Domácí inhalace jako způsob relaxace

Domácí inhalace jako způsob relaxace

Ruku na srdce – jak často relaxujete v saunách, spa nebo wellness centrech? Že vás limituje nedostatek času? A co kdybychom vám prozradili, že takový malý domácí wellness můžete absolvovat kdykoli si potřebujete odpočinout, načerpat novou energii nebo dobít baterky? Tolik potřebný relax si užijete s pomocí inovativních inhalátorů Laica.
Inhalace je stará už více než 4 000 let
Blahodárné účinky inhalace jsou známé už více než 4 000 let. Tehdy se k inhalaci využívaly páry mořské vody, nebo dýmy z nejrůznějších bylinek, v nichž se naši předkové orientovali opravdu velice dobře.

Inhalace jako schválený léčebný prostředek však vznikla až o mnoho let později – konkrétně tedy v roce 1829, kdy byly sestrojeny první inhalační přístroje. Dnes se inhalační terapie používá především v lázeňských zařízeních a nejrůznějších wellness centrech, kde je stále oblíbenější a žádanější.  

Laica inhalácia

Aby vás nesemlely každodenní povinnosti
Současná moderní a nesmírně hektická doba nám dává pořádně zabrat! Nekonečný kolotoč povinností, vypjatých situací i stresujících okamžiků na nás rozhodně nemá blahodárný vliv.

Nepřehlédněte:
Vybíráme inhalátor pro dítě: Na co se zaměřit a co nepodcenit?
Proto je potřeba prokládat práci a starosti pravidelným oddychem. Ten můžete absolvovat třeba ve zmíněném lázeňském domě, oblíbeném spa centru nebo klidně u sebe doma při inhalační terapii ve společnosti moderního inhalátoru Laica.

Laica inhalácia

Blahodárné účinky inhalace
Inhalace horké páry a éterických olejů má na naše tělo blahodárné účinky. Nejen, že zvlhčuje a ošetřuje dýchací cesty, které tak tolik nevysychají a člověk se tak nepotýká s nepříjemným pocitem sucha, který doprovází různá onemocnění, také jde o nesmírně šetrný prostředek v boji s alergiemi anebo astmatem.  

V neposlední řadě ale musíme zmínit také relaxační funkci inhalace, během níž odbouráte nastřádaný stres, vnitřně se zklidníte, utřídíte si myšlenky a načerpáte energii pro nové dny i výzvy. Inhalace olejových emulzí (návod na jejich domácí přípravu) navíc příznivě ovlivňuje psychiku, povzbuzuje a často je využívána při léčbě psychických nebo psychosomatických onemocnění.

Laica inhalácia

Jak jednotlivé olejové emulze pomáhají?
- Eukalyptový: Má přirozeně desinfekční účinky, uvolňuje hleny a působí antibakteriálně.
- Mátový: Hlavní složkou, kterou máta obsahuje, je mentol. Ten uvolňuje dýchací cesty, odstraňuje bolesti a podráždění. Zároveň působí příznivě na naši psychiku.
- Tymiánový: Tento olej působí silně antisepticky a dezinfekčně. Léčí choroby dýchacího ústrojí, nachlazení, angínu nebo bronchitidu.
- Meduňkový: Olej zklidňuje nervový systém a je vhodný například při nespavosti. Navíc léčí dýchací ústrojí a pomáhá při migréně.
- Levandulový: Účinky levandulového oleje jsou známé již po staletí. Levandule totiž obsahuje látky, které uklidňují naši psychiku a přispívají ke snadnému usínání.
- Borovicový: Olej z borovice má antiseptické účinky, zvyšuje tvorbu hlenů a usnadňuje vykašlávání. Uvolňuje také dutiny a tím zmírňuje i případné bolesti hlavy.

Nepřehlédněte:
Zvlhčovač vzduchu anebo inhalátor? To je, oč tu běží!
Ještě než začnete s inhalací: Pro domácí inhalaci éterických emulzí je potřeba pořídit kompresorový nikoli ultrazvukový inhalátor Laica. Kompresorový inhalátor si totiž s kapalinami a oleji poradí lépe a účinněji, než inhalátor ultrazvukový, který je určen primárně pro rozprašování minerálních, slaných vod a léčiv rozpustných ve vodě.

Inhalujte před spaním a relaxujte
Aby byla inhalace účinná, je potřeba vědět, jak na ni. Inhalujte ideálně několikrát denně. Pokud to váš harmonogram a časové možnosti nedovolí, vyšetřete si čas potřebný pro inhalaci alespoň večer před spaním. Raději se ale vyhněte těžkému a vydatnému jídlu. Během inhalace by se vám totiž mohlo udělat nevolno.

Ideální je, pokud se uvelebíte do svého oblíbeného křesla. Držte hlavu vzpřímeně, v jedné ose s páteří a trupem. To proto, aby se dýchací cesty lidově řečeno „otevřely“ a mohla do nich proudit účinná látka.

Laica inhalácia

Osvojte si techniku správného dýchání
Důležité je také osvojit si samotnou techniku správného dýchání. Nejprve se pomalu a zhluboka nadechněte nosem anebo ústy. V této fázi si nechte masku inhalátoru Laica nasazenou. Následně si udělejte krátkou dechovou pauzu. To proto, aby se léčivo usadilo na stěnách dýchacího ústrojí a ihned neodcházelo při výdechu.

Nepřehlédněte:
Nepříjemné projevy alergie lze mírnit inhalací
Dalším krokem je důkladný výdech ústy, po kterém opět následuje krátká dechová pauza. Pamatujte na to, že inhalovat byste měli ideálně 20 – 30 minut. Během inhalace můžete číst oblíbenou knihu, poslouchat hudbu nebo sledovat pořad v televizi. Jednoduše tak budete relaxovat kdykoli o to vaše tělo požádá aniž byste museli navštěvovat lázně nebo finančně nákladná wellness centra.
comments powered by Disqus