Víte, které mikroorganizmy se běžně nacházejí ve vzduchu?

Víte, které mikroorganizmy se běžně nacházejí ve vzduchu?

Jedním z nejběžnějších triků, které používají scénáristé v hororových filmech na vystrašení publika, je strach z neznámého. Vědí, že lidé se bojí toho, že ve tmě na nich může číhat cokoli a jejich primární reakcí bude tzv. reakce "Bojuj nebo uteč!" Jak se ale ukazuje, nebezpečí nepředstavuje pouze tma. Jen během čtení těchto řádků se ve vzduchu vznášejí tisíce až miliony malých živých bytostí. Tyto bytosti se nazývají mikroorganismy, protože jsou mikroskopické nebo příliš malé na to, abychom je pouhým okem viděli. Navzdory své malé velikosti, mohou být tyto běžné mikroorganismy nacházející se ve vzduchu pro zdraví vaší rodiny nebezpečné. Ve vzduchu se může nacházet mnoho drobných organismů a je přímo nemožné je všechny pojmenovat. No nejběžnější spadají do čtyř kategorií.
AirFree

bakterie
Bakterie jsou jednobuněčné organismy, které se vyskytují v mnoha podobách. Některé z nich mohou být nebezpečné pro vaše zdraví. V některých případech se mohou tyto organismy vznášet ve vzduchu i několik týdnů. Nejenže je pak dýcháte, ale mohou se dostat i do vašeho jídla, na pokožku a kamkoli si jen umíte představit. Zatímco některé bakterie jsou neškodné, jiné mohou vést k vážným infekcím, proto je důležité co nejvíce omezit jejich počet.

viry
V současnosti je v mysli každého z nás především jeden virus - COVID-19. Ačkoli tento virus představuje velkou hrozbu, není jediný, před kterým bychom měli být obezřetní a před kterým bychom se měli chránit. Existuje více než 200 druhů virů, o kterých je známo, že infikují lidi. Různé viry mohou žít ve vzduchu či na površích různě dlouhou dobu a způsobovat respirační onemocnění jako je nachlazení či chřipka.

houby
Každý zná nebezpečí plísní, ale existuje mnoho druhů hub, které mohou být v ovzduší škodlivé. Ve skutečnosti existuje 144 000 známých druhů hub, ačkoli ne všechny z nich představují rizika pro zdraví. Zatímco houby rostou na površích, spóry se mohou odpojit a šířit se vzduchem. Tyto spóry se mohou opět usadit na površích a pěstovat nové kolonie hub. Přesněji řečeno, můžete vdechnout spóry, ze kterých můžete onemocnět, pokud se dostanou do vašich plic. To může vést k respiračním onemocněním jako je zápal plic, zejména u osob, které již mají problémy s dýcháním.

Nepřehlédněte:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu AirFree: jak dopadlo testování?
roztoči
Roztoči jsou drobné organismy, které jsou součástí rodiny pavoukovců. Tito malí tvorové uvolňují alergeny, zejména prostřednictvím jejich výkalů. Naneštěstí se tyto alergeny dostávají do vzduchu a různými způsoby se dostávají i do těla člověka. Mohou vést k alergickým reakcím jako je kýchání, kašlání či mohou způsobit dokonce astma.

AirFree

Jak se chránit?
Pokud se vám až zježila pokožka z myšlenky, co všechno se nyní může nacházet ve vzduchu, který dýcháte, nejste sami. Skvělou zprávou je, že proti tomu můžete bojovat s vysoce kvalitní čističkou -sterilizátorem vzduchu Airfree. Tyto čističky - sterilizátory vás zbavují neviditelných hrozeb nacházejících se ve vzduchu a udržují vás a vaši rodinu zdravější. Ptáte se jak? Rychle, jednoduše a prakticky bezúdržbově (nevyžadují výměnu filtru). Hravě si poradí s bakteriemi, vzdušnými alergeny, plísněmi, viry a jinými mikroorganismy. Srdce zařízení tvoří topné těleso, které při teplotě 200 ° C spolehlivě spálí všechny nežádoucí škůdce poletující v ovzduší. Stačí zapojit do zásuvky a užívat si bezpečný vzduch ve vaší místnosti.

Pokud se chystáte zbavit mikroorganismů ze vzduchu, který dýcháte, neváhejte se seznámit s čističkami - sterilizátory vzduchu Airfree ještě dnes. Více informací o tom, jak vybrat tu správnou čističku vzduchu, si můžete přečíst zde.
comments powered by Disqus