Jak si vybrat inhalátor

Jak si vybrat inhalátor

Účinky inhalování – vdechování léčivých výparů znali naši předci už několik století před naším letopočetem. Nemocní lidé inhalovali např. výpary eukalyptu. Dnes je inhalační terapie přirozenou součástí v léčbě různých nemocí dýchací soustavy.
Co jsou inhalátory?
Laica InhalatorZdravotnícké pomůcky, které vyrábí z léčivého roztoku jemnou mlhovinu vhodnou pro inhalování. Ta proniká hluboko do dýchacích cest, kde působí protizápalově a zmírňuje otoky sliznic. Při inhalaci dochází ke snižování hlenu v dýchacích cestách, hlen se stává řidším a lépe se vykašlává. Do plic se dostanou i ty nejmenší částečky užitečných minerálů, čehož se rozhodně při běžném napařování nad hrncem nedocílí. Jsou ideální při plicních poruchách, zápalu průdušnic (tracheitida), průdušek (bronchitida), zápalu dutin, při alergiích a nachlazení.

Jak si správně vybrat inhalátor.
Inhalátory na domácí použití se rozlišují hlavně rozprašovacím výkonem, který udává, jak rychle dokáže inhalátor vytvořit z léčebného roztoku aerosol. Čím vyšší výkon, tím rychleji dopraví inhalátor léčebnou tekutinu do dýchacích cest a tím kratší bude čas inhalace. Udává se obvykle v ml/min. Inhalátory LAICA mají rozprašovací výkon až 0,4 ml/min. Velikostí částeček - všeobecně platí, že do nejmenších zákoutí dýchacích cest proniknou spíš menší částečky mlhoviny. To je důležité hlavně pro léčbu astmatu a jiných průduškových nemocí. Všechny ultrazvukové a kompresorové inhalátory v našem sortimentu jsou schopné produkovat dostatek částic menších než 5 mikrometrů. Z léčebného hlediska je ideální střední velikost částic 1 – 6 μm. Další odlišnosti jsou v hlučnosti, rozměrech a doplňkovém příslušenství. Na krátkodobou prevenci nebo léčbu běžných nemocí dýchacích cest (rýma, kašel apod.) jsou vhodné všechny inhalátory v naší nabídce.

Ultrazvukový inhalátor.
Ultrazvukový vysokofrekvenční oscilátor rozbíjí léčebnou tekutinu na mikroskopické kapky tzv. mlhovinu. Proudění vzduchu zajišťuje malý ventilátor. Tyto mikro kapičky s velikostí mezi 1 a 5μm jsou vháněny elektrickým ventilátorem hluboko do horních a dolních dýchacích cest. V mlhovině je obvykle vysoký podíl větších částic. Nejmodernější technologie. Velmi tichý chod, nízká spotřeba energie. Vhodný pro rozprašování minerálních, slaných vod a léčiv rozpustných ve vodě. Není vhodný pro léčiva na bázi olejových emulzí a léčiva s vysokou viskozitou (hustotou) víc než 3cPs např. kortizon.   

Nepřehlédněte:
Inhalace jako moderní a šetrný způsob prevence a léčby mnoha nemocí. TOP 5 nejlepších roztoků do inhalátorů.
Kompresorový inhalátor.
Inhalátor vytváří proud vzduchu, který kompresorem rozprašuje léčebnou tekutinu přes dýzu a žene ji ven z přístroje. Je mírně hlučnější než ultrazvukový. V mlhovině je obvykle vysoký podíl malých častic. Poradí si se všemi druhy léčebných roztoků včetně léčiv s vysokou viskozitou-olejové disperze a éterické oleje. Má větší rozprašovací výkon.

To, jaký princíp inhalátor používá na tvorbu mlhoviny není až na výjimky z hlediska zdravotního účinku přístroje zásadní.

Jednoduché shrnutí: V případě, že budete inhalovat jen minerální, slané vody a léčiva rozpustná ve vodě upřednostněte ultrazvukový inhalátor. Je kompaktní a tichý.  V případě, že budete na inhalaci používat léčiva na bázi olejových emulzí použijte kompresorový inhalátor.
comments powered by Disqus