Seznamte se s odvrácenou stránkou vašeho

Seznamte se s odvrácenou stránkou vašeho "sladkého domova"

Pravděpodobně se vám tomu nebude chtít věřit, ale je to opravdu pravda. Vzduch v uzavřených prostorách je až 100 násobné více znečištěný než vzduch, který dýcháme venku. Podle statistik trávíme v uzavřených prostorách až 90% času. A právě tato skutečnost velmi výrazně přispívá k rozvoji respiračních onemocnění včetně alergií.
Denně je vzduch v domácnostech kontaminovaný dýcháním, vařením, koupáním, praním, kouřením apod. Nejsou to však jen každodenní činnosti, které přispívají k vytváření ideálních podmínek pro množení různých bakterií, virů, plísní, roztočů apod. Existují věci každodenní spotřeby, o kterých jste si pravděpodobně mysleli, že jsou pro ovzduší (i pro člověka) laicky řečeno zatěžující. Mluvíme o různých chemikáliích jako jsou barvy, čisticí prostředky, tiskárny, hořáky, krby apod. Za prvotní "záchranu" nepříjemného ovzduší lidé často považují klimatizaci. Ta však vzduch v místnosti neobnovuje. Zabezpečuje pouze cirkulaci téhož vzduchu v místnosti, který se několikrát "prožene" přístrojem. Ten často není ve sterilním stavu a tak se může snadno stát, že ovzduší zamoří ještě víc. To vše přispívá ke kontaminaci vzduchu, ve kterém se akumulují roztoči, viry, bakterie, vlhkost, plísně či škodlivé chemikálie jako např. CO2. Pomoct může pravidelné větrání ideálně mimo času dopravní špičky.

AirFree Tulip

Koncentrace vs. citlivost
Kvalita vzduchu v uzavřených prostorách se stává předmětem stále intenzivnějších studií právě kvůli změnám v architektonickém chování, které se formuje od počátku 20. století.

Plísně a bakterie jsou zdraví škodlivé biologické kontaminanty nacházející se v interiérech. Způsobují infekční, zánětlivé nebo toxické reakce. Koncentrace těchto znečišťujících látek ve vztahu k citlivosti jedince určuje intenzitu reakce. Klidně tak můžeme doma trpět tzv. syndromem nemocných budov, aniž bychom o tom věděli.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
Nepříznivé vnitřní prostředí může způsobovat dýchací potíže, sucho v hrdle, podráždění očí, bolesti hlavy, alergické reakce, poruchy koncentrace, nedostatek energie či ospalost.

AirFree Tulip

Abyste se doma cítili opravdu dobře
Jedním ze způsobů jak zajistit zdravé prostředí ve vašem domově je i implementace čističky / sterilizátoru vzduchu Airfree. Airfree, na rozdíl od jiných čističek, nevyužívá žádné filtry zachycující nečistoty. Ptáte se, jak to tedy funguje? Zcela jednoduše. "Srdce" čističky / sterilizátoru Airfree tvoří keramické jádro, které se zahřívá na maximální teplotu 200 ° C. Kontaminovaný vzduch z místnosti proudí přímo do čističky, kde se při průchodu horkým keramickým jádrem sterilizuje. Všechny nežádoucí mikroorganismy jsou spáleny na mikroskopické části a do prostoru proudí čistý a sterilní vzduch. I přes skutečnost, že čistička / sterilizátor vzduchu Airfree funguje na principu TSS- termodynamické technologie, z přístroje nevychází horký vzduch a proto nemá vliv na změnu teploty v místnosti. Vybrat si také můžete z různých velikostí a způsobů upevnění (na zem nebo na stěnu). Volba je jen na vás!
comments powered by Disqus