Zapomeňte na vosk! Nyní se epiluje takřka bez bolesti pomocí IPL

Zapomeňte na vosk! Nyní se epiluje takřka bez bolesti pomocí IPL

Každý je od přírody má, ale většina z nás je nechce. Mnohdy vykukují v tu nejnevhodnější dobu z nevodných míst. Proti nim vedeme neustálý boj. Chloupky. Zatímco jedni používají staré dobré žiletky (holítka), jiní spoléhají na vosk a pravidelně trpí. Chloupků se dá ale jednoduše zbavit na dlouho, nebo dokonce na stálo. Nápovědu najdete v tomto článku.
Epilujete, nebo depilujete?
     Nejprve bychom si měli ujasnit, jaký je rozdíl mezi epilací a depilací. Ačkoli se tyto dva pojmy používají takřka v běžné komunikaci, mnozí si je pletou. Zatímco depilace je odstraňování chloupků holením a ženy ji musí provádět 1x za 2-3 dny, epilace je odstraňování chloupků i s kořínky. Výsledek epilace je logicky trvalejší – může být dočasný (při epilaci pomocí vosku, epilačním strojkem) nebo trvalý (při využití IPL, laseru).
Trvalá epilace neznamená, že už nám po ní nikdy neporostou chloupky. Podstoupit tento „zákrok“ se však vyplatí, protože výsledku si můžeme užívat třeba i rok. A to už stojí za zamyšlení.

Remington IPL

Za trvalou epilací už nemusíte do salónů krásy
     Byly doby, kdy se kvůli trvalé epilaci stály fronty u salónů krásy. Každá žena, která chtěla mít na dlouho nohy hebké jako v reklamě, musela za epilací ke specialistovi nebo specialistce. Dnes už to není nutné a trvalou epilaci zvládne každý doma – když zvolí ten správný strojek.

IPL – cesta k hladké pokožce
     IPL je zkratka pro intenzivní pulzní světlo. Jde o technologii odstraňování chloupků, která je po celém světě využívána už více než 15 let a velmi se ujala právě ve zmíněných kosmetických salónech. Strojky využívající této technologie ozáří pokožku intenzivním světelným zábleskem, který pod povrchem pokožky zapůsobí na chloupky u kořínků a na určitou dobu zastaví jejich růst.

Nepřehlédněte:
IPL epilátory: jejich vývoj v čase + aktuální nabídka pro sezónu 2015
     Světelný záblesk je přitahován tmavým zbarvením, tedy tmavou barvou chloupků. Právě na tmavších chloupcích jsou nejviditelnější výsledky. I z toho důvodu bývají některé strojky speciálně určené pro světlou a středně tmavou pokožku – u tmavé pokožky by mohlo dojít k jejímu poškození. Samotné IPL má senzor citlivosti pokožky, takže jakmile přiložíme strojek na pokožku, kterou chceme epilovat, IPL automaticky nastaví intenzitu světla.

Remington IPL

     Důležité je vědět, že výsledky nejsou poznat hned, ale spíše 1-2 týdny po epilaci. Může se zdát, že chloupky rostou, ale není tomu tak. Jsou pouze vytlačovány ven z pokožky. Ošetření epilátorem je také nutné několikrát zopakovat, abychom dosáhli perfektního výsledku. Chloupky, které po aplikaci porostou, budou světlejší, jemnější a řidší. Po několika aplikacích nebudou žádné.

     Chloupky rostou ve 3 fázích, které se cyklicky opakují. Jde o hlavní růstovou fázi (anagenní), přechodnou fázi (katagenní) a oddychovou fázi (telogenní). V lidském těle je vždy 85 % chloupků v hlavní růstové fázi. IPL je nejvhodnější používat právě v této fázi, protože folikule je nejhlouběji v pokožce a IPL může proniknout až k ní, zahřát ji a tak zničit chloupek.

Remington IPL

     Před epilací pomocí IPL se chloupky nesmí epilovat strojkem nebo voskem, je však velmi doporučená depilace.

Nepřehlédněte:
Infografika: Souboj IPL epilací - IPL epilace doma a v salóně
Výhody a nevýhody IPL
Technologie IPL má své výhody i nevýhody. Mezi výhodami můžeme zmínit:
- snadné ošetření doma
- trvalejší výsledky než u dočasné epilace nebo depilace
- minimální bolestivost ošetření – pocit bolesti můžeme pocítit pouze v některých oblastech, například u kostí
- strojek si lze půjčovat v rodině nebo s blízkými – je tedy možné se podělit o náklady, které jsou tím pádem nižší než používání vosku 1x za 2-3 týdny
- IPL je dnes možné používat i na tvář, některé strojky na to mají přímo speciální nástavce
- u IPL s Infinity žárovkou není nutné se žárovku měnit, jak jsme na to zvyklí u jiných epilačních strojků

Nevýhody:
- technologie IPL není určená pro přírodně tmavou pokožku – na té by světlo mohlo způsobit popáleniny nebo puchýře
- technologie IPL není určená pro opálenou pokožku a několik dní po epilaci se nesmíme opalovat
- technologie IPL se nesmí využívat společně s kosmetickými přípravky a nesmí se využívat i v případě, že je vaše pokožka citlivá na světlo

Remington IPL

     Pokud se rozhodnete pořídit si strojek s IPL technologií, pečlivě zvažte, zda budete vyhovovat podmínkám používání, abyste si zbytečně nepřivodili zdravotní komplikace, jako jsou popáleniny, puchýře či změna barvy pokožky. Po zakoupení si nezapomeňte důkladně přečíst návod a vyzkoušet světelné záření nejprve na malém kousku kůže. Vaše pokožka může být i 12 měsíců bez chloupků. Vyzkoušejte takové pohodlí sami!
comments powered by Disqus