Zajistěte zdravý vzduch ve vašem letním domě či na chalupě!

Zajistěte zdravý vzduch ve vašem letním domě či na chalupě!

Chystáte se strávit letní dny ve vašem letním domě či na chalupě? Návrat na tato místa po dlouhé nepřítomnosti je plný vzpomínek, plánování a ještě častěji než si uvědomujeme potencionálních zdravotních potíží. Plísním a bakteriím se daří ve vlhkém, uzavřeném prostředí. Příbytky v blízkosti lesů mají vyšší riziko vzniku plísní díky vysoké koncentraci kolonií plísní a vysoké relativní vlhkosti. Příbytky v blízkosti oceánů, řek nebo jezer mohou být také více rizikové, protože vysoká úroveň vlhkosti zvyšuje riziko vzniku nových kolonií plísní. Také budovy se slabým přístupem slunečního záření mohou mít vyšší riziko, protože slunce je přírodní germicid, ničící mikroorganismy.
Je nemožné zcela eliminovat plísně nacházející se ve vzduchu. Odborníci ale zdůrazňují, že kroky, které vedou k redukci mikroorganismů nacházejících se ve vzduchu je zcela nezničí!

Existuje ale několik věcí, které můžete udělat, pokud po dlouhém čase znovu přicházíte na vaše oblíbená místa:
- Snižte vlhkost ve vašem příbytku otevřením oken na přibližně 30 minut denně. Místnosti, které akumulují vlhkost jako například koupelny a kuchyně, mají obvykle problémy s plísněmi, protože houby se rychleji množí v prostředí s vysokou vlhkostí.
- Dávejte pozor na únik vody! Místnosti, kde uniká voda nebo kde nastala infiltrace může vzniknout kontaminace plísněmi. Pokud se kolonie plísní vyskytne ve skříních, zkontrolujte úniky z nejbližších vodovodních potrubí. Pokud je to možné, místo poškozené vodou vysušte a ošetřete do 48 hodin.
- Pravidelně čistěte místa, na kterých se kumuluje vlhkost. Zde patří: sprchy, vodovodní baterie, potrubí a podlaha kolem těchto míst.
- Vyhýbejte se kobercům. Měli byste omezit množství koberců ve vašem domově, protože mohou zachycovat kolonie plísní a další alergeny.
- Umyjte a vysušte! Vyčistěte povrchy roztokem z jednoho šálku chloru a jednoho litru vody. Poté nechte oblast zcela vyschnout a podle možnosti ji vystavte slunečnímu záření. Pokud jste alergičtí, požádejte někoho, aby to udělal za vás, ale ujistěte se, že tato osoba použije ochranné prostředky.

Airfree

Růst plísní uvnitř obydlí může zvýšit riziko růstu tzv. toxické černé plísně. Tento druh plísně může způsobit problémy nejen alergikům, ale může také představovat problém pro kohokoliv.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
Udržet ve vašem domě či na chalupě čistý vzduch, vám pomůže čistička vzduchu AirFree. Jak jsme již zmínili, místa, jako jsou letní domy či chalupy, jsou náchylné na šíření různých bakterií a plísní. Kromě toho, po dlouhé nepřítomnosti může být opravdu těžké se jich zbavit a tato místa udržet čisté. Čistička / sterilizátor AirFree funguje na principu technologie termodynamického sterilizačního systému- TSS. Jádrem těchto čističek je patentované keramické spalovací těleso, které ve svém nitru vzduch sterilizuje a ochlazený, vyčištěný vzduch následně vypouští zpět do místnosti. Tímto způsobem vám pomůže vzduch v místnostech udržet sterilizovaný i během velmi teplých letních dnů. Užijte si letní měsíce a váš letní domov naplno se skvělým pomocníkem AirFree!
comments powered by Disqus