5 nejčastějších dezinformací o přenosu nového druhu koronaviru

5 nejčastějších dezinformací o přenosu nového druhu koronaviru

Od prvního případu nákazy novým koronavirem uběhl už téměř rok. Od té doby jsme se o něm dozvěděli mnoho pravdivých informací a faktů, které pomohly v identifikaci tohoto škůdce a nastolení (do jisté míry) potřebných opatření zmírňujících důsledky nákazy, ale také mnoho mýtů. Ani dnes ale nejsou informace a názory na přenos a ochranu jednotné. Jaké jsou tedy fakta?
AirFree

1. Klasické rouška vás ochrání před nákazou koronavirem
Standardní chirurgická rouška vás před koronavirus neochrání. Většina roušek není navržena tak, aby dokázala zablokovat mikroskopické částice, jako jsou viry.

2. Je menší pravděpodobnost, že se nakazíte koronavirem než chřipkou
Existuje mnoho mýtů, které říkají, že díky tomu, že se korona virus přenáší úzkým kontaktem, tak je méně pravděpodobné, že se nakazíte. To není pravda.

3. Zvířata mohou být přenašečem koronaviru
I přesto, že existuje několik málo případů, kdy byl virus zaznamenán u zvířat, neexistuje žádný důkaz o infikování člověka právě interakcí s infikovaným zvířetem.

Nepřehlédněte:
Všechno o Airfree
4. Jídlo z čínské restaurace a balíčky z Číny jsou infikovány
Ano, Čína je prvotním ohniskem nákazy novým koronavirem, který se dokáže udržet i na různých površích. Mimo lidský organizmus však dokáže přežít jen velmi krátkou dobu. To je hlavní důvod, proč bychom se neměli obávat nákazy při přebírání balíku z Číny, který k nám cestoval měsíc či dva. Totéž platí o jídle, kde je riziko ještě navíc eliminováno například vařením.

5. Sušáky na ruce mohou virus zahubit
Pokud se virus nachází na pokožce, sušení rukou ho nezabije.

Buďte ostražití a zaveďte preventivní opatření
Pokud jste se rozhodli nespoléhat se na informace z venčí a chtěli byste vzít své zdraví do vlastních rukou, existují způsoby, jak toho dosáhnout. Jedním z hlavních doporučení v případě, že chcete eliminovat množení virů v uzavřených prostorách je použití čističky / sterilizátoru vzduchu Airfree. I přesto, že žádná čistička vzduchu na trhu není 100% zárukou, že se nenakazíte, přesto riziko nákazy výrazně snižuje. Čistička / sterilizátor vzduchu Airfree pomůže spálit mikroskopické viry nacházející se ve vzduchu, čímž výrazně snižuje pravděpodobnost jejich vdechnutí nebo usazování na jakémkoliv povrchu. Kromě toho byla čistička / sterilizátor vzduchu úspěšně testována v souvislosti s likvidací virů deaktivovaných teplem:

AirFree

Doufáme, že vám tento článek pomohl objasnit fakta o tom, jak funguje přenos koronavirů. V dnešním digitálním světě, ve kterém se informace šíří rychlostí blesku, se různá média, chtě či nechtě, stávají prostředníky při šíření mýtů. Proto je velmi důležité spoléhat se na vlastní úsudek a důkladně rozlišovat pravdu od nejasných, vágních či zavádějících informací.
comments powered by Disqus