IPL epilátory: jejich vývoj v čase + aktuální nabídka pro sezónu 2015

IPL epilátory: jejich vývoj v čase + aktuální nabídka pro sezónu 2015

Touha po dokonale hebkém těle je stará takřka jako lidstvo samo. Ačkoli může mnoho z nás namítnout, že trend v podobě těla bez chloupků je neodmyslitelně spjat s několika posledními desetiletími, ve skutečnosti se lidé nežádoucího ochlupení zbavovali zhruba již 30 000 let př. Kr. Pochopitelně, že k tomuto účelu neměli dnešní moderní přístroje v podobě IPL epilátorů, jejich metody byly ovšem velmi sofistikované, bohužel však také krajně nebezpečné. Ale pěkně popořádku…
Nezaměňujme nezaměnitelné
     Jelikož s pojmy epilace a depilace budeme pracovat i na následujících řádcích, je vhodné připomenout si zásadní rozdíly obou těchto metod. Při epilaci se chloupků zbavujeme vytrháváním a to vždy i s jejich kořínky. Použijeme-li k epilaci laser nebo moderní IPL epilátor, mluvíme o epilaci trvalé. V případě použití vytrhávacích epilátorů nebo voskových pásků pak jde o epilaci dočasnou. V rámci depilace pak jde již o pouhé seřezávání svrchní části chloupku, jenž nezaručí hebkou pokožku na více, než pár hodin, maximálně dnů.

Wax

Boj s nežádoucími chloupky napříč tisíciletími
     První zmínky o nástrojích a postupech odstraňování chloupků se objevují zhruba v roce 30 000 př. Kr. Tehdejší muž údajně používal pazourkové čepelky, jejichž životnost ovšem nebyla nikterak závratná. Zhruba ve stejné době se údajně objevují první krémy, jejichž součástí byl nebezpečný arsen i hašené vápno. Tyto krémy spálily nejen nechtěné chloupky, ale i samotnou kůži. Průkopníkem v oblasti odstraňování chloupků byl Alexandr Veliký, za jehož vlády údajně vznikala první holičství. Známá cukrová epilační metoda je pak spjata s královnou Kleopatrou. Velkým mezníkem byl poté středověk, kdy ženy na svém těle nesnesly prakticky jediný chloupek, a to včetně vlasů či obočí. Chloupky z celého těla odstraňovaly pravidelným seřezáváním, ty odvážnější dokonce vytrháváním. Namísto účesů se tedy zdobily okázalými parukami a honosnými doplňky. Za zmínku stojí také zcela nový „módní doplněk“ s názvem merkin, který měl nahrazovat ochlupení na intimních místech, případě zakrývat určité nedostatky, v krajním případě i nepříjemné kožní nemoci.

Kleopatra

Historická krasojízda pokračuje

     I přesto, že se následný vývoj zaměřoval zejména na pánské holicí strojky a ostrost jejich žiletek, napříč staletími jsou to právě ženy, které se nespokojí s krátkodobou depilací, ale touží po dlouhodobě hebkém těle. Jejich prosby jsou vyslyšeny v roce 1960, kdy světlo světla spatřily první laserové epilátory, které se ovšem ve své prapůvodní podobě ukázaly jako zcela neúčinné a značně bolestivé. Zvrat nastává zhruba v roce 1997, kdy jsou laserové epilátory natolik bezpečné, že ničí výlučně kořínek chloupku, zabraňují jeho dalšímu růstu a nikterak nenarušují jeho okolní tkáň.

Nepřehlédněte:
Zapomeňte na vosk! Nyní se epiluje takřka bez bolesti pomocí IPL
Prvý laser Theodore Maiman

Výsledek? Tělo bez chloupků na pár hodin i po zbytek života
     Prapůvodní, nebojme se říci  prehistorické metody odstraňování nežádoucích chloupků, dokázaly zajistit hebkou pokožku na několik málo hodin. Moderní IPL epilátory (např. model IPL5000 určený k odstraňování chloupků na nohách a v podpaží), se kterými značka Remington dobyla tuzemský i zahraniční trh, slibovaly hebkou pokožku po dlouhé 3 měsíce.  Dnešní modely ovšem zacházejí ještě dál! Třeba řada IPL6000 nabídla pokožku bez chloupků na dobu dlouhých 6 měsíců a i to bylo moderním ženám stále málo. Na jejich prosby proto výrobci zareagovali inovativními modely IPL6250, IPL6500 a IPL6750, které při pravidelném užívání slibují dokonce i trvalé odstranění chloupků! Je tohle vůbec možné?

Hladké nohy

INFINITY žárovka s 65 000 záblesky!
     Současná modelová řada IPL epilátorů disponuje inovativní INFINITY žárovkou, kterou si pochvalují ženy na celém světě. Ve své podstatě se jedná o křemičitou žárovku se 65 000 záblesky, jenž si svůj název vysloužila zcela oprávněně. Pokud si totiž IPL epilátor s INFINITY žárovkou pořídíte, získáte jistotu, že za další žárovku neutratíte již ani korunu! Na jedno ošetření potřebujete zhruba 1000 záblesků. Pokud ovšem budeme počítat i s extrémním případem, kdy bude k odstranění chloupků potřeba dalších 10 ošetření, pak vám i přesto zůstane dostatečná „železná rezerva“ v podobě 55 000 záblesků.  Zpětné vazby majitelek IPL epilátorů s INFINITY žárovkou však hovoří jasně: Až 94 % z nich tvrdí, že zpomalení nebo úplné zastavení růstu chloupků zpozorovaly již po třetím ošetření. V porovnání s předraženými a opakovanými návštěvami kosmetických salónů se tedy jedná o výsledek, jenž si zaslouží naši pozornost.

Komfort, bezpečnost a účinnost na prvním místě
     Mezi největší přednosti moderních IPL epilátorů pak patří jejich inovativní ovládání, absolutní bezpečnost, rychlý a zaručený výsledek, stejně jako minimální bolestivost. IPL epilátory jsou ovšem vhodné nejen pro ženy, ale také pro muže. Nejlepších výsledků je pak dosaženo u jedinců se světlou pokožkou a výrazně tmavšími chloupky. Za zmínku také stojí skutečnost, že výsledky, které zpozorujete po první proceduře, mají minimálně roční trvanlivost! Zapomeňte tedy na pazourky, hašené vápno, jednorázové žiletky nebo bolestivé epilační metody. Vsaďte raději na inovativní IPL přístroje a přičarujte si hebkou pokožku, jejíž krásu můžete obdivovat den co den, bez ohledu na čas či roční období.
comments powered by Disqus