Čistý a zdravý vzduch v místnostech – základ zdraví

Čistý a zdravý vzduch v místnostech – základ zdraví

Většina z nás tráví své dny v uzavřených prostorech, které se málo, respektive nedostatečně větrají. Díky tomu jsou ideálním prostředím, kde se koncentrují alergeny a patogeny jako jsou viry a bakterie. Však to sami znáte – do práce přijde kýchající kolega s oteklým nosem a do druhého dne jste s ním na jedné rýmové lodi. Rýma, jinými slovy virusová kapénková infekce (kromě jiných i například korona virusy), je však to nejmenší, co se může v rýmovém a chřipkovém období do našich plic dostat. Vzduch v nevětraných místnostech s vysokou fluktuací lidí, nezřídka kdy bývá zaplněný rozmanitými alergeny, virusy, mikroby anebo plísní. Pravidelné vdechování těchto částic s sebou však může nést velmi negativní a bohužel i trvalé následky pro naše zdraví. Některé plísně se například vyznačují vysokou karcinogenitou.
Čističky vzduchu
Vhodným řešením pro tyto prostory může být čistička vzduchu. Většina lidí si při této představě vybaví například přístroj fungující na principu ‚vysavače na čištění vzduchu filtrací“. Ten aktivně nasává vzduch, který následně prochází filtrem. Tato představa není daleko od pravdy. Čističky s HEPA filtrem takto skutečně fungují.  Co však často lidé neví, je fakt, že se tak nečistoty, virusy a bakterie ve stroji kumulují. V místnosti nám potom vzniká časovaná bomba, která může vybouchnout při nejbližší výměně filtrů. Navíc postupným zanášením filtrů se snižuje jejich účinnost, zvyšuje se hlučnost a roste energetická náročnost. Ne vždy tomu však musí být tak.

Základ Zdravia, Airfree

Moderní řešení
Odpovědí na výše zmíněný problém jsou například čističky / sterilizatory od společnosti Airfree s TSS – termodynamickým sterilizačním systémem. Ty garantují až 99,99% redukci organických částic, a to vše bez použití mechanických filtrů anebo dodatečných náplní. Tento proces funguje na principu keramického sterilizátoru a přirozené cirkulace vzduchu. Nemusíte se tak bát zbytečného hluku. Vzduch zkrátka projde čističkou – sterilizátorem, kde jsou při teplotě 200°C organické alergeny a patogeny degradované na neškodné anorganické látky. Funguje to na podobném principu, jako když porodní báby v minulosti převařovali vodu. Velmi dobře věděli, že jedině po kontaktu s vysokou teplotou budou životodárná tekutina a používané textilie skutečně sterilizované, i když tehdy samozřejmě neměli ani ponětí o nebezpečných mikroorganizmech.

Rozmanité využití
Čističky – sterilizátory vzduchu AIRFREE využijete v široké plejádě vnitřních prostor. Svoje využití najdou v domácnostech, kancelářích, veřejných budovách, školách, hotelech, zdravotnických zařízeních, komerčních prostorech, skladech, archivech nebo zemědělských budovách. Podle využití byste také měli dimenzovat požadovaný přístroj. Ten se může lišit příkonem či schopností recyklace vzduchu v rozmanitých prostorech. Můžete si vybrat z různých dizajnů, materiálů (plast a nerez), modelů pro místnosti od 16 m2 do 80 m2, umístění na podlahu či upevnění na stěnu, s nebo bez antistresového světla nebo mnoho barevných modelů.
comments powered by Disqus