V zubních ordinacích by čistička vzduchu rozhodně neměla chybět

V zubních ordinacích by čistička vzduchu rozhodně neměla chybět

O čističkách vzduchu se hodně hovoří v souvislosti s domovem i se školskými zařízeními, kde se to bacily a viry v určitých obdobích roku jen hemží, a jen co poleví jejich síla, vystřídají je alergeny. Obavy, že čistička vzduch nezdravě sterilizuje, jsou zbytečné a z podstaty věci by na některých místech čističky neměly chybět. Například v ordinacích zubních lékařů.
Tam, kde čisto chceme
Čistička vzduchu AirFree u zubára     Jakmile vejdeme do ordinace a usedneme do zubařského křesla, očekáváme naprostou čistotu – lékaře s ústenkou a s rukavicemi na rukou, s vydezinfikovanými nástroji. Samozřejmě by nás snad ani nenapadlo, pokud by nešlo o opravdu akutní případ, chodit do ordinace v době nemoci, protože bychom mohli vzduchem nakazit mnoho dalších pacientů, kteří přijdou po nás. I když jsme naprosto zdraví a jdeme sem jen kvůli zubům, během samotného vyšetření dochází k vydechování do vzduchu v relativně uzavřené místnosti, při broušení a vystřikování úst a drobných dutinek se do vzduchu dostávají nejrůznější částečky, o které bychom neradi dělili s ostatními, respektive asi nám není příliš příjemná představa vdechování vzduchu, v němž jsou tyto částečky po předchozích ošetřených. O aerosolu, vodě smísené s našimi slinami, nemluvě. Lékař může být sebepečlivější, co se hygieny týče, ne všemu ale může zabránit – zcela jistě nemá čas a mnohdy ani možnost (zejména v zimě, když mrzne) po každém pacientovi určitou dobu větrat, aby v ordinaci došlo k pročištění vzduchu. Milióny kapiček a aerosolu vycházejících z kvanta ošetřených pacientů není lékař schopen jednoduše a efektivně zničit, pokud se mu nepodaří najít efektivní sterilizace, nebo alespoň dezinfekce nejen přístrojů, ale také vzduchu v uzavřeném prostoru. Takovým řešením může být například adekvátní čistička vzduchu. V neposlední řadě nejde jen o pacienty, ale i samotné lékaře a jiný personál, který se v ordinacích celé dny pohybuje a vzduch dýchá několik hodin denně 20 dní v měsíci. Navíc si položme otázku, zda je nad čím váhat, když je investice do čističky vzduchu srovnatelná s investicí například do základního chytrého telefonu, který má dnes už mnoho z nás.

Co čistička vzduchu v ordinaci dokáže
     Správně zvolená čistička vzduchu, kterou je třeba vybrat podle plochy místnosti nebo objemu vzduchu, který by měla čistit, dokáže vzduch vydezinfikovat až z 85 %, v samotném přístroji dokonce dochází k čištění vzduchu na 99 %. Dochází k tomu tepelným ničením škodlivých mikroorganismů při teplotě 200°C. Stejně jako naši předkové převařovali vodu, aby ji zbavili škodlivin, čistička zbavuje vysokou teplotou vzduch nechtěných částeček, a to už po 15 minutách od uvedení čističky do provozu.

Čistička vzduchu AirFree u zubára

     Situaci se dentistům rozhodla usnadnit společnost Airfree s modely čističek P125 a P150, které si hravě poradí s bakteriemi a aerosolem, jenž se do vzduchu po celou ordinační dobu dostává. Perfektně se do ordinací zubních lékařů hodí i nerezové modely série WM140.

Nepřehlédněte:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu Airfree: jak dopadlo testování?
     Tyto čističky dovedou v ordinaci udržet čistý vzduch, zabránit šíření bakterií, virů a plísní, minimalizují riziko infekce během ošetření, kdy má pacient otevřená ústa a sliznice je tak přímo vystavena nebezpečí nákazy, pokud se ve vzduchu viry či bakterie vyskytují. Čističky také udržují vzduch svěží a zabraňují jeho zápachu.

Čistička vzduchu AirFree u zubára

Čističky se hodí nejen do školek a kanceláří
     Čističky dobývají svět, a to nejen ten školní a kancelářský, ale i ten nemocniční a ordinační. Pokud stále ještě nevěříte v jejich účinky, podívejte se na náš test s jahodami, kterým jsme, zprvu také skepticky, funkci čističky sami prověřovali. Nakonec jsme byli mile překvapeni.

     Čističkou vzduchu zkrátka nikdy nic nezkazíme. A na některých místech by opravdu chybět neměly. V ordinacích zubních lékařů například.
comments powered by Disqus