Domov plný virů a bakterií: Jak před nimi ochránit ty nejmenší?

Domov plný virů a bakterií: Jak před nimi ochránit ty nejmenší?

Denně můžete pečlivému úklidu domácnosti věnovat několik hodin. S některými vetřelci ale nemůžete měřit síly. Jsou odolní, neviditelní, rychle se množí a najdeme je i tam, kde bychom s nimi pravděpodobně vůbec nepočítali. Následující řádky budou věnovány virům a bakteriím, které jsou všude kolem nás a zbavit se jich se může zdát prakticky nemožné. Jejich množství ale můžeme efektivně eliminovat třeba pomocí parného čištění. Pokud vaši domácnost obývají děti nebo domácí mazlíčci, jistě oceníte možnost hygienického a ekologického úklidu bez nutnosti použití agresivní chemie.
Bakterie a viry všude tam, kde byste je nečekali
Nejrůznější viry a bakterie jsou všude kolem nás a jejich přemnožení způsobuje celou řadu respiračních onemocnění a dalších zdravotních komplikací. Na druhou stranu vás ale možná zarazí, že jejich přítomnost je v určitém ohledu nezbytná, ba dokonce prospěšná.

Díky virům a bakteriím si totiž naše tělo vytváří protilátky, čímž nás chrání před různými mutacemi těchto neviditelných strašáků. Aby nám ale nepřerostli lidově řečeno „přes hlavu,“ je žádoucí se jich průběžně zbavovat. A to nejen v době různých epidemií nebo dokonce pandemií. Kde na nás tihle neviditelní strašáci číhají?

Ariete cistenie

Bakterie a viry se rády množí třeba na klikách dveří, koupelnových a kuchyňských bateriích, klíčích, klávesnicích a myších od počítače, ovladačích, mobilních telefonech a další elektronice. Dítka s nimi přijdou do kontaktu na podlaze, kde si hrají a dovádějí a na sliznice si je můžou přenést také po styku s kontaminovanými hračkami (třeba z venku).

Nepřehlédněte:
Dokonale čistá domácnost díky parnímu čističi Ariete: Tipy, jak vybrat ten nejlepší
Problémem je i dětský kočárek nebo třeba sada báboviček, se kterou vyrážíte na písek před domem. Zapomínat bychom neměli ani na pravidelnou desinfekci zvířecích pelíšků, nejrůznějších hracích podložek a dek nebo třeba matrací, postýlek a pohovek. Všude tady se totiž virům a bakteriím nevídaně daří.

S alergeny, bakteriemi i viry si poradí parní čistič Ariete
Jak udržet domácnost hygienicky čistou? Sáhnout můžete samozřejmě po běžně dostupných chemických prostředcích, pokud ale doma máte malé děti, zamyslete se nad tím, jaké množství agresivní chemie z čisticích prostředků se dětem dostane do jejich malých tělíček třeba olizováním prstíků nebo hraček.

A zbytková chemie neškodí jen dětem, ale i domácím mazlíčkům. Je totiž potřeba si uvědomit, že mnoho toxinů z čisticích prostředků je bio kumulativních, což znamená, že z našeho těla neodcházejí, kumulují se a postupem času se tak mohou nasčítat do toxických úrovní, které mohou vyústit v nepříjemný ekzém, alergii nebo další nepříjemné komplikace.

Ariete cistenie

Proto je ideální k údržbě domácnosti využít parní čističe Ariete, které pracují na jednoduchém fyzikálním principu, kombinujícím v sobě horkou páru a vysoký tlak. Díky této kombinaci jde o nejúčinnější a nejsilnější způsob hygienické údržby domácnosti bez použití chemických detergentů. Parní čističe Ariete totiž zbaví povrchy až 95 % alergenů a více než 97 % nebezpečných mikroorganismů včetně bakterií a virů.

Nepřehlédněte:
Potenciál parních čističů je v domácnosti obrovský. Co všechno dokážou? (díl 1)
Čistit s nimi navíc nemusíte jen podlahy (pro jejich pravidelnou údržbu doporučujeme parní mop Ariete 10v1), kachličky nebo třeba vodovodní baterie. Skvěle se osvědčí i v péči o matrace, zvířecí pelíšky, hračky, dětské židličky, pohovky, kočárky a autosedačky nebo plyšáky.

Ariete cistenie

Pro kompletní údržbu domácnosti se skvěle hodí multifunkční parní pomocník Ariete Xvapor Deluxe, díky kterému jsou čištěné povrchy téměř okamžitě suché a úklid vám tak ve finále zabere zlomek času oproti klasické údržbě ve společnosti mopu, hadříku a kyblíku. Potřebujete další důvody, proč dát parním čističům šanci?
comments powered by Disqus