TOP 5 věcí, které byste o virech měli vědět

TOP 5 věcí, které byste o virech měli vědět

Během podzimních a zimních měsíců dochází ke zvýšenému počtu nemocí způsobených viry. Pravděpodobně každý z nás to už zažil. Vést aktivní život v těchto chladných měsících je často náročné nejen psychicky, ale i fyzicky, protože většinu času trávíme v uzavřených místnostech. V nich se sice vyhneme chladu, ale kumulaci virů nezabráníme. Právě naopak. Uzavřené teplé a vlhké prostory našich domácností, kanceláří, školek / škol, obchodů a dopravních prostředků splňují všechny podmínky pro rychlé množení a šíření virů. Obecně ale platí, že čím lépe známe svého nepřítele, tím lépe se mu, v případě potřeby, dokážeme bránit. Po přečtení tohoto článku vás žádný virus jen tak nepřekvapí.
AirFree

1. Pojmenování viru má původ v latině a označuje "jed" nebo "škodlivou kapalinu", která způsobuje chřipku a nachlazení.

2. Většina odborníků se shoduje v tvrzení, že viry nejsou živé organismy, ale toto téma je velmi kontroverzní. Někteří se domnívají, že jde o tzv. "minutové mikroorganismy". Viry ale povětšině neobsahují nic víc než genetický materiál obalený proteinovým pláštěm.

3. K tomu, aby mohli viry přežít, a dále se rozmnožovat potřebují hostitele. Proto parazitují na buňkách živých organismů, které ničí na úkor vlastní replikace.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
4. Viry napadají a infikují nejen lidi, ale i zvířata, rostliny, houby, prvoky a dokonce i bakterie.

5. Některé druhy virů mají v jistých dávkách ochrannou funkci. Při setkání s tímto škůdcem si organismus vybuduje protilátky, které ho v budoucnosti ochrání před dalším "útokem".

Jak jsme již zmínili, strukturu virů tvoří genetický materiál DNA nebo RNA, který je obalený proteinovým pláštěm. Oba tyto komponenty jsou citlivé na teplo. Genetický materiál a proteiny mají složité struktury a některé změny v nich mohou vést ke ztrátě funkce zvané denaturace. Denaturaci nebo, laicky řečeno, deaktivaci viru lze dosáhnout dvěma způsoby: změnou PH nebo teploty. V mnoha případech, vysoké teploty zabrání uvolňování proteinů zodpovědných za propuknutí infekce. Jedním ze způsobů jak dosáhnout zdravého ovzduší i v zimě a uzavřených prostorách jsou čističky / sterilizátory vzduchu Airfree, které jako jediné využívají výše zmíněné poznatky v praxi. Veškerý nasátý vzduch z místnosti je vháněn do keramického jádra, který se zahřívá až na 200 ° C, díky čemuž dokáže deaktivovat nejen viry, ale i bakterie a jiné škodlivé mikroorganismy nacházející se ve vzduchu. A teď, když víme, jak virusy a sterilizátory fungují, nám už nic nebrání v bezstarostné radosti i z chladných měsíců.
comments powered by Disqus