doslova utlučou. Jak to Meshe sluší, se přesvědčíte tady. Ale pozor pánové, Mesha je již nějakou dobu šťastně zadaná a nehrozí, že by plánovala změnu :)

Závěrečné focení a velké uznání celému týmu
     Závěr BeautyConu byl věnován detailní dokumentaci jednotlivých proměn, ale i společným fotografiím slečen s celým realizačním týmem, kterému patří mé velké uznání. Fanynky youtuberek si mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je být obletovanou celebritou, o kterou pečuje tým složený z nejuznávanějších profesionálů ve svém oboru. Věřím, že jak slečny, tak samotné youtuberky odjížděly domů s hlavou plnou dojmu a libých pocitů.

Beautycon

Co je to BeautyCon a proč o něm hovoříme jako o „fenoménu“?
     BeautyCon je projekt portálu Tubrr.net, který zastupuje tvůrce Youtube videí v České a Slovenské republice. Záštitu tomuto projektu poskytla značka Remington a portál Vždy.cz, na němž si můžete přečíst řadu zajímavých článků, jenž nově obohatí také články s tematikou Youtube.

Nepřehlédněte:
Jak se zbavit toho, co nevidíme: jemné prachové částice (PM2,5)
Cílem BeautyConu je:
- přinášet jak odběratelům na Youtube, tak fanoušků na sociálních sítích tvorbu populárních osobností Youtube scény v tematické formě směrem k beauty a zdravému životnému stylu
- umožnit fanouškům setkávat se se svými oblíbenci a zapojit je do moderovaných eventů
- zapojit do BeautyCon zajímavé osobnosti z jiných oblastí společnosti
- umožnit začínajícím tvůrcům dostat se do povědomí diváků a fanoušků  

Beautycon

Další BeautyCon se chystá!
     Po úspěchu historicky prvního BeautyConu, který se nesl v tématice „Summer Time“, se tým organizátorů rozhodl pro další – společnosti přístupné otevřené BeautyCony, které by měly tematicky reagovat na aktuální sezónu a přání fanoušků a příznivců.

     Do budoucna by se měl tento projekt stát jak místem, kde se budou soustřeďovat videa a příspěvky známých osobností, tak místem na němž se všichni příznivci dozvědí více o připravovaných eventech, jež by se měly stát jeho neodmyslitelnou součástí.

     Více o tomto unikátním projektu se dočtete zde a fotografie si můžete prohlédnout na oficiálním Pinterest kanálu.
comments powered by Disqus