Filtrační konvice LAICA jako ochránce spotřebitelů i přírody. Seznamte se, prosím!

Filtrační konvice LAICA jako ochránce spotřebitelů i přírody. Seznamte se, prosím!

Další zbytečný krám do domácnosti anebo moderní a nesmírně stylový doplněk, bez kterého si už nedovedete představit přípravu lahodných pokrmů, oblíbených nápojů, kávy či čaje? To je otázka, kterou si položí pravděpodobně každý spotřebitel, stojící před rozhodnutím, zda pořídit filtrační konvici či nikoli. A protože vám chceme tohle rozhodnutí usnadnit, připravili jsme pro vás dnešní článek. Dozvíte se v něm, proč jsou filtrační konvice LAICA společníkem, bez kterého se do budoucna neobejdete.

Kde se vzala, tu se vzala LAICA
LAICA (čtěte „lajka“), nemá nic společného s prvním živým tvorem na oběžné dráze. Ve své podstatě je ale stejně pokroková. Jedná se totiž o světoznámou firmu založenou v Itálii roku 1974. Její hlavní sídlo najdete ve městě Vicenza, asi 70 kilometrů západně od proslulých Benátek. Firma disponuje mnohaletými zkušenostmi na poli filtrace vody, výroby produktů péče o tělo a kuchyňských spotřebičů. Třeba zmíněné filtrační konvice LAICA vyrábí už více než 20 let! Pochlubit se může nejenom patentovanou technologií, ale také celou řadou certifikátů od nezávislých a renomovaných laboratoří, které zahrnují například i světový certifikát zdravotní nezávadnosti nebo certifikát vydaný českým Státním zdravotním ústavem (SZÚ).


Laica
8x levnější voda než v „PETce“
Filtrační konvice LAICA navíc pracují se speciálními Bi-flux filtry, které jsou 100% sterilizovány pomocí procesu beta-radiace. Tyto filtry zvládnou přefiltrovat 150 litrů vody, což je přesně stovka klasických balených litr a půl velkých lahví. Voda z filtrační konvice je v konečném důsledku 8x levnější než voda v PET lahvích. Když k tomu připočtete ještě výrobu v Itálii a nadčasový design, důraz na ekologii a cenovou dostupnost, neexistuje důvod, proč by se jedna z nich nemohla stát součástí vaší domácnosti.

LAICA jako ochránce spotřebitelů i životního prostředí
Zdá se vám tohle prohlášení příliš nadsazené? Přesvědčíme vás o opaku! Začít ale musíme u obyčejné vody, která nám teče z kohoutku. Na některých místech České republiky se její kvalita dá srovnat s kojeneckou vodou v PET lahvích, jinde je kvalita o poznání horší. Neexistuje však zdroj pitné vody, který by nás přímo ohrožoval na zdraví anebo dokonce životě. Mnohým z nás ale kohoutková voda příliš „nevoní“. A to doslova. Může za to zejména chlor, síran hlinitý a polyfosforečnany, kterými se u nás voda čistí. A to pochopitelně zanechá určité stopy a typický zápach, který řada z nás jednoduše nemusí.

Laica

Parťák šetřící vaši peněženku
A právě tady přichází na scénu filtrační konvice LAICA. Ty zbaví vodu tvrdosti, chlóru či železité příchuti a dokonce ji dokáží vhodně upravit tak, aby nepřišla o důležité živiny a minerály. Její použití pak nabývá mnohem širšího významu. Takto upravená voda je vhodná nejen k přímé konzumaci, ale také pro přípravu pokrmů, do varných konvic či kávovarů, u kterých prodlužuje životnost. Spotřebitel tak získá spolehlivého parťáka, který šetří nejen jeho zdraví, ale také peněženku a životní prostředí.

Nepřehlédněte:
Hvězda YouTube Denis Kubík odpovídá na naše otázky: Jak se mu pracuje v novém studiu a neplánuje náhodou kariéru kadeřníka?


Zdravý životní styl jde ruku v ruce pitným režimem
Víte, kolik vhodných tekutin (čistá voda, bylinné čaje apod.) musíte denně vypít? Pokud si vzpomínáte na poučku ze školy, která hovoří o dvou, případně dvou a půl litrech, maličko vás poopravíme. Nadměrný, stejně jako nedostatečný příjem vody může nadělat v těle člověka pěknou neplechu. Proto je dobré držet se jednoduchého pravidla, které říká, že množství vhodných tekutin pro dospělého člověka bez nadváhy by mělo činit 40ml/1kg hmotnosti/1 den. Jejich příjem byste navíc měli vhodně rozdělit do celého dne. Pokud celý den na pitný režim zapomínáte a večer vypijete konvici čaje, nejen, že se vám bude špatně usínat, ale také zatížíte ledviny víc, než je zdrávo. O nočních návštěvách toalety ani nemluvě.


#dobavodova přichází
Proto je dobré myslet na pitný režim během celého dne a průběžně tekutiny doplňovat. Pokud je totiž tělo dehydratované, komplikace a závažné problémy na sebe nenechají dlouho čekat. A i s tímhle problémem vám elegantně pomohou filtrační konvice LAICA. V domácnosti či kanceláři budete mít totiž neustále k dispozici kvalitní vodu zbavenou těžkých kovů, jako jsou olovo, zinek a měď, některých herbicidů a pesticidů. Filtrační konvice LAICA přesvědčí i ty největší odpůrce kohoutkové vody a zatraktivní, či dokonce navýší její spotřebu. Abychom vám ale netvrdili něco, co jsme sami neodzkoušeli, přečtěte si, jak dopadlo naše druhé testování filtračních konvic LAICA. A pokud jsme váš přesvědčili, přidejte se k naší nejnovější kampani #dobavodova, kterou jsme pro vás spustili na našem Instagramu a Facebooku.

comments powered by Disqus