Čističky vzduchu Airfree mají předpoklad ničit obávané koronaviry

Čističky vzduchu Airfree mají předpoklad ničit obávané koronaviry

Podle vyjádření respektovaného britského portálu pro alergiky Allergybestbuys existují na světě dva druhy čističek vzduchu, které mají potenciál ničit nebezpečné viry, včetně obávaného koronaviru SARS-CoV-2. Jednou z nich je i značka čističek a sterilizátorů vzduchu prodávaná na českém a slovenském trhu Airfree, která pracuje s patentovanou termodynamickou technologií TSS.
Jak funguje TSS?
Patentovaná termodynamická technologie TSS Airfree je založená na 100% přírodním principu, v rámci kterého nasává kontaminovaný vzduch prostřednictvím konvenčního proudění do keramického jádra, kde se ohřívá na 200 stupňů Celsia. Díky této vysoké teplotě čistička vzduchu Airfree ničí až 99 % všech mikroorganismů a alergenů, včetně bakterií, virů, spór plísní, roztočů i pylů, které každoročně potrápí nemalé procento alergiků.

AirFree

Zákazníci se ptají
Na zmíněném britském magazínu se zákazníci zeptali, zda opravdu existuje čistička vzduchu, která má potenciál zničit nebezpečný virus SARS-CoV-2. Portál na dotazy klientů odpověděl, že podle jeho názoru dokonce existují dva typy čističek, z nichž jedním je právě značka sterilizátorů Airfree.

Ta totiž viry a bakterie nefiltruje, naopak je zcela ničí a eliminuje vysokým teplem. Pro usnadnění představy o tom, co se v jádru čističky děje, je možno použít ilustraci „vroucího“ vzduchu, který viry a mikroorganismy okamžitě ničí.

Nepřehlédněte:
Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?
Viry z rodu koronavirů, kam patří i zmíněný SARS-CoV-2 se vyznačují pozitivní polaritou a velikostí okolo 120 nanometrů (jen pro srovnání – lidský vlas má 42 000 – 95 000 nanometrů, zrnko prachu 1000 až 100 000 nanometrů). Jejich název je odvozen od charakteristického uspořádání povrchových struktur lipidového obalu ve tvaru sluneční koróny.

Doplňující řešení, bez nutnosti náročné údržby
Čističky a sterilizátory vzduchu Airfree nevyžadují žádnou zvláštní údržbu ani speciální filtry. O vše se postará zmíněná inovativní termodynamická technologie. Jejich provoz je zcela bezpečný, tichý a bez nežádoucích vedlejších účinků (například změny ve vlhkosti nebo teplotě vzduchu v pokoji). V každém případě je ale potřeba na tyhle moderní pomocníky nahlížet jako na doplňující, nikoli konečné řešení eliminace počtu nebezpečných virů a bakterií v prostoru.

comments powered by Disqus