Užijte si vaši dovolenou bez alergie!

Užijte si vaši dovolenou bez alergie!

I vy se snažíte užít si zbytek léta co nejvíce venku v přírodě a vytěžit z posledních slunečných a teplých dnů maximum? Alergici by si však měli své letní destinace a navštěvovaná místa důsledně vybírat. Vycestovat do zahraničí, ubytovat se v hotelu nebo kempovat? Možností je nespočetné množství. Jaký názor ale mají na jednotlivé destinace vaše dýchací orgány a na co byste si měli dávat pozor? Nabízíme vám několik tipů, jak si zpříjemnit pobyt v každém prostředí a jak vám může pomoct čistička / sterilizátor vzduchu AirFree.
Rozhodli jste se strávit dovolenou v domě na pláži?
Pokud je vaší destinací plážový dům, vyzkoušejte následující tipy jak se vyhnout nepříjemným alergickým projevům:
- Dům, ve kterém pobýváte, byl pravděpodobně od odchodu posledních návštěvníků zavřený. Vyvětrejte, hned když dorazíte.
- Matrace, polštáře a přikrývky umístěte na slunce, aby se osvěžili.
- Pokud jste si s sebou nedonesli vaše vlastní čisté ložní prádlo či ručníky a používáte půjčené prádlo, ujistěte se, že bude opravdu čisté tím, že jej před použitím vyperete. Perte při teplotě vyšší, než 60 ° C. Pomůže to zahubit roztoče a další mikroorganismy.
- Uvnitř rezidence omezte používání porézních materiálů. Uvnitř pórů se totiž může ukládat prach a zárodky bakterií nebo hub.
- Při čištění nebo úklidu omezte používání metly, protože můžete rozvířit prach. Při čištění domu použijte raději mokré hadry.

Zdravý pobyt v hotelu
Mnoho hotelů v dnešní době preferuje koncept tzv. "zdravého hotelu". Tyto změny se neprojevují pouze na jídelních lístcích a možnostech trávení volného času, ale také na zvyšování kvality ovzduší.
Cílem hotelů je poskytnout svým hostům celkově dostupnější pobyt a to používáním recyklovatelných a nízkoemisních těkavých chemických sloučenin, snížením používání chemických produktů a především zlepšováním kvality ovzduší - zejména v pokojích.

Pokud se během výletu plánujete ubytovat v hotelu, motelu či hostelu, před rezervací byste měli přehodnotit následující body:
- Vyhýbejte se pokojům s koberci, dejte přednost těm s dlažbou a s minimem pórovitých předmětů.
- Vyhledejte recenze dalších uživatelů, doporučení hotelového personálu, nebo ještě lépe přímo někoho, kdo má s hotely zkušenost jako host. Tato doporučení si můžete přečíst na různých webových stránkách a v komentárech.
- Ujistěte se, že je vaše ubytování nekuřácké. Pokud pocítíte zápach plísní či cigaret, neváhejte požádat o jiný pokoj - vaše zdraví je důležitější!

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
Airfree

Kempujte bez obav!
Kempování láká stále více lidí. Tento druh "přespávání" však s sebou přináší častokrát náročné výzvy nejen pro alergiky.

Na co byste tedy měli před kempováním myslet?:
- Navštivte lékaře, abyste se ujistili, že máte k dispozici všechny potřebné léky.
- Předem si zjistěte, zda se v blízkosti nachází pohotovost, lékárna a zapište si jejich kontakty, stejně si ověřte, že váš telefon bude mít pokrytí sítě na telefonní hovory, pro případ nouze.
- Pokud používáte speciální inhalátor nebo jiný přístroj, který vyžaduje nabití prostřednictvím elektrické energie, ujistěte se, že se v kempu takový přívod nachází.

Mnoho nováčků v táboření preferuje parky a jim podobná místa, která nabízejí komplexnější a pohodlnější ubytování, jako například tzv. teepee - indiánské stany, bungalovy, obytné karavany nebo i chaty. Pokud je to i váš případ, můžete si s sebou vzít i AirFree čističku / sterilizátor vzduchu.

Pamatujte, že AirFree vám pomůže sterilizovat vzduch v uzavřeném prostoru. Na otevřených prostranstvích ztrácí svoji účinnost. Pokud se ale rozhodnete přibalit si AirFree na dovolenou, ujistěte se, že jste si vybrali vhodné zařízení. To zjistíte srovnáním výkonu daného přístroje s rozměry místnosti (více o volbě správného zařízení naleznete v našem e-booku) Termodynamický sterilizační systém- TSS - základ každé čističky / sterilizátoru vzduchu AirFree je schopen zlikvidovat 99% bakterií, virů, roztočů, plísní a jiných škodlivých mikroorganismů nacházejících se ve vzduchu. Tyto mikroorganismy jsou spláleny, deaktivovány a rozloženy na bezpečnou mikroskopickou velikost. Do místnosti tak proudí už jen čistý vzduch, který si díky různým velikostem můžete vzít doslova s sebou.
comments powered by Disqus