Jak ovlivňuje špatná kvalita vzduchu vaše zdraví?

Jak ovlivňuje špatná kvalita vzduchu vaše zdraví?

Někdy jsou věci, které nejvíce poškozují vaše zdraví, nejméně viditelné. Ve vašem okolí mohou být přítomny celé roky, aniž jste o nich vůbec věděli. To je i případ špatné kvality ovzduší, zejména vzduchu kontaminovaného znečišťujícími látkami. Tento problém trápí 9 z 10 lidí - celosvětově. Znečištění ovzduší a jeho špatná kvalita způsobuje velké množství zdravotních problémů. Neváhejte číst dál, abyste se dozvěděli, jak může špatná kvalita ovzduší ovlivnit vaše zdraví a jak se před tím chránit.
AirFree


Negativní dopady znečistěného vzduchu
Špatná kvalita ovzduší je celosvětovým problémem, který má velmi vážné negativní dopady na zdraví. Jedním z častých problémů jsou alergické reakce. To zahrnuje kýchání, kašel, svědění očí či bolest v krku. Tyto příznaky se postupem času mohou zhoršovat, což může vést k závažnějším problémům.

Jelikož škodlivé částice ze vzduchu dál a dál napadají vaše plíce, mohou zvýšit riziko vzniku astmatu, bronchitidy a dokonce mohou zvýšit pravděpodobnost infarktu. Mnoho toxinů nacházejících se ve vzduchu jsou karcinogenní, což znamená zvýšené riziko vzniku rakoviny.

Nepřehlédněte:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu AirFree: jak dopadlo testování?
Nízká kvalita ovzduší je zvláště nebezpečná pro lidi trpící nemocemi či pro děti obecně. U dětí může způsobit narušený vývoj mozku a vést k poruchám učení. To se dokonce může stát ještě, dokud je dítě v lůně, když je těhotná žena vystavena špatné kvalitě vzduchu. Čím déle je její plod špatně kvalitě vzduchu vystaven, tím horší mohou být symptomy. Tento problém je obzvláště znepokojující, když je špatná kvalita vzduchu uvnitř místnosti, kde trávíte mnoho času. Špatné kvalitě vnějšího ovzduší se obvykle nedá vyhnout, ale kvalita vzduchu uvnitř místnosti je také velmi důležitá a dá se snadněji regulovat.

Co způsobuje špatnou kvalitu ovzduší?
Špatná kvalita ovzduší je velký problém, který na vás může mít negativní dopad kdekoliv a kdykoliv. A nejde jen o problém vnějšího ovzduší  - celý váš dům může mít špatnou kvalitu vzduchu a nemusíte o tom ani vědět. Jak se tedy kvalita vzduchu zhoršuje?

Pokud jde o exteriér, kvalitu ovzduší nejvíce ovlivňuje znečištění. Auta, továrny a znečišťující látky ve vzduchu snižují kvalitu jinak dobrého vzduchu. Čím více znečišťujících látek v okolí, tím horší může být kvalita vzduchu. Když žijete ve velkém městě, kvalita vzduchu je tam pravděpodobně horší než mimo města, například na vesnici. A co je horší, tyto znečišťující látky se mohou dostat do vašeho obydlí přes okna či dveře. Dokonce osoby či věci, které přijdou do vašeho domu, ovlivňují kvalitu vzduchu v něm! To však není ani zdaleka vše, co ovlivňuje kvalitu vzduchu u vás doma.

Jak již bylo zmíněno, vnější znečišťující látky mohou jednoduše proniknout do vašeho domu a negativně ovlivnit kvalitu vzduchu, který doma dýcháte. Kromě tohoto existuje ještě mnoho faktorů, které poškozují kvalitu vzduchu a my si to nemusíme ani uvědomit. Co se týče vzduchu u vás doma, pokud máte plynový či dřevěný krb, kamna či plynový ohřívač vody, kvalitu vašeho vzduchu může ovlivnit zbylý oxid uhelnatý, oxid dusičitý či těkavé organické sloučeniny. Kouření cigaret ve vnitřních prostorech může také do vzduchu vnést více oxidu uhelnatého a formaldehydu. Čím více kouříte uvnitř, tím více těchto škodlivých chemikálií může být přítomno u vás doma.

Nepřehlédněte:
Užijte si vaši dovolenou bez alergie!
Pokud jste umělec či pracujete s dřevem, prostřednictvím různých druhů chemikálií (například barev či laků) můžete nechtěně do ovzduší vypustit znečišťující látky, které tyto chemikálie obsahují. Plísně, prachové roztoče a zvířecí srst, mohou výrazně poškodit kvalitu vzduchu, stejně tak i nevhodná ventilace či čisticí prostředky. Dokonce i při vaření se do vzduchu dostávají nežádoucí znečišťující látky, a to zejména pokud používáte plynový sporák. Jak vidíte, je téměř nemožné vyhnout se všem znečišťujícím látkám, které se mohou v domácnosti vyskytnout. Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat pro ochranu vzduchu u vás doma.

AirFree

Jak můžeme zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru?
Teď, když už jsme se podívali na nebezpečí špatné kvality ovzduší, je důležité vědět, jak zlepšit kvalitu ovzduší uvnitř i venku.
Podle EPA (agentura pro ochranu životního prostředí) jsou následující kroky klíčové, při zlepšování kvality vzduchu:
- kontrola zdroje, který vzduch znečišťuje (odstranění zdroje nebo snížení jeho emisí);
- zlepšení přirozené či umělé ventilace domu;
- použití čističky vzduchu.

Další kroky, které můžete podniknout a zlepšit tak kvalitu vzduchu:
- pravidelně vyměňujte filtry ze vzduchových zařízení a systémů HVAC;
- zkontrolujte a vyčistěte vzduchové ventily;
- vyčistěte koberce a matrace;
- pravidelně koupejte vaše domácí mazlíčky

Zvážili jste už pořízení čističky vzduchu?
Jedním z nejlepších způsobů jak zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru je čistička - sterilizátor vzduchu Airfree. Může snížit počet nečistot, které zhoršují infekční choroby. Například, pokud hledáte způsob jak chránit svůj domov před novým koronavirem, možná budete chtít investovat právě do čističky -sterilizátoru vzduchu Airfree. Mít co nejčistší možný vzduch určitě zvýší vaši šanci předejít nemoci ve vaší domácnosti. Také, pokud hledáte něco, co by vám pomohlo odstranit alergeny, bakterie a plísně, čistička vzduchu je skvělým pomocníkem. Velice vám pomůže například i v případě, že trpíte chorobami jako je bronchitida či astma.

Nepřehlédněte:
Zdraví dýchacích cest a extrémní horko
Nezapomínejme ani na zlepšování kvality vnějšího ovzduší!
Zlepšování kvality vnějšího ovzduší je mnohem větší a těžší úlohou. Jediným způsobem jak zlepšit kvalitu vzduchu celosvětově, je snižováním znečištění. To znamená využívání sluneční a větrné energie, méně vozidel na plynový pohon a ekologičtější technologii ve všech oblastech. Zatímco mnoho zemí na celém světě se snaží snížit své uhlíkové stopy, mnoho jednotlivců stále využívá postupy, které nejsou šetrné k životnímu prostředí a poškozují kvalitu ovzduší. Pokud chcete i vy podílet na zlepšení kvality ovzduší, zapojte se. Věnujte pozornost uhlíkové stopě, kterou zanecháváte a snažte se ji každý den snižovat. Podpořte ekologická průmyslová odvětví a pokuste se praktikovat život v zeleném prostředí!

AirFree

Zbavte se tajného zabijáka!
Pokud jste si u vás všimli příznaků jako je kašel, sípání nebo horší, můžete žít v prostředí se špatnou kvalitou vzduchu. V takovém případě je důležité, abyste zachytili podstatu problému co nejdříve. Je třeba redukovat množství bakterií, virů či jiných mikroorganismů, které se nacházejí ve vzduchu. Vyčistěte svůj domov a využijte skvělého pomocníka na čištění vzduchu čističku - sterilizátor Airfree.

Nicméně pokud se zmíněné příznaky objeví náhle a ve spojení s horečkou a dušností, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Čistička - sterilizátor vzduchu Airfree vám může pomoci účinně bojovat s příznaky astmatu a jinými alergickými projevy. Všechny čističky - sterilizátory vzduchu Airfree pracují na principu termodynamické technologie TSS, která namísto filtrů využívá, na eliminaci škodlivin ve vzduchu, spalovací těleso. Díky tomu je prakticky bezúdržbová, ale vysoce účinná při odstraňování alergenů, plísní a dokonce virů. Výhodou je variabilnost produktů, díky čemuž si můžete vybrat ten správný přístroj vhodný do vaší domácnosti. Důležitým parametrem při správném výběru je rozměr místnosti, podle které spolehlivě vyberete přístroj s adekvátním výkonem. Airfree představuje dlouhodobé řešení pro lidi trpící alergiemi či lidí se sníženou imunitou, kteří jsou náchylní na virová onemocnění.
comments powered by Disqus