Kvalitní bodyanalyzér se hodí nejen po Vánocích

Kvalitní bodyanalyzér se hodí nejen po Vánocích

Máme po Vánocích. Období plné výčitek, kolik jsme snědli dobrot, je v plném proudu a některých z nás se ještě drží zbytky motivace, s jakou jsme se pustili do plnění novoročního předsevzetí, že konečně převezmeme vládu a kontrolu nad svou váhou. To ostatně můžeme udělat nejen kvůli vánočnímu hodování, ale i z mnoha jiných důvodů. Tím nejpádnějším je udržení dobré fyzické kondice a fyzického zdraví, na němž by se nadváha, v horším případě obezita, podepsala. Jak se ale ve všech těch radách odborníků zorientovat? Máme se trápit s BMI? A co je to BMR, o čem se tak často mluví? Vážíme hodně, ale míry máme pěkné, tak co děláme špatně? Poradíme vám v tomto článku.
BMI a BMR – indexy, které bychom měli chápat orientačně
     To, že si stoupneme na váhu a ona nám ukáže hmotnost těla, je jedna věc. My potom obvykle vyhledáme na internetu BMI kalkulačku, která nám po zadání výšky, váhy a pohlaví vypočítá BMI (Body Mass Index), tedy váhový index. Každá hodnota potom spadá do konkrétní kategorie – k podváze, normální váze, nadváze, k obezitě I. a II. stupně. A my panikaříme, protože ačkoli se na sebe dokážeme v zrcadle mnohdy spokojeně usmát, podle BMI máme nadváhu či obezitu.

BMR Index     Ono ale nemusí být tak zle. Od hodnocení tělesné konstituce podle BMI už leckterý odborník přes výživu upouští, protože index hází do jednoho pytle osoby těžké proto, že mají po celém těle tuk, jí nezdravě a nehýbou se, i osoby těžké z toho důvodu, že jsou osvalené a na jejich těle bychom příliš tuku nenašli – může jít například o kulturisty. Proto je důležité zaměřit se na podíl kostí, svalů, tuků a vody na hmotnosti a s těmito hodnotami, které mimochodem zjistíme právě s pomocí bodyanalyzérům, individuálně pracovat.

     Pokud o BMI dodnes kolovaly mýty, o BMR se toho obecně dosud moc neví. Jedná se přitom o důležitý ukazatel, ač i ten je třeba brát s rezervou, protože má tendenci zobecňovat. Pod zkratkou BMR se skrývá tzv. bazální metabolismus, který určuje, kolik energie bychom denně měli přijmout, aby naše tělo vůbec správně fungovalo. BMR kalkulačky, které jsou na internetu k nalezení, pracují s výškou, váhou, pohlavím, věkem a některé s hrubým odhadem denní fyzické aktivity (například rozlišují výpočty pro ty, kteří sedí celý den v kanceláři, a pro ty, kteří vykonávají těžkou fyzickou práci).

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
Co je bodyanalyzér a co od něj můžeme očekávat
     Bodyanalyzér je druh váhy, který, jak jsme již upozornili, neudává pouze tělesnou hmotnost osoby, která si na ni stoupne, ale pomůže jí vytvořit podrobnější obrázek o tom, jak to v těle vypadá. Díky manuálům, které bývají k bodyanalyzérům přiloženy a které obsahují tabulky s optimálními parametry pro různé typy lidí, potom víme, na co se zaměřit – zda bychom měli klasicky hubnout a shazovat přebytečné tukové zásoby, jestli bychom náhodou neměli nabrat trochu té svalové hmoty nebo zda jsme dostatečně hydratováni. Bodyanalyzér může být skvělým domácím rádcem pro všechny, kterým není jedno, jak vypadají a jak se cítí.

3 tipy na bodyanalyzéry, které vás budou bavit
Salter 9106     Věřte, že vážení může být svým způsobem i zábavné. Pokud na sobě pracujete a potřebujete neustále dodávat motivaci, pravidelnou „konzultací“ s bodyanalyzérem vám to půjde rychle a efektivně. Jedním z bodyanalyzérů, který vás zaručeně nadchne, protože vám poskytne potřebné informace o vašem těle, je analyzér Salter 9106BK3R. Tato legenda mezi tělesnými analyzéry je funkční i designová a osvěží vzhled nejedné koupelny, předsíně nebo haly. Ukáže vám procentuální podíl tělesného tuku a svalů, procentuální objem kostí a hydratace. Díky podsvíceným ikonám a přehlednému LCD displeji nebudete po několika použitích na pochybách, jak se s touto věcičkou dorozumět. Analyzér váží až do 180 kg a lze na něm nastavit paměť až pro 10 osob. Jediné, co od vás bude vyžadovat, jsou 2 AA baterie.

Salter 9152     Druhým modelem, který můžeme bez váhání doporučit, je Salter 9152SV3R. Tento analyzér zaujme všechny, kteří z nějakého důvodu chtějí velký displej (zde je displej 19x11 cm). Tento model vám poskytne informace o vaší hmotnosti, hodnoty tělesného tuku, svalstva a vody, ale i BMI a BMR, o kterém už bylo vše potřebné řečeno. Jednoduchá obsluha, paměť až pro 12 osob, maximální nosnost 200 kg a speciální uživatelské programy (dítě, sportovec) vás jednoduše ohromí a na vážení se budete těšit.

Salter 9080     Posledním modelem, který zde představíme, je Salter 9080GN3R. Jedná se o dětskou váhu s přenosem dat, kterou využijeme, jestliže chceme bedlivě sledovat vývoj dítěte, údaje si zaznamenávat a zažít tak několik neopakovatelných momentů v životě rodiče. Tento váha ukazuje hmotnost, výšku, zubní záznamy, nejrůznější vývojové milníky a pořizuje i fotografie. Navíc se tento produkt vyvíjí s dítětem – lze jej použít s dětskou kolébkou, s rukojetí nebo jako samotnou platformu pro větší děti. Na analyzéru můžeme sledovat vývoj i 4 dětí a díky softwaru v PC vše nechat znázornit v přehledných grafech, software navíc vypočítá i BMI. Stačí jen naměřené hodnoty s pomocí USB kabelu přenést do počítače. Maximální hmotnost vážení na tomto analyzéru je 25 kg.

Nepřehlédněte:
Na co byste se měli zaměřit při výběru vhodné čističky vzduchu
Zdraví i radost jako důvody pro pořízení bodyanalyzéru
     Jak vidíte, po bodyanalyzéru se nemusíme začít shánět, když o Vánocích ztloustneme o 3 kilogramy. Můžeme si jej pořídit kvůli kontrole stavu našeho těla, kvůli motivaci, o kterou snadno přicházíme i pro sledování toho, jak nám potomek roste před očima. Ačkoli jsme to tak možná dlouho nevnímali, analyzér je váha, která nás nemusí při každém použití naštvat, spíš nás může vhodně nasměrovat. Najděte si svůj vlastní důvod pro pořízení analyzéru do domácnosti a mějte o sobě přehled!
comments powered by Disqus